0

پنج نکته طلایی (۱۲-Aug)

مقررات بیشتری برای سهام چین در نظر گرفته شده است که موجب کاهش جذابیت آن شده است، در حالی که سرمایه گذاران با نزدیک شدن به پایان فصل درآمد، منتظر اطلاعات بیشتر تورم و اشتغال ایالات متحده در سطح بالایی هستند. آژانس بین المللی انرژی همچنین چشم انداز تقاضای نفت را در میان نگرانی های کووید کاهش داده است.

 

۱- چین جذابیت خود را از دست می دهد

سرمایه گذاری در بازارهای سهام چین، با توجه به غیرقابل پیش بینی بودن اقدامات نظارتی دولت، پس از آخرین سرکوب هایش در بخش فناوری، دارایی و آموزش، دست کم در کوتاه مدت جذابیت خود را از دست می دهد.

این مقررات پیشرفته همچنان ادامه خواهد داشت، زیرا رهبری این کشور سندی را در اواخر روز چهارشنبه منتشر کردند که نشان می داد چین به زودی قوانین جدیدی را در مورد امنیت ملی، نوآوری در فناوری، انحصارات و آموزش پیش نویس می کند.

شاخص شانگهای، که شامل ۱۰ شرکت برتر در بورس اوراق بهادار شنژن است، در ماه گذشته حدود ۱ درصد کاهش یافته است، اما شاخص هانگ سنگ، که اغلب سرمایه گذاران خارجی راحت تر با آن ارتباط برقرار می کند، نزدیک به ۶ درصد کاهش یافته است.

با این حال، اگر این مقررات جدید به حفاظت از داده های شرکت ها و کاهش شیوه های انحصاری منجر شود، می تواند مزایای بلند مدت داشته باشد.

گفته می شود جانت یلن، وزیر خزانه داری ایالات متحده، در ماه های آینده سفری به چین خواهد داشت. چنین دیداری اولین مذاکرات اقتصادی رو در رو با چین در دولت بایدن خواهد بود.

 

۲- سررسید گارش آمارهای مربوط به تورم و بیکاری ایالات متحده

فدرال رزرو روز چهارشنبه افزایش یافت زیرا قیمت های مصرف کننده ایالات متحده در ماه جولای از دیدگاه خود مبنی بر این که فشارهای تورمی ماهیت موقتی دارند، حمایت کرد، شاخص ۰٫۵٪ از CPI بیشترین کاهش تورم ماهانه را در ۱۵ ماه گذشته ثبت کرد.

اطلاعات تورمی بیشتری قرار است پنجشنبه منتشر شود، این بار از تولیدکنندگان در ساعت ۱۷:۰۰٫ تحلیلگران به دنبال این هستند که شاخص PPI اصلی در ماه ژوئیه سال گذشته ۷٫۳ درصد افزایش یابد، بدون تغییر نسبت به ماه قبل، که بیشترین افزایش سالانه در بیش از ۱۰ سال گذشته بود.

علاوه بر تورم مداوم بالاتر، فدرال رزرو همچنین بر روند بهبود در بازار کار نظارت دارد و اطلاعات اولیه هفتگی ادعاهای بیکاری نیز پنجشنبه اعلام می شود.

انتظار می رود ادعاهای اولیه برای مزایای بیکاری ایالت متحده در هفته گذشته ۱۰۰۰۰ تا ۳۷۵۰۰۰ کاهش یابد، در حالی که هفته قبل ۱۴۰۰۰ کاهش یافته بود، اما این انتشار اولین مورد بعد از تعداد حقوق و دستمزد غیرکشاورزی روز جمعه خواهد بود.

 

۳- سهام نزدیک به سطح رکورد باقی می ماند

سهام ایالات متحده تقریبا بدون تغییر افتتاح می شود و به دلیل انتظارات از افزایش هزینه های محرک و کاهش فشارهای تورمی، در سطح رکورد باقی می ماند.

