0

پنج نکته طلایی (Jul-30)

معاملات آتی سهام در حالی کاهش می یابد که کمرنگ شدن رشد آمازون (NASDAQ: AMZN) روند سهام را تضعیف می کند. بازارهای سهام چین پس از اقدامات جدید نظارتی و مشکل توسعه دهندگان ملک با بهره بیش از حد، دچار افت شدند. داده های مخارج مصرف کننده شخصی ایالات متحده برای نشانه های تورم، مورد بررسی قرار می گیرد و منطقه یورو با بازگشایی این قاره، سریعتر از حد انتظار رشد کرد.

 

۱- نگرانی از کاهش رشد آمازون

سهام آمازون در معاملات پیش از بازار به شدت کاهش یافت، زیرا نشانه هایی از کمرنگ شدن رشد  تجارت الکترونیکی این کمپانی که در پی همه گیری کرونا ایجاد شده بود، به چشم می خورد.

این شرکت اعلام کرد رشد خالص فروش نسبت به مدت مشابه سال قبل از ۴۴ درصد در سه ماهه اول به ۲۷ درصد کاهش یافته است. به نقل از رویترز، مدیر مالی این کمپانی، برایان اولساوسکی، می گوید از آن زمان، رشد فروش فقط در حدود ۱۵ درصد بوده است.

توسعه به این معنی است که سه سهام از پنج مگا کپ (اپل (NASDAQ: AAPL) و فیس بوک (NASDAQ: FB) دو سهام دیگر) که امسال روند بازار بورس را به دست گرفتند، پس از به روزرسانی های سه ماهه خود ضعیف شده اند. در جای دیگر، سهام پینترست (NYSE: PINS) پس از آنکه پس از گزارش سه ماهه ناامید کننده، با کاهش ارزش دلال مواجه شد، در بازار پیش فروش تقریباً ۲۰ درصد سقوط کرد.

 

۲- بازارهای چین مجدداً نزول می کنند

جهش بازار سهام چین مدت زیادی طول نکشید. شاخص Hang Seng در هنگ کنگ ۱٫۳ درصد کاهش یافت و شاخص های سرزمین اصلی بین ترکیبی از عوامل احیای نگرانی های موجود بین ۰٫۵ تا ۲٫۳ درصد کاهش یافتند.

رگولاتورها اخطار بزرگی را برای ریشه یابی “غیرقانونی بودن” در میان گروه های استقبال از خودرو صادر کردند، اقدامی که به عنوان حمله تازه به قهرمان ملی Didi Global تعبیر شده است. ADRI های Didi هم ۷٫۲٪ افت کردند.

علاوه بر این، سهام یورگراند چین تا ۱۱٪ سقوط کرد و پس از مسدود کردن دارایی های شرکت املاک و مستغلات فهرست بدهی های فرعی ساحلی در دادگاه به پایین ترین سطح رکورد جدید رسید. اوراق قرضه این گروه نیز سقوط کرد و تأثیرات آن بر اوراق قرضه سایر شرکتهای دارای اهرم بالا در این بخش تأثیرگذار بود.

احساسات بازار در هنگ کنگ همچنین با حکم نه ساله ای که به موجب معترضان طرفدار دموکراسی بر اساس قانون جدید امنیتی این شهر صادر شد، تحت تاثیر قرار گرفت، یک معیار قابل مشاهده برای اینکه چقدر پکن می خواهد کنترل خود را بر این سرزمین به طور کامل اعمال کند.

 

۳- سهام پایین باز می شوند

در حالی که کاهش سهام آمازون و پینترست از آمار رشد سه ماهه دوم که روز پنجشنبه منتشر شد ، ناامید کننده است، قرار است بازارهای سهام ایالات متحده با افت شدید روبرو شوند.

تا ساعت ۱۴:۵۰، معاملات آتی Nasdaq با ۱٫۱ درصد افت روبرو شد، در حالی که معاملات آتی S&P 500 با افت ۰٫۷ و معاملات آتی داو جونز با ۹۷ واحد افت، ۰٫۳ درصد افت داشتند.

تمرکز اولیه ممکن است بر شاخص هزینه های مصرف کننده شخصی سه ماهه دوم باشد، که به عنوان معیار ترجیحی تورم فدرال رزرو بررسی می شود. بازار مضطرب خواهد بود تا از اعدادی که نشان می دهد تورم زودتر از انتظارات پیش می رود، جلوگیری کند حتی اگر رشد تولید ناخالص داخلی آنها را زیر پا بگذارد. انتظار می رود شاخص اصلی PCE در ماه ژوئن ۰٫۶٪ افزایش یابد و نرخ سالانه ۳٫۷٪ شتاب بگیرد ، که بالاترین میزان در ۳۰ سال گذشته است.

همچنین سهام Robinhood (NASDAQ: HOOD) پس از یک نمایش ضعیف در روز پنجشنبه و Procter & Gamble (NYSE: PG) که مدیرعامل آن در حال کناره گیری است، مورد توجه قرار خواهند گرفت. همچنین درآمد حاصل از Exxon Mobil (NYSE: XOM) و Chevron (NYSE: CVX) ، Berkshire Hathaway (NYSE: BRKa) ، Caterpillar (NYSE: CAT) و AbbVie (NYSE: ABBV) و غیره نیز وجود خواهد داشت.

 

۴- بازگشایی بهار منطقه یورو بهتر از آنچه پیش بینی می شد

اقتصاد منطقه یورو در سه ماهه دوم با سرعت بیشتری نسبت به انتظارات رشد کرد، زیرا شگفتی های مثبت در فرانسه، اسپانیا و به ویژه ایتالیا ناامیدی جزئی در آلمان را جبران کرد.

یورواستات گفت که تولید ناخالص داخلی سه ماهه ۲ درصد رشد کرده است، چیزی که به رشد سالانه بالاتر از ۶٫۵ درصد ایالات متحده تبدیل می شود. این اعداد، از جمله دیگر این واقعیت را نشان می دهد که بازگشایی اقتصاد مبتنی بر واکسیناسیون در اروپا نسبت به ایالات متحده بهتر آغاز شد.

تورم منطقه یورو نیز در ماه ژوئن با ۲٫۲٪ فراتر از انتظارات قرار گرفت، اما بانک مرکزی اروپا بارها اعلام کرده است که قصد دارد یک افزایش کوتاه مدت قیمت را بررسی کند.

سهام Unicredit (MI: CRDI)  بیش از ۵ درصد افزایش یافت. Unicredit گفت که این رشد تاثیری بر سطح سرمایه آن نخواهد داشت و یا آن را در معرض خطرات میراث ناشی از رسوایی بانک قرار می دهد.

 

۵- افت قیمت نفت

قیمت نفت خام از ترس تازه درباره قدرت اقتصاد ایالات متحده و چین از بالاترین حد خود پایین آمد.

تا ساعت ۱۵:۰۰، هر بشکه نفت خام ایالات متحده با ۰٫۴٪ کاهش به ۷۳٫۳۴ دلار رسید ، در حالی که معاملات آتی نفت برنت با ۰٫۴٪ کاهش به ۷۴٫۸۳ دلار رسید.

تعداد دکل های بیکر هیوز و گزارش کمیسیون معاملات آتی کالا در مورد تعهدات معامله گران، داده های هفته را در اواخر امروز به اتمام می رساند.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.