0

پنج نکته طلایی (Jul-28)

فدرال رزرو تصمیمات سیاستی و  برخی راهنمایی های جدید در مورد نرخ بهره و خرید اوراق قرضه را اعلام می کند. اپل (NASDAQ: AAPL)، گوگل (NASDAQ: GOOGL) و مایکروسافت (NASDAQ: MSFT) همگی سود سرسام آور سه ماهه دوم را گزارش می دهند، در حالی که فیس بوک (NASDAQ: FB) قرار است پس از بسته شدن بازار گزارش دهد. در حالی که در چین رسانه های دولتی سعی در آرام کردن سرمایه گذاران دارند، ریزش شدید بازار سهام این کشور کاهش می یابد. تعداد مبتلایان جدید کرونا، ایالات متحده را مجبور می کند که مواضع خود را در مورد قرنطینه سفت و سخت کند.

 

۱- پایان جلسه دو روزه بانک فدرال

فدرال رزرو در پایان جلسه دو روزه خود به جهانیان می گوید که آیا تصمیم خود را در مورد زمان کاهش خرید اوراق قرضه و افزایش نرخ بهره تغییر داده است یا خیر.

کمیته بازار آزاد فدرال بیانیه سیاست خود را در ساعت ۲۲:۳۰ منتشر می کند، در حالی که رئیس جروم پاول کنفرانس مطبوعاتی منظم خود را نیم ساعت بعد برگزار می کند.

گسترش نوع دلتا در سراسر ایالات متحده و موانع عرضه از طریق رشد از جمله کمبود مولفه و نیروی کار ممکن است اشتیاق برای “کاهش” اولیه خرید اوراق را کاهش داده باشد. تحلیلگران گلدمن ساکس (NYSE: GS) در اوایل این هفته با استناد به چنین عواملی، پیش بینی های رشد خود را برای دو فصل آینده با درصد کامل کاهش دادند.

 

۲- Big Tech

شرکت های فناوری megacap همچنان بیش از حد انتظارات درآمدزایی دارند. اپل، گوگل و مایکروسافت همگی رکورد سه ماهه را با سود مشترک ۵۷ میلیارد دلار که برابر با ۶۲۶ میلیون دلار در روز است، پس از بسته شدن بازار در روز سه شنبه را گزارش کردند.

به ویژه به دلیل تقاضای زیاد تبلیغات در سیستم عامل های مختلف، الفبای خاص تحت تأثیر قرار گرفت، بازتاب اشتیاق شرکت ها برای گرفتن سهم تقاضای پنهان شده خود با شروع مجدد اقتصاد ایالات متحده و سایر کشورها است. این نتایج بازتاب بالایی برای فیس بوک ایجاد کرد، که پس از پایان روز چهارشنبه گزارش می دهد.

با این حال، اپل کاملاً قادر به تهدید کمبود تراشه نبود و همچنین گفت که انتظار دارد از این پس رشد درآمد خدمات خود کند شود.

 

۳- سهام برای باز شدن مخلوط است. نگاه ها به فیس بوک و گزارش درآمد مک دونالد

بازارهای سهام ایالات متحده قرار است مختلط افتتاح شود، و بازهم رهبری خود را از چین بدست آورد، جایی که ریزش شدید دوشنبه و سه شنبه با تلاش رسانه های دولتی چین برای کاهش هر نوع احساس بحران، کاهش یافت. بیشتر شاخص های سرزمین اصلی متوسط ​​رو به پایان بودند، اما شاخص Hang Seng موفق به پرش ۱٪ شد.

در ساعت ۱۴:۴۵، معاملات آتی داو جونز ۴۴ واحد یا ۰٫۱ درصد افت کرد، در حالی که معاملات آتی S&P 500 کمتر از ۰٫۱ درصد و معاملات آتی Nasdaq 100 با ۰٫۱ درصد رشد همراه بودند.

گذشته از مگا کپ، ممکن استرتوجه به استارباکس (NASDAQ: SBUX) جلب شود که اواخر روز سه شنبه نسبت به کاهش رشد و افزایش هزینه ها در چین، بزرگترین بازار خارجی آن هشدار داد. علاوه بر این، McDonalds (NYSE: MCD) ، Shopify (NYSE: SHOP) ، Thermo Fisher (NYSE: TMO) و Bristol Myers (NYSE: BMY) Squibb قبل از بازار و Paypal ، Ford Motor (NYSE: F) و Align (NASDAQ) : ALGN) بعداز  بازار گزارش می دهند.

دیشب درآمد قابل توجهی از بانک های اروپایی از جمله Barclays (LON: BARC) و Deutsche Bank (DE: DBKGn) به دست آمد، در حالی که غول معدنکاری Rio Tinto (NYSE: RIO) سود ۹ میلیارد دلاری و برنامه بازخرید را پس از خسارات سنگین بر روی مس و آهن شرح داد.

 

۴- ایالات متحده سیاست Covid-19 را سخت می کند در حالی که انگلیس آماده می شود تا نیاز به قرنطینه را برطرف کند

هنگامی که مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری ها سیاست های خود را تغییر داد و حتی به افراد واکسینه شده توصیه کرد که از ماسک در برخی از محیط های داخلی استفاده کنند، ایالات متحده در مبارزه با Covid-19 قدم برداشت. این بزرگترین اقدام رسمی طی ماه ها برای جلب روند بازگشایی اقتصادی و آرام سازی قوانین فاصله اجتماعی است.

علاوه بر این، رئیس جمهور بایدن گفت که وی در حال بررسی دستور واکسیناسیون برای همه کارمندان فدرال است که این می تواند بارزترین نمونه مجبور کردن واکسن به نام بهداشت عمومی باشد. این دو حرکت در روزی انجام شد که پرونده Covid-19 در ایالات متحده برای اولین بار از ماه فوریه بر ۱۰۰۰۰۰ رسید.

حداقل برای افراد واکسینه شده اخبار بهتری وجود داشت. گزارش شده بود که انگلیس در آستانه لغو محدودیت های قرنطینه ای خود برای مسافران کاملاً واکسینه شده از دو اتحادیه اروپا و ایالات متحده است، این اخبار باعث شد سهام شرکت های هواپیمایی اروپا و اپراتورهای هتل در اوایل معاملات بالاتر باشد.

 

۵- قیمت نفت پس از اعلام موجودی API

قیمت نفت خام، که در اثر انعطاف بسیار زیاد انبارهای ایالات متحده که توسط انستیتوی نفت آمریکا گزارش شده بود ، بالاتر بود. API اعلام کرد موجودی نفت خام هفته گذشته ۴٫۷ میلیون بشکه کاهش یافته است.

داده های موجودی دولت ایالات متحده طبق معمول ساعت ۱۹:۰۰ ارائه می شود.

در ساعت ۱۴:۴۵، هر بشکه نفت خام آمریکا با ۰٫۳٪ افزایش به ۷۱٫۸۹ دلار رسید، در حالی که هر بشکه نفت برنت با ۰٫۳٪ افزایش به ۷۳٫۷۵ دلار رسید.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.