0

پنج نکته طلایی (Jul-29)

تولید ناخالص داخلی سه ماهه دوم ایالات متحده به همراه ادعاهای بیکاری هفتگی در صف انتشار هستند. بازارهای چین پس از تلاش نهادهای نظارتی برای آرام کردن اعصاب سرمایه گذاران، جهش می کنند. DIDI در گزارشی موافقت کرد که طرفداران آن ممکن است دوباره آن را خصوصی کنند. آمازون (NASDAQ: AMZN) گزارش درآمدش را پس از بازار منتشر می کند، در حالی که فیس بوک (NASDAQ: FB) و پی پال برای برآورده کردن انتظارات، تلاش بسیاری می کنند. و عرضه ی اولیه Robinhood در معرض خطر سقوط است.

 

۱- بازارهای چین به روند مثبت خود برگشتند

بازارهای سهام چین پس از تماس کمیسیون تنظیم مقررات اوراق بهادار چین با بانکها و سرمایه گذاران بزرگ داخلی و خارجی به آنها اطمینان خاطر داد که اقدامات انجام شده علیه شرکتهای آموزش آنلاین اتفاقی منفرد است و اهمیت وسیع تری برای بازار ندارد.

گزارش ها به نقل از افراد ناشناس نشان می دهد CSRC اظهار داشت كه همچنان متعهد است شركت های چینی به بازارهای سرمایه خارجی دسترسی داشته باشند، اما حاضر به گفتن اینكه در صورت تغییر در مقررات شركت هایی كه در ایالات متحده از طریق ساختار “نهاد با بهره متغیر” مورد علاقه بسیاری از شرکتهای چینی ذکر شده در ایالات متحده لیست می شوند چه تغییری می كند، نشد.

سهام فناوری چین طی هفته های اخیر با موجی از اقدامات نظارتی متضرر شده است. Didi Global ، غول استقبال از مسافران، پس از گزارش وال استریت ژورنال که معترضین ممکن است آن را دوباره خصوصی کنند، به منظور دلجویی از نهادهای نظارتی که به لیست آن در ایالات متحده توصیه نکرده اند، بیش از ۳۰ درصد در معاملات پیش از بازار بازگشت.

 

۲- ادعاهای بیکار و تولید ناخالص داخلی سه ماهه دوم

ایالات متحده اولین برآورد محصول ناخالص داخلی سه ماهه دوم را در ساعت ۱۷:۰۰ منتشر خواهد کرد. پیش بینی می شود که رشد از ۶٫۴٪ در سه ماهه اول سالانه به ۸٫۵٪ رسیده باشد و این نشان دهنده بازگشایی بخش خدمات کشور با کاهش همه گیر Covid-19 است.

این آمار یک روز پس از آن اعلام شد که رئیس بانک مرکزی فدرال، جروم پاول، اعلام کرد که بانک مرکزی با دو چهارم رشد و تورم فوق روند عجله ای در کاهش خرید اوراق قرضه خود نخواهد داشت (در حال حاضر با ۱۲۰ میلیارد دلار در ماه کار می کند). روز چهارشنبه دلار به پایین ترین سطح دو هفته ای سقوط کرد، زیرا بازار انتظارات را در مورد سخت گیری اولیه سیاست کاهش داد.

همچنین در ساعت ۱۷:۰۰ آخرین شماره های ادعای بیکاری هفتگی منتشر خواهد شد. انتظار می رود ادعاهای اولیه ، از ۴۱۹،۰۰۰ یک هفته قبل به ۳۸۰،۰۰۰ کاهش یابد. داده های ادعاهای اخیر اشاره به کندی اندک در رشد بازار کار دارد، اگرچه تفسیر آنها به دلیل اختلال در روند تعدیل فصلی ، همچنان دشوار است.

 

۳- فیس بوک هشدار می دهد و پی پال در کشمکش است، اما سهام بالاتر باز می شود

فصل درآمد با کمترین سرعت ادامه دارد و فیس بوک پس از هشدار در مورد کاهش احتمالی درآمد تبلیغات به دلیل تغییر در جدیدترین نرم افزار سیستم عامل iOS اپل که پیگیری رفتار کاربر را دشوار می کند، در بازار پیش فروش تقریباً ۴٪ سقوط کرد.

Paypal ، دیگر برنده بزرگ همه گیر که اواخر روز چهارشنبه نیز گزارش خود را منتشر کرد، پس از گزارش کاهش شدید در کاربران جدید ، حدود ۴٫۷٪ کاهش داشت. معاملات آتی Nasdaq عملکرد کمتری داشت و در حالی که معاملات آتی داو جونز ۱۵۳ واحد یا ۰٫۴٪ رشد کرد و معاملات آتی S&P 500 با ۰٫۲٪ رشد معاملات یه کار خود ادامه می دهد.

آمازون در راس شرکتهایی است که روز پنجشنبه گزارش می دهند، البته پس از پایان بازار. به روزرسانی های اولیه از Merck ، Altria (NYSE: MO) ، Southern ، Hershey ، Hilton Worldwide و ICE (NYSE: ICE) نیز انجام می شود.

 

۴- قیمت عرضه اولیه Robinhood  در پایین ترین سطح. کلاریوس به تعویق می اندازد

Brokerage Robinhood قیمت عرضه اولیه عمومی خود را در پایین ترین محدوده بازاریابی خود تعیین کرد، زیرا سرمایه گذاران در تعهد به شرکتی که در مورد مدل کسب و کار خود عملکردهای اخیر و مطبوعاتی را با تنظیم کنندگان انجام داده است مردد بودند.

بنکداران این شرکت قیمت پیشنهادی را ۳۸ دلار برای هر سهم تعیین کردند. با این وجود حدود ۳۲ میلیارد دلار ارزآوری برای آن فراهم می شود.

این سهام قرار است اواخر امروز در بازار نزدک عرضه شود. اما گفته می شود سازنده باتری Clarios International مورد حمایت بروكفیلد به دلیل شرایط بازار، اولین عرضه ی خود را تا زمان نامشخصی به تعویق انداخت. کلاریوس امیدوار بود که بتواند ۱٫۸ میلیارد دلار سرمایه جمع کند.

 

۵- بالاترین سطح نفت در دو هفته

پس از آنکه داده های دولت ایالات متحده در هفته گذشته میزان موفقیت آمیز موجودی را تأیید کرد، قیمت نفت خام به بالاترین قیمت در دو هفته گذشته رسید. دیپلماسی عمومی بدخلقی بین ایران و غرب همچنین باعث تقویت انتظارات می شود که عرضه ایران به همان اندازه که یک ماه پیش مشاهده شده بود به بازارهای جهانی برنگردد.

همچنین با به روزرسانی های فوری سه ماهه Royal Dutch Shell (NYSE: RDSa) و Total Energies، این روند بهبود یافت، به ویژه اینکه Shell بجای افزایش هزینه های سرمایه خود ، پول اضافی را به سهامداران هدایت کرد. این نشان می دهد که بیگ اویل به جای کار سخت برای افزایش تولید در ماه های آینده ، خوشحال خواهد شد که از باد فعلی استفاده کند.

تا ساعت ۱۵:۰۰، معاملات آتی نفت خام آمریکا با ۰٫۵٪ افزایش به ۷۲٫۷۵ دلار رسید، در حالی که هر معاملات آتی Brent با ۰٫۲٪ افزایش به ۷۴٫۱۲ دلار رسید.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.