0

پنج نکته طلایی (۱۳-Aug)

هیجانات مصرف کنندگان ایالات متحده احتمالاً در مورد نگرانی های Covid راکد می ماند، نفت خام نیز تاثیر می پذیرد ، اما دیزنی با نتایج جدید خود می درخشد. IMF صندوق بین المللی پول در بلاروس با تصمیم دشواری روبروست ، در حالی که ایتالیا به نظر می رسد قدیمی ترین بانک جهان را بفروشد.

۱٫ هیجانات مصرف کنندگان ایالات متحده با جریان مخالف Covid روبرو است
داده های این هفته نشان داد که اقتصاد ایالات متحده به شدت در حال رشد است ، تورم همچنان یک مسئله است و بازار کار در حال رشد است. با این حال ، Covid-19 همچنان یک جریان مخالف باقی می ماند و این احتمالاً اعتماد مشتریان را در آینده محدود می کند.
قرائت اولیه هیجانات مصرف کننده ایالات متحده برای ماه اوت، همانطور که در شاخص هیجانات مصرف کننده دانشگاه میشیگان منعکس شده است ، در ساعت ۱۸:۳۰( به وقت ایران) انجام می شود و نسبت به ماه گذشته از ۸۱٫۲ تغییر نکرده است.
با تحریک گونه دلتا ، موارد ویروس کرونا در ایالات متحده در بیش از شش ماه به بالاترین حد خود رسیده است ، زیرا بحث بر سر این است که آیا این کشور باید از دوز مازاد واکسن کووید ۱۹ برای جلوگیری از بحران دیگر استفاده کند.
هم Pfizer و Moderna گفته اند که نیاز نهایی به دوزهای تقویت کننده را می بینند ، به خصوص
از آنجا که نوع دلتا باعث ایجاد عفونت های زیاد در افراد کاملاً واکسینه ، شده است ، اما برخی از ایالت ها در حال حاضر برای متقاعد کردن برخی از جمعیت خود برای دریافت اولین دوز تلاش میکنند.

۲٫ سهام رو به صعودی بودن میرود ؛ دیزنی می درخشد.
سهام ایالات متحده قرار است تا حدی صعودی شود و قرار است با پایان فصل earning مثبت ،هفته را به پایان برساند
در ساعت ۱۳:۵۵( به وقت ایران)معاملات داوجونز ۵۰ واحد یا ۰٫۱ درصد ، معاملات S&P 500 حدود ۰٫۱ درصد و معاملات نزدک ۱۰۰ کمتر از ۰٫۱ درصد افزایش یافت.میانگین صنعتی داوجونز و
‏S&P 500 در حال آماده سازی برای پایان هفته هستند و به ترتیب ۰٫۸ و ۰٫۶ درصد بیشتر معامله می شوند تا به بالاترین حد خود برسند. نزدک مرکب تکنولوژی این هفته با ۰٫۱ درصد کاهش عملکرد ضعیف تری داشته است.
بر اساس داده های Refinitiv ، به طور کلی یک فصل درآمدی قوی گزارش شده است ، به طوری که بیش از ۹۰ درصد از شرکت های S&P 500 که گزارش را منتشر کرده اند و حدود ۸۸ درصد از آنها انتظارات را شکست داده اند.
شواهد بیشتر ؛ در این مورد پس از بسته شدن بازار پنجشنبه ، هنگامی که والت دیزنی (NYSE: DIS) انتظارات را در سه ماهه اخیر بر آورده کرد ، ارائه شد زیرا خدمات پخش آن بیش از حد انتظار مشتریان خود را جذب کرد و پارکهای تفریحی ایالات متحده که به دلیل پاندمی آسیب دیده اند به سودآوری بازگشتند.

