0

پنج نکته طلایی (۱۱-Aug)

انتشار ماهانه تورم مصرف کننده ایالات متحده قرار است به بحث موجود در فدرال رزرو اضافه کند، در حالی که لایحه زیرساخت ها از طریق سنا تصویب می شود. Evergrande ، توسعه دهنده املاک چینی به دنبال فروش دارایی برای کاهش بدهی خود است، در حالی که سهام و تجارت نفت خام تقریبا ثابت هستند.

 

۱- CPI ایالات متحده

توجه در روز چهارشنبه بر بخش تورم دوجانبه فدرال رزرو متمرکز خواهد بود، زیرا شاخص قیمت مصرف کننده در ماه ژوئیه احتمالاً سرمایه گذاران را وادار می کند تا شرط خود را در مورد زمانی که فدرال رزرو شروع به کاهش محرک های پولی فوق العاده خود می کند، به روز کنند.

این داده ها در ساعت ۱۷:۰۰ از دفتر آمار کار منتشر می شود و تحلیلگران به دنبال افزایش ۵/۳ درصدی نسبت به سال گذشته هستند که به مراتب کمتر از ۵/۴ درصد ژوئن است.

انتظار می رود تورم اصلی، بدون احتساب قیمت مواد غذایی و انرژی، در ماه ژوئیه ۴٫۳ درصد در مقایسه با جهش ۴٫۵ درصدی در ماه ژوئن ، که سریع ترین سرعت افزایش از سپتامبر ۱۹۹۱ بود، افزایش یابد.

جروم پاول ، رئیس فدرال رزرو ، دائماً گفته است که با بازگشایی کامل اقتصاد، افزایش تورم گذرا خواهد بود.

 

۲- سهام کاهش یافته است. eBay گزارش می دهد

قرار است سهام ایالات متحده تا حدی افت کند که از بالاترین رکورد قبل از داده های کلیدی تورم عقب نشینی کرده و همچنان فصل درآمد سه ماهه دوم ادامه دارد.

در ساعت ۱۳:۴۰، معاملات آتی داو جونز تا حد زیادی ثابت ماند، در حالی که قراردادهای آتی S&P 500 با ۶ واحد یا ۰٫۱ درصد کاهش ، و نزدک ۱۰۰ با ۴۰ واحد معادل ۰٫۳ درصد کاهش یافت.

تراشه آبی Dow Jones Industrial Average روز سه شنبه کمی بیش از ۱۶۰ واحد یا ۰٫۵ افزایش یافت، در حالی که S&P 500 با ۰٫۱٪ پیشرفت، هر دو در بالاترین رکورد بسته شدند. Nasdaq نیز ۰٫۵٪ افت کرد و دومین روز منفی خود را در سه روز گذشته ثبت کرد.

نتایج شرکت های بیشتری تا روز چهارشنبه منتشر می شود ، مانند وندی (NASDAQ: WEN) و Canada Goose (NYSE: GOOS) که قبل از شروع بازار گزارش می دهند ، در حالی که Lordstown Motors (NASDAQ: RIDE) و eBay (NASDAQ: EBAY) بعد از بسته شدن گزارش می دهند

Fubotv (NYSE: FUBO) نیز احتمالاً چهارشنبه در کانون توجه قرار خواهد گرفت، زیرا سرویس استریم پس از پایان بازار در روز قبل، آمار درآمد قابل توجهی را گزارش کرد، در حالی که خرده فروش Poshmark (NASDAQ: POSH) ناامید کننده بود.

این فصل تا کنون یک فصل درآمد قوی بوده است، زیرا حدود ۹۰ از شرکت های S&P 500 نتایج سه ماهه را برآورده کردند.

 

۳- برندگان زیرساخت

پس از بحث های فراوان، سنای آمریکا بسته زیربنایی یک تریلیون دلاری را تصویب کرد و اکنون برای تصویب به مجلس نمایندگان می رود. این می تواند منجر به بزرگترین سرمایه گذاری کشور در چند دهه گذشته در جاده ها، پل ها، فرودگاه ها و آبراه ها شود.

