0

پنج نکته طلایی (۰۵-Aug)

به نظر می رسد ایالات متحده از مسافران خارجی بخواهد که واکسن بزنند. چین محدودیت های سفر را برای مقابله با آخرین شیوع کووید خود تشدید می کند. ریچارد کلاریدا، عضو تأثیرگذار فدرال رزرو، در آستانه انتشار آخرین داده های نیروی کار ایالات متحده، بحث شدیدی را آغاز می کند. در حالی که بانک انگلستان آخرین جلسه سیاست گذاران خود را برگزار می کند. وال استریت قرار است بالاتر باز شود، اما Uber (NYSE: UBER) ، Roku (NASDAQ: ROKU) و Etsy (NASDAQ: ETSY) پس از اعلام نتایج خود، ضعیف تر هستند.

 

۱- بازدیدکنندگان آمریکایی به واکسن نیاز دارند. چین محدودیت ها را تشدید می کند

به نظر می رسد ایالات متحده در مرحله باز شدن تدریجی برای بازدیدکنندگان بین المللی به سر می برد و در نهایت همه مسافران خارجی را ملزم می کند که قبل از ورود به آنها واکسینه شوند.

این کشور شاهد افزایش موارد کووید -۱۹ ، به ویژه در میان افراد واکسینه نشده، از نوع دلتا بوده است. فلوریدا در اوج آخرین شیوع بیماری قرار دارد و این ایالت روز سه شنبه ۱۱ هزار و ۵۱۵ بیمار بستری در بیمارستان را ثبت کرد که رکورد سال گذشته را برای سومین روز متوالی شکست و از ۱۰۰۰ نفر در اواسط ماه ژوئن بیشتر شد.

در جاهای دیگر، چین محدودیت های سفر را تشدید کرد تا بتواند بدترین شیوع بیماری کووید -۱۹ در ماه های اخیر را محدود کند، برخی پروازهای داخلی را لغو کرد و تعدادی از خطوط ریلی را متوقف کرد.

از سوی دیگر، بریتانیا پنجشنبه اعلام کرد مسافران واکسینه شده ای که از فرانسه باز می گردند دیگر نیازی به قرنطینه نخواهند داشت، این امر به رونق صنعت مسافرتی که از همه گیری شدیدا آسیب دیده است ، کمک می کند.

 

۲- صحبت های کلاریدا از فدرال رزرو باعث تشدید بحث می شود

ریچارد کلاریدا بحث های بیشتری را در مورد زمان شروع به کار فدرال رزرو در محرک پولی فوق العاده خود آغاز کرد و روز چهارشنبه گفت که او طرفدار این است که فدرال رزرو اواخر امسال اعلام کند که خرید اوراق قرضه خود را کاهش می دهد.

وی همچنین خاطرنشان کرد: “شرایط لازم برای افزایش دامنه هدف برای وجوه فدرال تا پایان سال ۲۰۲۲ محقق شده است.”

کلاریدا، که به عنوان یکی از تأثیرگذارترین اعضای کمیته بازار آزاد فدرال شناخته می شود، مراقب بود که تلاش کند تا این نظرات معتبر باقی بماند.

با در نظر گرفتن این موضوع، سرمایه گذاران مراقب انتشار داده های هفتگی اولیه بیکاری امروز در ساعت ۱۷:۰۰، پیش از شماره مهم حقوق و دستمزد روز جمعه. خواهند بود.

اما انتظار می رود پردازنده حقوق و دستمزد ADP گزارش داد که اعلام کرد شرکت های آمریکایی در ماه جولای تعداد مشاغل بسیار کمتری نسبت به آنچه انتظار می رفت اضافه کردند، داده های ادعاها بهبود تدریجی را نشان دهد، به طوری که ۳۸۴،۰۰۰ نفر در جستجوی مزایا بودند، در حالی که ۴۰۰۰۰۰ نفر در هفته گذشته کاهش یافته بود.

