0

پنج نکته طلایی (۱۸-Aug)

پس از درخواست رئیس منطقه ای دیگر برای کاهش سریع خرید اوراق قرضه، صورت جلسه آخرین سیاست خود را منتشر می کند. رئیس جمهور چین به دولت این کشور می گوید که باید با تنظیم ثروت بیش از حد به نابرابری رسیدگی کند. قرار است سهام دوباره افت کنند و درآمدهای NVidia ، Cisco (NASDAQ: CSCO) و Target (NYSE: TGT) گزارش شوند. گزارش شروع مسکن و داده های مجوز ساخت برای ماه ژوئیه نیز در اعلام می شود، در حالی که پس از پیشرفت ایران در برنامه هسته ای خود و کم شدن احتمال لغو تحریم ها، نفت افزایش می یابد.

 

۱- صورتجلسه آخرین نشست سیاستگذاری فدرال رزرو قبل از جکسون هول

درست یک هفته پیش از گردهمایی غیررسمی بانک مرکزی در جکسون هول، صورتجلسه آخرین نشست سیاستگذاری فدرال رزرو در ساعت ۲۲:۳۰ منتشر می شود.

تلاش های معمول برای یافتن سرنخ هایی در مورد سیاست های آینده فدرال رزرو با توجه به افزایش انتظارات مبنی بر اینکه جروم پاول رئیس سمپوزیوم برای شروع قریب الوقوع کاهش خرید اوراق قرضه که در حال حاضر ۱۲۰ میلیارد دلار در ماه اجرا می شود، استفاده می کند، احتمالاً تشدید می شود.

روز سه شنبه، به نقل از اریک روزنگنر، رئیس فدرال رزرو بوستون، گفته شد که خرید اوراق قرضه ابزار مناسبی برای حل مشکلات فعلی اقتصاد از جمله مشکلات زنجیره تامین نیست و خواستار شروع فوری “کاهش” آنها شد. روزنگرن یکی از اعضای فریبکار فدرال رزرو است و امسال در کمیته بازارهای باز فدرال رای ندارد (اگرچه او سال آینده عضو رای گیری خواهد بود).

 

۲- “شی” ثروتمندان چین را هدف می گیرد

رئیس جمهور چین، شی جین پینگ، واضح ترین شواهد را منتشر کرد که نشان می دهد حمله اخیر حزب کمونیست به بزرگترین شرکت های اینترنتی چین دارای برنامه اجتماعی وسیع تری از اقدامات “هدفمند” علیه نمونه های بد عمل است، زیرا مقامات سعی کرده اند این حمله را به تصویر بکشند.

رسانه های دولتی چین گزارش دادند که شی در جلسه ای از دولت درباره ضرورت “تنظیم درآمد بیش از حد بالا و تشویق گروه ها و بنگاه های با درآمد بالا به بازگشت بیشتر به جامعه” گفت.

این خبر یک روز پس از انتشار پیش نویس مقررات جدید توسط تنظیم کننده های ضد تراست منتشر می شود که بسیاری از شیوه هایی را که شرکت های بزرگ پلتفرم اینترنت کشور برای جمع آوری پول از کاربران خود استفاده می کنند ممنوع می کند. به طور جداگانه، سهام بزرگترین توسعه دهنده املاک کشور Evergrande با عقب نشینی بنیانگذار آن از بزرگترین نهاد عامل گروه، Hengda، به پایین ترین سطح خود رسید.

 

۳- هدف بازار سهام پایین تر آمده است

بازارهای سهام ایالات متحده قرار است افت کنند و ضررهای روز سه شنبه را افزایش دهند زیرا ترس از این است که موج جدید کووید -۱۹ در ایالات متحده، چین و بخش اعظم بقیه آسیا به رشد جهانی ضربه بزند.

در ساعت ۱۴:۴۵، معاملات آتی داوجونز ۱۱۵ واحد یا ۰٫۳ درصد کاهش یافت، در حالی که قراردادهای آتی S&P 500 نیز ۰٫۲ درصد و معاملات آتی نزدک ۱۰۰ کمتر از ۰٫۱ درصد کاهش یافت.

تراشه ساز Nvidia (NASDAQ: NVDA) و غول تجهیزات شبکه سیسکو در فهرست درآمدهای امروز قرار دارند، هرچند هر دو پس از بسته شدن بازار گزارش می دهند. خرده فروشان Target ، Lowe’s (NYSE: LOW) و TJX (NYSE: TJX) که به روزهای اولیه امیدوارند استقبال بهتری نسبت به Walmart (NYSE: WMT) و Home Depot (NYSE: HD) دریافت شده در روز سه شنبه داشته باشند.

 

۴- به روز رسانی بازار مسکن

با گزارش شروع مسکن و داده های مجوز ساخت برای ماه جولای در ساعت ۱۸:۳۰، بازار مسکن نیز در کانون توجه قرار خواهد گرفت.

مجوزهای ساخت و ساز در ماه ژوئن به پایین ترین سطح خود در سال جاری رسید، در شرایطی که نرخ وام مسکن افزایش یافته است، هزینه های ساخت و ساز بیشتر و مسائل زنجیره تامین در نظرسنجی این ماه از انجمن ملی سازندگان خانه مشخص شده است. شاخص فروش مسکن NAHB به پایین ترین سطح از جولای سال گذشته در ماه آگوست رسید.

با وجود این، مجوزهای ساختمانی بالاتر از هر زمان دیگری در ۱۳ سال گذشته است. پیش بینی می شود که آنها در ماه جولای به ۱٫۶۱ میلیون برسند.

شروع مسکن بهتر بوده است اما انتظار می رود از ۱٫۶۴۳ میلیون در ماه گذشته به ۱٫۶۰ میلیون کاهش یابد.

 

۵- با نزدیک شدن ایران به اورانیوم برای تولید سلاح، نفت ثابت می ماند

پس از انتشار اخباری مبنی بر نزدیک شدن ایران به تولید اورانیوم با درجه تسلیحاتی، قیمت نفت خام اندکی افزایش یافت-حرکتی که لغو سریع تحریم ها را سخت تر می کند.

همچنین، صنعت نفت آمریکا با برداشت مستقیم ۱٫۲ میلیون بشکه از ذخایر نفت آمریکا در هفته گذشته از انتظارات ناامید کننده بازار جلوگیری کرد. اطلاعات رسمی دولت طبق معمول ساعت ۱۹:۰۰ اعلام می شود.

در ساعت ۱۴:۵۰، قیمت نفت خام آمریکا ۰٫۶ درصد افزایش یافت و به ۶۶٫۷۳ دلار در هر بشکه رسید، در حالی که نفت برنت با ۰٫۷ درصد افزایش به ۶۹٫۵۲ دلار در هر بشکه رسید. هر دو تحت فشار نشانه های تضعیف تقاضای چین به دلیل موج شیوع بیماری کووید -۱۹ و اقدامات برای مهار آنها هستند.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.