0

پنج نکته طلایی (۰۲-Aug)

سنا با پیش نویس لایحه زیرساختی یک تریلیون دلاری موافقت کرد. ISM نیز PMI نهایی خود برای ماه ژوئیه را اعلام می کند، در حالی که PMI های چین شواهد بیشتری از کندی ارائه می دهند، که با گسترش همه گیری های محلی Covid-19 در تعدادی از استان ها و شهرها، تشدید شده است. فصل درآمد با به روزرسانی های Global Payments (NYSE: GPN) ، Simon Property (NYSE: SPG) و Loews (NYSE: L) ادامه پیدا می کند و Pfizer (NYSE: PFE) و Moderna (NASDAQ: MRNA) با افزایش قیمت قراردادهای جدید برای تامین واکسن اتحادیه اروپا، رشد می کنند.

 

۱- سنا با پیش نویس لایحه زیرساخت موافقت می کند

سناتورهای آمریکایی بر سر تدوین لایحه زیر بنایی ۱ تریلیون دلاری به توافق رسیدند که ممکن است در اوایل این هفته در سنا به رای گذاشته شود.

این لایحه از حمایت دو حزبی در سنا برخوردار است، اما به احتمال زیاد در مجلس نمایندگان، جایی که نانسی پلوسی، رئیس مجلس، آن را به بسته اختصاصی ۳٫۵ تریلیون دلاری هزینه ها در موضوعاتی مانند مبارزه با فقر و تغییرات آب و هوایی اختصاص داده است، تصویب شود.

موسسه مدیریت تامین با تأثیر اقتصادی فوری، فهرست نهایی مدیران خرید خود را برای ماه جولای منتشر می کند. شاخص فلش نشان داده بود که فعالیت های تولیدی در این ماه کمی آرام شده است، اما در نزدیکی اوج های تاریخی باقی ماند.

 

۲- افزایش شیوع کووید -۱۹ در چین

نوع دلتا ویروس کووید -۱۹ به گسترش خود در چین ادامه می دهد. در مجموع ۲۰ شهر و ۱۴ منطقه اقدامات مختلفی را در مورد شیوع بیماری که در هفته گذشته هنگامی که پروازی از روسیه با یک مسافر آلوده به فرودگاه نانجینگ رسید، آغاز کردند.

داده های چینی برای موارد فوق العاده پایین است. اطلاعات کمی در مورد اثربخشی واکسن سینوفارم در برابر سویه دلتا وجود دارد. مطالعات نشان داد که این واکسن در پیشگیری از بیماریهای علامت دار نسبت به واکسنهای Pfizer و Moderna کمتر موثر است.

PMI های رسمی چین و Caixin به شواهدی مبنی بر کند شدن اقتصاد چین در ماه ژوئیه اضافه کردند و PMI بخش تولید تنها به ۵۰٫۳ رسید که پایین ترین میزان از آوریل سال گذشته است.

 

۳- با اطمینان بخشیدن مقامات فدرال رزرو، سهام بالاتر بارزمی شود

پس از آنکه مقامات فدرال رزرو در آخر هفته تکرار کردند که بازار کار باید قبل از اینکه بانک مرکزی بتواند خرید اوراق قرضه خود را کاهش دهد بهبود یابد، بازارهای سهام ایالات متحده هفته را بالاتر و نزدیک به رکوردهای جدید آغاز می کنند.

Lael Brainard و Neel Kashkari هردو در مورد خطرات ناشی از گسترش نوع دلتا در ایالات متحده هشدار دادند. روز یکشنبه ۱۲۲،۰۰۰ مورد جدید گزارش شد که بالاترین میزان از فوریه بود

تا ساعت ۱۴:۴۵، قراردادهای آتی داوجونز ۱۶۶ واحد یا ۰٫۵ up افزایش یافت، در حالی که قراردادهای آتی S&P 500  نیز ۰٫۶ و معاملات آتی Nasdaq 100 هم ۰٫۵ افزایش یافت.

فصل درآمد با انتشار از Global Payments ، NXP (NASDAQ: NXPI) ، Simon Property ، Williams ، Loews و TakeTwo ادامه می یابد.

 

۴- افزایش Pfizer ، Moderna

همچنین سهام Pfizer و Moderna مورد تمرکز قرار خواهند گرفت، زیرا آنها در قرارداد جدید با اتحادیه اروپا برای واکسن های کووید -۱۹ قیمت زیادی را افزایش دادند.

طبق گزارش فایننشال تایمز ، اکنون به Pfizer و BioNTech حدود ۱۹٫۵۰ یورو (۲۳٫۲۰ دلار) پرداخت می شود که بیش از ۲۵ درصد از قرارداد اول آنها بیشتر است، در حالی که Moderna اکنون ۲۵٫۵۰ دلار دریافت می کند که بیش از ۱۰ درصد نسبت به قبل است. این معاملات در مجموع تا ۲٫۱ میلیارد تا سال ۲۰۲۳ انجام می شود.

سهام BioNTech در معاملات پیش از فروش بیش از ۴ درصد افزایش یافت، در حالی که Pfizer با ۰٫۹درصد و سهام Moderna  با ۲٫۳ درصد افزایش روبرو بود.

 

۵- نفت پس از داده های چین سقوط می کند

قیمت نفت خام با نشانه هایی از کند شدن اقتصاد چین کاهش یافت، زیرا اقدامات محلی ضد کووید بر تقاضای سوخت مسافران و گردشگران تأثیر گذاشت.

در ساعت ۱۴:۴۵، قیمت نفت خام آمریکا ۱٫۵ درصد کاهش یافت و به ۷۲٫۸۱ دلار در هر بشکه رسید، در حالی که معاملات آتی نفت برنت با ۱٫۳ درصد کاهش به ۷۴٫۴۱ دلار در هر بشکه رسید.

در سایر بازارهای انرژی، قیمت گاز طبیعی اروپا همچنان در پی کاهش عرضه از روسیه در حالی افزایش می یابد که شرکتهای اروپایی معمولاً ذخیره خود را برای اوج فصل زمستان دوباره پر می کنند. کاهش عرضه از میادین دریای شمال و در دسترس نبودن گاز طبیعی مایع ایالات متحده نیز به این فشار کمک کرده است، که نشانه کمی برای پایان دادن به آن در کوتاه مدت است.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.