0

پنج نکته طلایی (۱۷-Aug)

داده های خرده فروشی ایالات متحده و تولیدات صنعتی در ماه ژوئیه اعلام می شود، در حالی که درآمد Walmart (NYSE: WMT) و Home Depot (NYSE: HD) ممکن است جزئیات بیشتری از فعالیت های مصرف کننده آمریکایی ارائه دهد. مقامات رقابتی چین دست به اقدام دیگری برای شرکت های بستر اینترنتی زدند و سهام Alibaba (NYSE: BABA) ،Tencent و JD (NASDAQ: JD) .com را به شدت کاهش دادند. سهام ایالات متحده قرار است از بالاترین رکورد روز دوشنبه، پایینتر باز شود و یک مورد کووید -۱۹ در نیوزلند، این کشور را در قرنطینه قرار داده و پیش بینی های اقتصاددانان برای نشست چهارشنبه بانک مرکزی را خراب می کند.

 

۱- داده های خرده فروشی

داده های خرده فروشی ماه ژوئیه ممکن است نشان دهد که آیا مصرف کننده آمریکایی در واکنش به آخرین افزایش موارد کووید -۱۹ محتاط تر شده است یا خیر.

داده ها باید در ساعت ۱۷:۰۰ منتشر شود، اما با توجه به اینکه داده های گذشته نشان داده است که تغییرات الگوهای هزینه ناشی از بیماری همه گیر بسیار قوی تر و کاملاً غیر مرتبط با آن است، چالش های زیادی را در رابطه با تفسیر آنها ایجاد خواهد کرد. روند معمول تعدیل فصلی بنابراین جزئیات بخشهای جداگانه ممکن است مهمتر عنوان باشد. درآمدهای Walmart و Home Depot، که قبل از باز شدن بازار اعلام می شود، همچنین می تواند معیار قابل اطمینان تری برای فعالیت مصرف کنندگان ایالات متحده باشد.

همچنین داده های تولید صنعتی برای ماه جولای در ساعت ۱۷:۴۵ و شاخص بازار مسکن انجمن ملی سازندگان خانه، که از نوامبر به آرامی روند نزولی داشته است، اعلام شده است.

 

۲- چین دوباره به فناوری می پردازد

بازارهای سهام چین پس از انتشار پیش نویس قوانین جدیدی که برای توقف رقابت ناعادلانه در اینترنت طراحی شده بود، بار دیگر ریزش کرد.

به نظر می رسد پیش نویس جدید دولت برای تنظیم بازار با هدف جلوگیری از ایجاد اکوسیستم های مستقل مانند Alibaba ، Tencent و JD.com است که تعامل با سایر اکوسیستم ها را دشوار می کند. این امر ادغام عمودی را که در مورد سرمایه گذاری سیستم عامل های بزرگ اینترنت چینی نقش اساسی داشته است، غیرقانونی اعلام می کند.

بر اساس قوانین جدید، گروه ها نمی توانند از داده های مشتری برای یادگیری نحوه رفتار افراد استفاده کرده و آنها را از محصولات و خدمات رقیب دور کنند. بررسی های جعلی نیز، همانطور که روی لینک های سایت های رقیب اجرا نمی شود، ممنوع می شود.

 

۳- سهام با افت باز می شوند. گزارش خرده فروشی و سهام واکسن در کانون توجه

سهام ایالات متحده پس از یک افزایش ناگهانی که در اواخر معاملات روز گذشته به بالاترین سطح خود رسید، قرار است افت کند.

در ساعت ۱۴:۴۵، معاملات آتی داوجونز ۲۰۱ واحد یا ۰٫۶ درصد کاهش یافت، در حالی که قراردادهای آتی S&P 500 نیز ۰٫۴ درصد و معاملات آتی نزدک ۱۰۰ ۰٫۳ درصد کاهش یافت. دو مورد اول هر دو روز دوشنبه در بالاترین حد خود بسته شدند.

درآمدهای Walmart و Home Depot در تیتر نخست اخبار قرار خواهند گرفت، در حالی که تولیدکنندگان واکسن نیز پس از گزارشاتی که نشان می دهد دولت بایدن قرار است “عکس العمل های تقویت کننده” علیه Covid-19 را تایید کند ، در تمرکز قرار خواهند گرفت.

 

۴- یک مورد Covid-19 در نیوزلند

دلار نیوزلند پس از اعلام نخست وزیری جاسیندا آردرن پس از یافتن یک مورد واحد کووید -۱۹ ، اولین موردی که در بیش از شش ماه در جامعه گسترش یافت، بیش از ۱ درصد کاهش یافت.

این حرکت نشان دهنده عزم راسخ برای پایبندی به استراتژی “صفر کووید” است که این کشور از زمان شروع همه گیری داشته است، در زمانی که دولتهای بیشتری بر روی راهکارهایی برای مقابله با این بیماری که بخشی از زندگی عادی است، کار می کنند.

این خبر برای تغییر پیش بینی تحلیلگران برای نشست روز چهارشنبه بانک مرکزی کافی بود. انتظار می رفت بانک ذخیره نیوزلند نرخ بهره را برای اولین بار از سال ۲۰۱۴ تا ۵۰ واحد پایه افزایش دهد. در حال حاضر تحلیلگران انتظار دارند که هیچ تغییری در نرخ ها ایجاد نشود یا فقط ۲۵ واحد افزایش یابد.

 

۵- نفت

قیمت نفت خام در شرایطی که نگرانی ها از افزایش تقاضای چین وجود دارد، دوباره سقوط کرد.

در ساعت ۱۴:۵۵، قیمت نفت خام آمریکا ۰٫۳ درصد کاهش یافت و به ۶۶٫۸۴ دلار در هر بشکه رسید، در حالی که قیمت برنت ۰٫۲ درصد کاهش یافت و به ۶۹٫۳۴ دلار در هر بشکه رسید.

انستیتوی نفت آمریکا برآورد هفتگی خود از ذخایر نفت خام آمریکا را طبق معمول در ساعت ۱ بامداد اعلام می کند. تحلیلگران انتظار دارند که این مقدار کمی از ۱٫۲ میلیون بشکه کاهش یابد.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.