0

پنج نکته طلایی (۰۴-Aug)

شهر نیویورک اولین دستور واکسن ایالات متحده را به عموم مردم تحمیل می کند، در حالی که چین برای جلوگیری از شیوع بیماری کووید -۱۹ ، بیشتر خطوط حمل و نقل و اماکن گردشگری را تعطیل می کند و قیمت نفت را تحت تاثیر قرار می دهد. ADP قرار است نظرسنجی ماهانه بازار کار خود را منتشر کند و ریچارد کلاریدا ، متفکر بانک مرکزی در مورد چشم انداز سیاست های پولی صحبت خواهد کرد. CVS ، جنرال موتورز (NYSE: GM) و Electronic Arts (NASDAQ: EA) در فهرست درآمد امروز قرار دارند ، در حالی که دارایی های رمزنگاری شده پس از حمله “گری جنسلر” به آنها در روز سه شنبه همچنان آسیب می بینند.

 

۱٫ دستور واکسن در نیویورک و تعطیلی چین

شهر نیویورک دستور واکسیناسیون را برای همه کسانی که به دنبال استفاده از فضاهای عمومی سزپوشیده هستند، برای اولین بار در نوع خود در ایالات متحده، ارائه کرد. گواهی واکسیناسیون برای همه کسانی که در ناهارخوری های سرپوشیده، سالن های ورزشی، تئاترها و مکانهای کنسرت کار می کنند یا از آنها بازدید می کنند، لازم است.

بیل دی بلازیو ، شهردار نیویورک گفت: “زمان آن فرا رسیده است که مردم واکسیناسیون را به معنای واقعی کلمه برای داشتن یک زندگی خوب و کامل و سالم بدانند.”

این اقدام یک روز پس از مداخله دولت بایدن برای تمدید ممنوعیت بیرون کردن مستاجران در اکثر شهرستانها در سراسر ایالات متحده انجام می شود. این امر خطرات گسترش کووید -۱۹ را ذکر کرد ، اگرچه منتقدان آن را بیشتر به عنوان اقدامی اقتصادی با هدف حمایت از خانواده های کم درآمد می دانند.

در چین، شیوع ویروس کرونا باعث تعطیلی بیشتر حمل و نقل عمومی، گردشگری و اماکن تفریحی شد و نگرانی ها از کندی اقتصاد در این کشور را افزایش داد.

 

۲- سخنرانی ریچارد کلاریدا از فدرال رزرو

ریچارد کلاریدا، که به عنوان تأثیرگذارترین “رهبر فکری” در فدرال رزرو شناخته می شود ، در ساعت ۱۸:۳۰ در مورد سیاست های پولی صحبت خواهد کرد، و نظرات وی احتمالاً برای هرگونه اشاره به تمایل به کاهش اوراق قرضه فدرال رزرو بررسی می شود.

قبل از آن، گزارش حقوق و دستمزد ADP داده های ماهانه خود را برای استخدام در بخش خصوصی در ماه تا اواسط ژوئیه منتشر می کند. همبستگی بین داده های ADP و داده های بازار کار دولت، که قرار است روز جمعه منتشر شود، در طول همه گیری ضعیف شده است، اما همچنان به عنوان راهنمای تقریبی تحولات کلی در نظر گرفته می شود. تحلیلگران انتظار دارند که حدود ۶۹۵۰۰۰ نفر استخدام شده باشند که نسبت به نظرسنجی ماه گذشته کمی تغییر کرده است.

در جاهای دیگر، شاخص های مدیران خرید نهایی برای منطقه یورو در ماه ژوئیه کمی تجدید نظر شد اما PMI ترکیبی ۶۰٫۲ همچنان رکورد بالا بود.

 

۳- سهام برای باز شدن مختلط تنظیم شده است. رشد Robinhood و درآمد GM مورد توجه قرار گرفت

سهام ایالات متحده قرار است مختلط باز شود و تنها اندکی از رکورد بسته شده در S&P 500 عقب نشینی کند.

تا ساعت ۱۴:۴۵، معاملات آتی داو جونز با ۱۲ واحد کاهش ، کمتر از ۰٫۱ درصد افت داشت، در حالی که قراردادهای آتی S&P 500 نسبت به بسته شدن روز سه شنبه عملاً ثابت ماند. ارزش آتی نزدک ۱۰۰ کمتر از ۰٫۱ درصد افزایش یافت.

به روز رسانی درآمد از CVS Health (NYSE:CVS), Booking (NASDAQ:BKNG), General Motors, Kraft Heinz (NASDAQ:KHC) و Electronic Arts و گزارش خواهد شد. گزارش EA در پی به روزرسانی قوی دیروز سه شنبه از Activision Blizzard (NASDAQ: ATVI) است ، که همچنین خروج تعدادی از مدیران مرتبط با رسوایی تبعیض جنسیتی را اعلام کرد، در کانون توجه است.

سهام نفتی Occidental (NYSE: OXY) و Devon Energy (NYSE: DVN) نیز ممکن است پس از شکست انتظارات با نتایج خود در روز سه شنبه توجه را به خود جلب کنند، در حالی که سهام Robinhood (NASDAQ: HOOD) در پیش فروش ۸ درصد افزایش یافت و باعث افزایش رالی خرده فروشی شد. به نظر می رسید که کاملاً احساسات محور بوده است.

 

۴- کریپتوها توسط “گری جنسلر” کبود شدند

گری جنسلر، رئیس کمیسیون بورس و اوراق بهادار ، از کنگره خواست تا اختیارات بیشتری برای مقابله با “کلاهبرداری و سوء استفاده” در بازارهای ارزهای رمزنگاری شده به وی بدهد.

جنسلر می گوید جذابیت اصلی رمزنگاری برای بسیاری هنوز استفاده از آن در حملات باج افزار و سایر فعالیت های غیرقانونی است.

بیت کوین با اظهارات جنسلر به زیر ۴۰ هزار دلار کاهش یافت و سایر دارایی های رمزنگاری را نیز با خود به پایین کشاند. تا ساعت ۱۴:۴۵، ۲٫۵ درصد کاهش یافت و به ۳۷۷۴۵ دلار رسید.

 

۵- نفت خام

قیمت نفت بار دیگر تضعیف شد اما در شرایطی که نگرانی ها مبنی بر اینکه اقدامات ضد کووید -۱۹ چین بر مصرف سوخت در این کشور تاثیر می گذارد ، به بالای ۷۰ دلار در هر بشکه رسید.

در ساعت ۱۴:۴۵، قیمت نفت خام آمریکا ۰٫۶ درصد کاهش یافت و به ۷۰٫۱۷ دلار در هر بشکه رسید ، در حالی که معاملات آتی نفت برنت ۰٫۳ درصد کاهش یافت و به ۷۲٫۱۷ دلار در هر بشکه رسید.

بازار به تدریج در معرض خطر سیاسی بالاتری در رابطه با بازگشت نفت ایران به بازار قرار می گیرد که بار دیگر با توقیف موقت نفتکش Asphalt Princess با پرچم امارات در خلیج عمان توسط ایرانیان مشخص شد. این حادثه یک شبه حل و فصل شد.

دولت ایالات متحده داده های موجودی هفتگی خود را پس از آنکه موسسه نفت آمریکا روز سه شنبه تخمین زد که میزان آنها کمتر از حد انتظار کاهش یافته است، در ساعت ۱۹:۰۰ منتشر می کند.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.