0

پنج نکته طلایی (۰۹-Aug)

قیمت طلا و نفت در پی نگرانی از افزایش موارد کووید در چین سقوط می کند، در حالی که بیت کوین بهبود می یابد. سخنرانی های اعضا فدرال رزرو نیز در کانون توجه قرار خواهد گرفت و رافائل بوستیک و توماس بارکین قرار است اواخر روز دوشنبه صحبت کنند. تصویب لایحه زیرساخت ایالات متحده که مدتها منتظرش بود نیز مورد توجه خواهد بود.

 

۱- کاهش قیمت طلا و نفت

پس از آنکه احساسات سرمایه گذاران در درجه اول تحت تاثیر تعداد فزاینده موارد ابتلا به کووید -۱۹ در چین و همچنین افزایش ارزش دلار آمریکا پس از انتشار حقوق و دستمزد غیرکشاورزی در روز جمعه قرار گرفت، روز دوشنبه کاهش شدید قیمت طلا و نفت را تجربه کرده است.

تعداد مبتلایان در چین به بالاترین حد خود در ۶ ماه گذشته رسیده است و میلیون ها نفر در حال حاضر در قرنطینه قرار دارند و آزمایش های جمعی در سراسر کشور انجام می شود. چین بزرگترین صادر کننده نفت در جهان و همچنین دومین مصرف کننده بزرگ است و این اقدامات احتمالاً رشد اقتصادی و تقاضای نفت را تحت تاثیر قرار می دهد.

بر اساس گزارشی که اواخر روز یکشنبه منتشر شد، گلدمن ساکس پیش بینی های رشد اقتصادی خود را برای چین کاهش داد و پیش بینی رشد سالانه تولید ناخالص داخلی خود را از ۸٫۶ درصد به ۸٫۳ درصد کاهش داد، در حالی که سه ماهه فعلی از ۵٫۸ درصد قبلی به ۲٫۳ درصد کاهش یافت.

پس از سقوط تقریبا ۷ درصدی قیمت نفت در هفته گذشته، که شدیدترین کاهش هفتگی در ۹ ماه گذشته بود، در ساعت ۱۴:۵۵، قیمت نفت خام آمریکا ۴٫۴ درصد کاهش یافت و به ۶۵٫۳۰ دلار در هر بشکه رسید. در حالی که نفت برنت ۴٫۱ درصد کاهش یافت و به ۶۷٫۷۸ دلار در بشکه رسید.

قیمت طلا نیز به پایین ترین سطح از ماه مارس رسید و به زیر ۱۷۰۰ دلار در هر اونس سقوط کرد تا قبل از ارسال یک بهبود جزئی برای تغییر قیمت در حال حاضر با قیمت ۱،۷۴۶٫۷۰ دلار در هر اونس قرار بگیرد.

کاهش شدید معاملات آسیایی گمانه زنی درباره انحلال اجباری را افزایش داد، اما گزارش مشاغل همچنین منجر به معامله دلار و اوراق قرضه بالاتر شد، اما هرگز ترکیب خوبی برای کالاها نبود.

 

۲- سخنرانی های فدرال

به دنبال گزارش مشاغل در روز جمعه که باعث ایجاد نگرانی ها در زمینه ی احتمال سیاست های انقباضی زود هنگام بانک شد، مقامات مختلفی از فدرال رزرو در هفته جاری سخنرانی می کنند و توجه بسیاری را جلب خواهد کرد.

رافائل بوستیک، رئیس فدرال رزرو آتلانتا و توماس بارکین، رئیس فدرال رزرو ریچموند ، بحث را از روز دوشنبه شروع می کنند و پس از آن چارلز ایوانز ، رئیس فدرال رزرو شیکاگو در روز سه شنبه و استر جورج ، رئیس فدرال رزرو کانزاس سیتی ، روز چهارشنبه، این سخنرانی ها را ادامه می دهند.

به نظر می رسد موج به سمت کاهش برنامه خرید اوراق قرضه فدرال رزرو در سال جاری میلادی در حال تغییر است، چیزی که ریچارد کلاریدا، عضو تأثیرگذار هفته گذشته به عنوان یک احتمال مطرح کرد.

بوستیک و بارکین همچنین به سمت باریک شدن متمایل هستند، بنابراین نظرات آنها در اواخر دوشنبه به دقت مشاهده می شود.