 

‏۳٫ Monte dei Paschi در حال فروش است
قدیمی ترین بانک جهان به فروش می رسد و مقامات ایتالیایی در حال مذاکره برای فروش Banca Monte dei Paschi di Siena به UniCredit هستند و ۶۴ درصد سهام خود را در بانک Tuscan کاهش می دهند.
سیزده سال سوء مدیریت ، چهارمین وام دهنده بزرگ این کشور را به بزرگترین معضل بانکی ایتالیا تبدیل کرد ، ازآنجایی که شکستها ثبات مالی کشور را به خطر می انداخت . در ماه ژوئیه، نتایج آزمون تنش بانکی اروپا نشان داد که سرمایه MPS در کسادی از بین خواهد رفت.
فروش این بانک ، بازسازی صنعت بانکداری کشور را که طی پنج سال گذشته ۲۵۰ میلیارد یورو وام با نقدینگی از دست داده است ، تکمیل می کند ، زیرا وام دهندگان برای موج جدیدی از ورشکستگی ها به دلیل بحران کووید ۱۹ آماده هستند.

 

‏۴٫ IMF با فراخوان دشوار بلاروس مواجه است
‏IMF در بلاروس ، که در حال حاضر تحت تحریم های ایالات متحده و اتحادیه اروپا است ، با وضعیت دشواری روبرو میشود .
این صندوق با وجود اعتراض برخی از کشورهای غربی و به ویژه ایالات متحده ، به ویژه بزرگترین سهامدار صندوق بین المللی پول ، تقریباً یک میلیارد دلار به این کشور ، به ریاست رئیس جمهور ، Alexander Lukashenkoاهدا می کند. این به دنبال اتهامات تقلب در انتخابات سال گذشته و سرکوب وحشیانه اعتراضات پس از آن است.
با وجود این اتهامات ، دولت Alexander Lukashenkoهمچنان توسط اکثریت قریب به اتفاق اعضای صندوق بین المللی پول به رسمیت شناخته می شود و این عملاً همه آن چیزی است که برای دریافت بودجه لازم است ، که در اوایل این ماه به تصویب رسید.
‏IMF روز پنجشنبه اعلام کرد که از نزدیک وضعیت را زیر نظر دارد ، اما Gerry Rice سخنگو گفت که صندوق در اقدامات خود توسط جامعه بین المللی هدایت می شود ، که همچنان با دولت فعلی در کشور برخورد می کند.

 

۵٫ نفت خام سقوط میکند از انجا که گونه دلتا بر چشم انداز تقاضا تاثیر میگذارد
قیمت نفت روز جمعه در پی افزایش نگرانی ها مبنی بر اینکه گسترش نوع دلتا Covid-19 باعث کاهش تقاضای نفت در طول سال می شود ، کاهش یافت.
تا ساعت ۱۳:۵۵( به وقت ایران)، قیمت نفت خام آمریکا ۰٫۳ درصد کاهش یافت و به ۶۸٫۹۱ دلار
در هر بشکه رسید ، در حالی که قیمت برنت ۰٫۲ درصد کاهش یافت و به ۷۱٫۱۹ دلار در هر بشکه رسید.
شیوع گونه دلتا ، صعود شدید نفت را مختل کرده است ، با جهش در چین ، دومین مصرف کننده بزرگ نفت در جهان ، بیشترین نگرانی را ایجاد کرده است. مقامات آنجا روش تهاجمی برای
مهار این بیماری ، از جمله تعطیلی یکی از شلوغ ترین بنادر کانتینری جهان پس از گزارش یک مورد در پیش گرفته اند.
آژانس بین المللی انرژی در گزارشی که روز پنجشنبه منتشر شد ، پیش بینی کرد که رشد تقاضا در نیمه دوم سال در مقایسه با برآورد ماه گذشته ، نیم میلیون بشکه در روز کمتر خواهد بود و دلیل آن محدودیت های جدید کووید ۱۹است.
اگرچه بیشترین توجه به افزایش مبتلا در آسیا بوده است ، ایالات متحده از تأثیر نوع جدید مصون نیست. شرکت خدمات میدان نفتی Schlumberger (NYSE: SLB) روز پنجشنبه اعلام کرد که کارکنان خود را از کنفرانسی که هفته آینده در هوستون برگزار می کند ، کنار گذاشته است و دلیل آن را افزایش موارد مبتلا به کووید ۱۹ در این منطقه عنوان کرده است.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.