در ساعت ۱۴:۰۰، معاملات آتی داوجونز ۲۵ واحد یا ۰٫۱ up افزایش یافت ، در حالی که قراردادهای آتی S&P 500 از پایان روز چهارشنبه عملاً ثابت ماند. Nasdaq 100 در معاملات آتی ۱۴ واحد یا ۰٫۱ درصد کاهش یافت.

میانگین صنعتی داو جونز روز سه شنبه ۰٫۶ درصد افزایش یافت تا رکورد جدیدی بسته شود، در حالی که S&P 500 نیز  ۰٫۲ درصد رشد کرد و به بالاترین سطح خود رسید. Nasdaq که دارای فناوری سنگین است، کمتر از ۰٫۱ درصد افت کرد.

اخباری که سنا روز چهارشنبه طرح بودجه ۳٫۵ تریلیون دلاری را به تصویب رساند، کمک کننده است. این به دنبال توافق با یک لایحه زیرساختی ۱ میلیارد دلاری است.

علاوه بر این، کاهش تورم مصرف کنندگان، انتظارات از اقدام اولیه فدرال رزرو برای کاهش محرک های پولی سنگین خود را کاهش داد.

 

۴- گزارش درآمد شرکت ها ادامه دارد

فصل درآمد سه ماهه دوم رو به اتمام است، اما هنوز برخی از شرکت های مهم باقی مانده اند که باید گزارش خود را در روز پنجشنبه اعلام کنند.

والت دیزنی (NYSE: DIS) مهمترین این شرکت ها است و انتظار می رود این غول سرگرمی، بعد از بسته شدن  بازار، در سه ماهه درآمد ۱۶٫۷۶ میلیارد دلار و EPS 54 سنت ثبت کند.

تحلیلگران همچنین به چشم انداز مدیریت در مورد پارک های موضوعی و هرگونه به روزرسانی در مورد پیشرفت فعالیتهای پخش دیزنی پلاس، که از زمان شیوع بیماری همه گیر استودیوها را مجبور به انتشار فیلم های جدید به شیوه ای غیر سنتی کرده است، توجه خواهند داشت.

علاوه بر این، انتظار می رود Airbnb (NASDAQ: ABNB) در سه ماهه دوم ضرر خود را اعلام کند، در حالی که بخش گردشگری برای بازگشت از همه گیری تلاش می کند و در حالی که شماره های شرکت DoorDash (NYSE: DASH) به عنوان موقعیت های شرکت تحویل غذا مورد توجه خواهد بود.

 

۵- قیمت نفت خام بالاتر رفت

علی رغم کاهش چشم انداز تقاضای نفت در سال جاری به دلیل گسترش نوع دلتا Covid-19، قیمت نفت افزایش یافت.

در ساعت ۱۴:۰۰، قیمت نفت خام آمریکا ۰٫۵ درصد افزایش یافت و به ۶۹٫۵۶ دلار در هر بشکه رسید، در حالی که معاملات آتی نفت برنت با ۰٫۶ درصد افزایش به ۷۱ دلار و ۸۵ سنت در هر بشکه رسید.

آژانس بین المللی انرژی پیش بینی می کند رشد تقاضا در نیمه دوم سال در مقایسه با برآورد ماه گذشته نیم میلیون بشکه در روز کمتر باشد، “زیرا محدودیت های جدید Covid-19 که در چندین کشور مصرف کننده عمده نفت، به ویژه در آسیا اعمال شده است، به کاهش تحرک و استفاده از نفت انجامیده است. ”

اوپک همچنین قرار است گزارش ماهانه بازار نفت را روز پنجشنبه منتشر کند.

روز چهارشنبه، جو بایدن، رئیس جمهور آمریکا، از تولیدکنندگان عمده نفت خام برای مقابله با افزایش قیمت بنزین، احساسات را تحت تأثیر قرار داد.

سازمان کشورهای صادرکننده نفت و متحدانش موسوم به اوپک پلاس در حال بازیابی رکورد کاهش تولید ۱۰ میلیون بشکه در روز است که در روزهای آغازین همه گیری ایجاد شده بود.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.