علاوه بر این، سنا همچنین بدون حمایت جمهوری خواهان چارچوبی را برای برنامه هزینه دموکرات ها به ارزش ۳٫۵ تریلیون دلار تصویب کرد که می تواند منجر به بودجه اضافی برای طرح های آب و هوایی، مرخصی با حقوق، مراقبت از کودکان، آموزش و مراقبت های بهداشتی شود.

آگاهی از این سرمایه گذاری در زیرساخت ها باعث شده سرمایه گذاران به سراغ بازیهای زیرساختی مانند iShares US Infrastructure ETF (NYSE: IFRA) بروند ، که در پنج هفته از شش هفته گذشته دارای جریان مثبت بوده است، از جمله رکورد ۵۱ میلیون دلار، در هفته ای که به پایان رسید.

شاخص REIT املاک و مستغلات S&P ایالات متحده نیز امسال ۲۵ درصد افزایش یافته است، در حالی که بخش های مواد و صنایع S&P 500 هر دو حدود ۱۸ درصد نسبت به سال گذشته افزایش یافته است.

 

۴- اورگراند قصد فروش دارایی هایش را دارد

توسعه دهنده املاک چینی Evergrande Group (OTC: EGRNY) در حال مذاکره برای فروش دارایی های خاص است تا به طور بالقوه بار بدهی سنگین خود را کاهش داده دهد.

این گروه پس از ساعت ها سه شنبه اعلام کرد که در حال مذاکره با “چندین سرمایه گذار شخص ثالث مستقل” است که به دنبال خرید سهام در شرکت های راه اندازی خودروهای الکتریکی و خدمات املاک هستند.

سهام اورگراند، که در هنگ کنگ فهرست شده است، چهارشنبه تا ۱۲ درصد جهش کرد و اوراق قرضه دلاری آن نیز افزایش یافت، اگرچه در سطوح پریشان باقی می ماند.

آژانس رتبه بندی S&P هفته گذشته اورگراند را از B- به CCC کاهش داد و برآورد کرد که بیش از ۳۷ میلیارد دلار اسکناس و بدهی های تجاری از طرف پیمانکاران در ۱۲ ماه آینده تسویه دارد، که کمتر از نیمی از آنها تا ۲۰۲۱ تسویه می شود.

 

۵- تثبیت نفت خام قبل از داده های موجودی EIA

قیمت نفت روز چهارشنبه تثبیت شد و معامله گران مجبور شدند محدودیت های ناشی از کووید در چین ، دومین مصرف کننده بزرگ نفت در جهان را متعادل کنند ، با نشانه هایی از تقاضای قوی در ایالات متحده ، بزرگترین مصرف کننده.

در ساعت ۵:۱۰ صبح به وقت شرق ، قیمت نفت خام آمریکا ۰٫۲ درصد کاهش یافت و به ۶۸٫۱۷ دلار در هر بشکه رسید ، در حالی که معاملات آتی نفت برنت با ۰٫۱ درصد کاهش به ۷۰٫۵۶ دلار در هر بشکه رسید.

با ورود نوع سریع دلتا ویروس Covid-19 به آسیا و به ویژه چین ، نفت خام دیروز ضربه شدیدی خورد ، که نگرانی ها را در مورد چشم انداز تقاضای کوتاه مدت افزایش داده است.

بلومبرگ روز چهارشنبه گزارش داد که چندین پالایشگاه آسیایی قبلاً تقاضای نفت کمتری از عربستان سعودی برای ماه آینده کرده اند.

با این حال ، داده های صنعت از موسسه نفت آمریکا نشان داد که موجودی نفت خام و بنزین ایالات متحده در هفته گذشته به ترتیب ۸۱۶،۰۰ بشکه و ۱٫۱ میلیون بشکه کاهش یافته است ، در حالی که اداره اطلاعات انرژی ایالات متحده پیش بینی خود را برای تقاضای سوخت در سال ۲۰۲۱ افزایش داده و مصرف آن را در ماه مه اعلام کرده است. تا ماه جولای بیشتر از حد انتظار بود.

برای تأیید این تقاضای سالم ایالات متحده ، سرمایه گذاران منتظر انتشار آمارهای هفتگی رسمی از EIA در اواخر چهارشنبه هستند

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.