 

۳- قرار است سهام بالاتر باز شود. Uber ، Roku و Etsy تحت فشار هستند

قرار است سهام ایالات متحده تا حدودی بالاتر باز شود، در حالی که درآمد شرکت ها و داده های اقتصادی اخیر به طور کلی قوی بوده است.

تا ساعت ۱۵:۰۰، معاملات آتی داوجونز ۸۰ واحد یا ۰٫۲ درصد افزایش یافت، در حالی که قراردادهای آتی S&P 500 نیز ۹ واحد ۰٫۲ درصد، و معاملات آتی نزدک ۱۰۰ ، ۲۲ واحد ، ۰٫۲ درصد افزایش یافت.

از نظر درآمد شرکت ها، اوبر در کانون توجه قرار خواهد گرفت و سهام این شرکت در پیش بازار پایین تر خواهد بود. زیرا پس از افزایش دستمزد رانندگان برای جلب بازگشت آنها به پلت فرم خود، افزایش زیان را گزارش کرد.

سهام Roku نیز پس از افشای چشمگیر بینندگان در جریان پخش، سقوط کرد، در حالی که سهام Etsy پس از ارائه راهنمای شرکت تجارت الکترونیک در سه ماهه سوم که نشان دهنده کاهش فروش بود، به شدت ریزش کرد.

سهام Robinhood (NASDAQ: HOOD) نیز احتمالاً پس از افزایش بیش از ۵۰ درصدی در روز چهارشنبه، شاهد نوسانات بی ثباتی خواهد بود، و زمان از دست رفته را پس از اولین عرضه نرم افزاری خود در Nasdaq در هفته گذشته جبران می کند.

 

۴- نشست بانک انگلستان

بانک انگلستان اواخر پنجشنبه تشکیل جلسه می دهد و می تواند یک گام به تشدید سیاست های پولی نزدیک شود.

انتظار می رود که بانک مرکزی نرخ بهره را ۰٫۱ درصد نگه دارد، اما احتمالاً در کمیته ۹ نفره سیاست پولی درباره ادامه برنامه کاهش کمی خود در سطح فعلی ۸۹۵ میلیارد پوند اختلاف نظر وجود دارد.

انتظار می رود بانک مرکزی اروپا یکی از اولین بانک های مرکزی جهان باشد که روند کاهش اقتصاد خود را از حمایت محرک آغاز کرده است.

با این اوصاف، خطرات ناشی از نوع دلتا ویروس کووید -۱۹ و پایان آینده طرح تعطیلات استخدامی در ماه سپتامبر ممکن است دست اعضای MPC بسته نگه دارد.

 

۵- افزایش قیمت نفت در پی افزایش تنش ها در خاورمیانه

قیمت نفت روز پنجشنبه افزایش یافت و پس از افت اخیر در میان افزایش تنش ها در خاورمیانه، افزایش یافت.

هواپیماهای اسرائیلی صبح روز پنجشنبه، یک روز پس از توقیف موقت نفتکش آسفالت، با پرچم امارات متحده عربی، در خلیج عمان توسط ایرانیان، موشک هایی را به سوی مکان هایی که ارتش این کشور در آنجا بود، شلیک کردند.

با این حال، پس از تشدید محدودیت های سفر چین، دستاوردها محدود شده و نگرانی ها مبنی بر اینکه مصرف سوخت در دومین مصرف کننده بزرگ جهان افت کند، افزایش یافته است.

علاوه بر این، داده های عرضه نفت خام از اداره اطلاعات انرژی ایالات متحده در روز چهارشنبه نشان داد که ۳٫۶۴ میلیون بشکه در هفته گذشته افزایش یافته است، این چیزی شگفت آور است که این صنعت، موسسه نفت آمریکا، از تساوی ۸۷۹،۰۰۰ بشکه در روز سه شنبه خبر داد.

در ساعت ۱۴:۴۵، قیمت نفت خام آمریکا ۰٫۸ درصد افزایش یافت و به ۶۸٫۶۹ دلار در هر بشکه رسید، در حالی که معاملات آتی نفت برنت ۰٫۵ درصد افزایش یافت و به ۷۰٫۷۴ دلار در هر بشکه رسید.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.