0

پنج نکته طلایی (۱۰-Aug)

بحث فدرال رزرو شدت می گیرد، در حالی که فصل گزارش سود شرکت ها ادامه دارد. شرکت ها به دنبال حل مسئله تغییرات آب و هوا هستند، در حالی که قیمت بیت کوین و نفت افزایش می یابد.

 

۱- بحث به جاهای باریک کشیده شده است

اگر بانک مرکزی در اواخر سال جاری شروع به مهار محرک های پولی فوق العاده خود کند، بازار نمی تواند فدرال رزرو را به عدم ارتباط متهم کند.

رافائل بوستیک، رئیس فدرال رزرو آتلانتا، روز دوشنبه به گروهی از سیاستگذاران که تعدادشان رو به افزایش است پیوست که می گفتند بانک مرکزی باید سریع حرکت کند و می تواند خرید دارایی های خود را با یک یا دو ماه افزایش سود بیشتر کند.

همکارش از بوستون، اریک روزنگن، ماه سپتامبر را برای اعلامیه ای ضعیف تر پیشنهاد کرد، مطابق با نظرات قبلی جیمز بولارد، رئیس فدرال رزرو سنت لوئیس، که پیشنهاد می کرد این کاهش قیمت در پاییز شروع و تا مارس به پایان برسد.

چارلز ایوانز، رئیس فدرال رزرو شیکاگو گفتگوها را روز سه شنبه ادامه می دهد و استر جورج، رئیس فدرال رزرو کانزاس سیتی قرار است چهارشنبه سخنرانی کند.

مقامات فدرال رزرو بحث خود را در مورد زمان و چگونگی کاهش خرید ۱۲۰ میلیارد دلاری دارایی ماهانه در جلسه ژوئیه خود آغاز کردند و متعهد شدند که تا زمانی که پیشرفت قابل ملاحظه ای در جهت دستیابی به اهداف حداکثر اشتغال و ۲ درصد تورم حاصل نشود ، این میزان را ادامه دهند.

 

۲- سهام ثابت دیده می شود. AMC در تمرکز

سهام ایالات متحده تقریبا بدون تغییر باز می شود و سرمایه گذاران هنوز فصل گزارش سود جاری شرکت ها را دنیال می کنند.

در ساعت ۱۴:۰۵، قراردادهای آتی داوجونز ۲۰ واحد یا ۰٫۱ درصد کاهش یافت، در حالی که قراردادهای آتی S&P 500 نسبت به بسته شدن روز دوشنبه عملاً ثابت ماند. Nasdaq 100 نیز ۱۹ واحد یا ۰٫۱ درصد افزایش یافت.

به احتمال زیاد AMC Entertainment (NYSE: AMC) پس از آنکه زنجیره سینمای مشکل دار پس از دوشنبه تعطیل شد و ضرر کمتری نسبت به انتظار داشت و همچنین اعلام کرد که پذیرش بیت کوین را در همه مکانهای ایالات متحده در سال جاری آغاز می کند، مورد توجه قرار می گیرد.

Coinbase Global (NASDAQ: COIN) قرار است سود سه ماهه خود را در اواخر سه شنبه گزارش دهد.

به احتمال زیاد اولین معامله ضعیف، معاملات شرکت کره ای Krafton تحت حمایت Tencent Holdings بود که ۸٫۸٪ از قیمت IPO را کنار گذاشت و تحلیلگران به ارزش گذاری گران قیمت و خطرات مقررات چین اشاره کردند.

 

۳- مدیر عامل StanChart: شرکتها باید به رفع مشکل تغییرات آب و هوا بپردازند

تغییرات آب و هوایی در حال تبدیل شدن به یک موضوع فوق العاده در بخش شرکت ها است، به طوری که گزارش پنل مورد حمایت سازمان ملل متحد در روز دوشنبه هشدار داد که گرم شدن کره زمین به طور خطرناکی در حال خارج شدن از کنترل است.

بیل وینترز، مدیرعامل استاندارد چارترد (OTC: SCBFF) روز سه شنبه در رویدادی در صنعت آنلاین گفت: شرکت ها نباید به دولتها برای دستیابی به توافق در اجلاس جهانی تغییرات آب و هوایی در ماه نوامبر متکی باشند، بلکه باید خودشان اقدامات بیشتری را انجام دهند.

استن چارت گفته است که هدف آن این است که تا سال ۲۰۳۰ به میزان خالص انتشار کربن از فعالیت های خود برسد و شرکت هایی که تأمین می کند تا سال ۲۰۵۰ به صفر کربن خالص برسند.

 

۴- بیت کوین از نظر نظارتی ایالات متحده تقویت می شود

بیت کوین دوباره صعود می کند و بزرگترین ارز رمزنگاری شده با انتشار اخباری مبنی بر توافق قانونگذاران آمریکایی در مورد مالیات بر ارزهای رمزنگاری شده افزایش می یابد.

در ساعت ۱۴:۰۵، بیت کوین در ۴۵/۸۷۹ دلار معامله شد که ۲٫۳ درصد در روز رشد داشت و در اوایل روز ۴۶،۰۰۰ دلار بود که بالاترین رقم در سه ماه گذشته بود.

نگرانی ها در حال افزایش بود که تعریف اصلی شایع از “کارگزار” در لایحه زیرساخت های مورد انتظار به این معنی است که برخی از شرکت های رمزنگاری از محدودیت های گزارشگری نظارتی دست و پا گیر رنج می برند و به طور بالقوه نوآوری را در فضای رمزنگاری خفه می کند.

با این حال، چند سناتور در روز دوشنبه اصلاحیه ای را فاش کردند که به دنبال معافیت نهادهای غیر کارگزار از قانون است.

 

۵- رشد قیمت نفت خام

قیمت نفت روز سه شنبه پس از سقوط به پایین ترین سطح در سه هفته گذشته در نشست گذشته، در میان نگرانی ها از افزایش تعداد موارد ابتلا به کووید -۱۹ ، در درجه اول در چین ، تقاضای نفت خام را کاهش داد.

در ساعت ۱۴:۰۵، قیمت نفت خام آمریکا پس از افت ۲٫۶ درصدی در روز دوشنبه، ۱٫۴ درصد افزایش یافت و به ۶۷٫۳۸ دلار در هر بشکه رسید، در حالی که قیمت نفت برنت که ۲٫۳ درصد در روز قبل کاهش یافته بود، ۱٫۱ درصد افزایش یافت و به ۶۹٫۷۸ دلار در هر بشکه رسید.

نوع ویروس دلتا وارد چین شد، دومین مصرف کننده بزرگ نفت در جهان، که منجر به تجدید محدودیت های حرکتی شد و سفرهای هوایی داخلی به شدت ضربه خورد.

این امر نگرانی هایی را در مورد چشم انداز تقاضای کوتاه مدت ایجاد کرده و باعث افزایش شدید قیمت ها شده است که منجر به افزایش بیش از ۵۰ درصدی قیمت ها در نیمه اول سال شد.

اکنون توجه به انتشار داده های عرضه نفت خام ایالات متحده از موسسه نفت آمریکا به عنوان سنجش اینکه آیا افزایش موارد ابتلا به کووید در ایالات متحده نیز تاثیری داشته است، متمرکز خواهد شد.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.