0

پنج نکته طلایی (۰۳-Aug)

دولتهای محلی بیشتری در سراسر ایالات متحده دستور پوشدن ماسک را برای جلوگیری از شیوع Covid-19 وضع می کنند، در حالی که تلاشهای چین برای جلوگیری از شیوع بیماری در سطح دیگری افزایش می یابد. رسانه های دولتی چین علیه صنعت بازی های ویدئویی صحبت می کنند و ترس از مبارزات دولتی جدید علیه شرکت های بزرگ را برانگیخت. الی لیلی (NYSE: LLY) و آمگن (NASDAQ: AMGN) سرپرست بازیگران گزارش های درآمد امروز هستند.

 

۱٫ بازگشت دستور پوشدن ماسک

با افزایش تعداد موارد کووید ۱۹، دولت های محلی بیشتری در سراسر ایالات متحده دستور پوشدن ماسک را مجدداً اعمال کردند و برخی دیگر به سمت واکسیناسیون نزدیک شدند.

لوئیزیانا، که بیشترین موارد جدید را نسبت به جمعیتش در کشور دارد، دستور استفاده از ماسک در سراسر ایالات را برای فضاهای سرپوشیده تا پایان ماه صادر کرد. هفت استان منطقه خلیج نیز اقدام مشابهی را انجام دادند، بدین معنی که در حال حاضر نیمی از اهالی کالیفرنیا تحت چنین محدودیت هایی قرار دارند.

شهر نیویورک از صدور دستور پوشدن ماسک خودداری کرد، اما توصیه کرد مردم از ماسک استفاده کنند. فیس بوک گفته است که پوشیدن ماسک برای همه کارکنان محوطه دانشگاه اجباری می شود ، در حالی که مک دونالد از کارکنان و مشتریان در رستوران های خود همین درخواست را می کند.

در جایی دیگر ، پکن ورود قطارها از بیش از ۲۰ استان را به دلیل شیوع بیشتر کووید -۱۹ در کشور ممنوع کرد.

 

۲- سقوط سهام بازی های چینی پس از انتقاد رسانه های دولتی

پس از انتشار نقد شدید یک روزنامه دولتی از بازی ویدیویی چین، که آنها را “تریاک برای ذهن” نامید، سهام بزرگترین شرکت های بازی ویدیویی چین سقوط کرد.

این مقاله در Economy Daily Daily در شاخه ای از خبرگزاری رسمی شین هوا منتشر شد. پس از آن از وب سایت Daily حذف شد اما در نسخه چاپی باقی مانده است.

قیاس تریاک به دلیل ارتباط آن با تحقیر ادعایی چین از جانب تاجران بریتانیایی تریاک در قرن نوزدهم ، دارای طنین سیاسی خاصی است.

ADR های NetEase (NASDAQ: NTES) در معاملات پیش از فروش ۸٫۸ درصد کاهش یافت ، در حالی که سهام Tencent (OTC: TCEHY) در هنگ کنگ ۶٫۶ درصد کاهش یافت.

 

۳- سهام بالاتر باز می شود، نگاه ها به سخنرانی های فدرال رزرو

بازارهای سهام ایالات متحده قرار است بالاتر باز شوند و ضررهای روز دوشنبه از ترس اینکه این همه گیری می تواند باعث کندی مجدد رشد در ایالات متحده و بین المللی شود ایجاد کند، جبران کند.

تا ساعت ۱۴:۴۵، قراردادهای آتی داوجونز ۱۴۸ واحد یا ۰٫۴ درصد افزایش یافت، در حالی که قراردادهای آتی S&P 500 به میزان مشابه و آتی NASDAQ 0.2 درصد افزایش یافت.

رگبار دیگری از گزارش درآمدها در راه است، ویلیس تاورز واتسون (NASDAQ: WLTW) ، گارتنر (NYSE: IT) و DuPont (NYSE: DD) همگی انتظارات را شکست داده اند. الی لیلی (NYSE: LLY) بزرگترین شرکتی است که قبل از باز شدن بازار گزارش می دهد، در حالی که Amgen (NASDAQ: AMGN) ، Activision Blizzard (NASDAQ: ATVI) و Match Group (NASDAQ: MTCH) بعد از بازار گزارش می دهند.

ریچارد کلاریدا و میشل بومن از فدرال رزرو هر دو در ساعت ۲۲:۳۰ سخنرانی می کنند، در حالی که سفارشات کارخانه برای ماه جولای برترین داده های اقتصادی در ساعت ۱۸:۳۰ است.

 

۴- معامله ی Sanofi بر روی متخصص mRNA

سانوفی (NASDAQ: SNY) با خرید Translate Bio (NASDAQ: TBIO) به مبلغ ۳٫۲ میلیارد دلار موافقت کرد، در این معامله که فناوری پیام رسان RNA که در پشت موثرترین واکسن های کووید -۱۹ جهان قرار دارد ، تأثیر مشابهی در سایر زمینه ها خواهد داشت.

پیشنهاد شرکت فرانسوی بیش از ۵۰ درصد بالاتر از قیمت بسته شدن روز دوشنبه بود و بیش از ۲۳ برابر درآمد سالانه Translate Bio 2020 بود. سهام سانوفی در معاملات پیش از فروش ۰٫۳ درصد افزایش یافت.

درمجموع، درآمد سه ماهه اول Moderna از ۸ میلیون دلار در سال گذشته به ۱٫۹ میلیارد دلار در سال جاری رسید.

 

۵- نفت پس از لرزش رشد، دوباره بالا رفت

قیمت نفت خام پس از سقوط روز دوشنبه به دلیل نگرانی از اینکه اقدامات شدید چین برای مهار آخرین موج شیوع کووید -۱۹ دوباره تقاضای کوتاه مدت را تحت تاثیر قرار دهد، تا حدودی یک شبه بهبود یافت.

تا ساعت ۱۵:۰۰، قیمت نفت خام آمریکا ۰٫۵ درصد افزایش یافت و به ۷۱/۶۱ دلار در هر بشکه رسید، در حالی که معاملات آتی نفت برنت با ۰٫۵ درصد افزایش به ۷۳٫۲۶ دلار در هر بشکه رسید.

موسسه نفت آمریکا ارزیابی هفتگی خود از ذخایر نفت خام را طبق معمول ساعت ۱ بامداد اعلام خواهد کرد.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.