 

۳- سهام پایین تر باز می شوند. گزارش درآمدها همچنان ادامه دارند

سهام ایالات متحده قرار است تا حدی افت کند و از سطح رکورد پس از اطلاعات حقوق و دستمزد روز جمعه کاسته شود.

در ساعت ۱۴:۵۵، معاملات آتی داوجونز ۱۲۵ واحد یا ۰٫۴ درصد کاهش یافت، در حالی که قراردادهای آتی S&P 500 با ۸ واحد معادل ۰٫۲ درصد کاهش یافت، در حالی که قراردادهای آتی نزدک ۱۰۰ تنها ۴ واحد یا کمتر از ۰٫۱ درصد رشد کردند.

میانگین صنعتی داو جونز blue-chip بیش از ۱۴۴ واحد معادل ۰٫۴ درصد در روز جمعه به بالاترین حد خود یعنی ۳۵۲۰۸٫۵۱ واحد رسید، در حالی که شاخص سهام S&P 500نیز ۰٫۲ درصد رشد کرد و همچنین در رکورد جدید بسته شد. Nasdaq Composite با کاهش ۰٫۴ درصدی از این روند جدا بود.

فصل درآمد سه ماهه دوم رو به اتمام است، اما هنوز تعدادی از شرکتهای تأثیرگذار قرار است این هفته گزارش دهند. این لیست شامل مواردی مانند AMC Entertainment (NYSE: AMC) ، Coinbase Global (NASDAQ: COIN) ، والت دیزنی (NYSE: DIS) ، Airbnb (NASDAQ: ABNB) و DoorDash (NYSE: DASH) است.

 

۴- لایحه زیرساخت

به نظر می رسد لایحه زیربنایی ۱ تریلیون دلاری آمریکا که مورد بحث و بررسی قرار گرفته است ، اوایل هفته جاری پس از رفع آخرین موانع رویه ای در سنای آمریکا و حصول حمایت گسترده دو حزبی، به رای گذاشته شود.

این قانون سنگ بنای برنامه اقتصادی رئیس جمهور جو بایدن است و منجر به بزرگترین سرمایه گذاری ایالات متحده در جاده ها و پل ها در دهه های اخیر خواهد شد.

این لایحه شامل ۱۱۰ میلیارد دلار هزینه جدید برای جاده ها و پل ها، ۷۳ میلیارد دلار برای ارتقاء شبکه برق، ۶۶ میلیارد دلار برای راه آهن و آمتراک و همچنین ۶۵ میلیارد دلار برای توسعه پهنای باند است. همچنین ۵۵ میلیارد دلار برای آب آشامیدنی تمیز و ۳۹ میلیارد دلار برای حمل و نقل تأمین می کند.

این قانون هنوز در مجلس نمایندگان با چالش هایی روبرو است زیرا دموکرات ها تنها اکثریت بسیار کمی دارند.

 

۵- بازگشت بیت کوین

قیمت بیت کوین ، بزرگترین ارز رمزنگاری شده از نظر ارزش بازار، در روز دوشنبه اندکی کاهش یافت، اما پس از افت قیمت در چند ماه گذشته تا حدودی بهبود یافته است.

در ساعت ۱۴:۵۵، بیت کوین در ۴۳٫۵۹۰ دلار معامله شد که ۰٫۳ درصد در روز کاهش یافت، اما در هفته گذشته بیش از ۱۱ درصد افزایش یافت و از سطح ۴۵٫۰۰۰ دلار بالاتر رفت.

گزارش هایی وجود دارد که بدون شک تأیید نشده است که غول خرده فروشی آمازون (NASDAQ: AMZN) در حال آماده شدن برای پذیرش ارز دیجیتال به عنوان پرداخت کالا و خدمات خود در آینده نزدیک است و اپل (NASDAQ: AAPL) در حال بررسی افزودن بیت کوین به ترازنامه هایش است.

با این وجود، فشار مقامات همچنان ادامه دارد و واشنگتن پست گزارش داد که جانت یلن، وزیر خزانه داری ایالات متحده، نسبت به اصلاح احتمالی لایحه زیرساخت هایی که برخی شرکت های رمزنگاری را از الزامات گزارش کارگزاران خارج می کند، اعتراض کرده است.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.