0

پنج نکته طلایی (Jul-27)

وحشت، بازار سهام و اوراق قرضه چین را تحت تأثیر قرار می دهد. زیرا شایعات حاکی از آن است که سرمایه گذاران خارجی از این بازار خارج می شوند. تسلا (NASDAQ: TSLA) میزان فروش و سود ثبت شده را گزارش می دهد، در حالی که اپل (NASDAQ: AAPL) ، مایکروسافت (NASDAQ: MSFT) و آلفابت (NASDAQ: GOOGL) همه پس از بازار گزارش می دهند. فدرال رزرو یک نشست دو روزه را آغاز کرد و معاملات آتی قهوه پس از پیش بینی های تازه از سرما در برزیل به بالاترین قیمت چند ساله رسید.

 

۱- وحشت در خیابان های شانگهای ، شنژن ، هنگ کنگ

وحشت در بازار سهام و اوراق قرضه چین گرفتار شده است زیرا سرمایه گذاران در واکنش به فشار گسترده قانونی نظارتی بر شرکت های فناوری، به خروج از بازار هجوم آورده اند.

شاخص Hang Seng در هنگ کنگ ۴٫۴٪ کاهش یافت و شاخص فناوری آن با ۶٫۷ درصدی، به کمترین میزان در یک سال گذشته کاهش یافت و همین امر باعث فروش اجباری در بازارهای سرزمین اصلی نیز شد: سهام چین ۴٫۰٪ و شانگهای شنژن ۳٫۵٪ سقوط کرد و به پایین ترین حد خود رسید. .

برخلاف فروش روز دوشنبه، اخبار مشخصی در مورد فعالیت روز سه شنبه وجود نداشت، اما شایعات مربوط به فروش گسترده دارایی های چینی توسط ایالات متحده و سایر سرمایه گذاران خارجی بود. این امر باعث شد یوان دریایی تا ۰٫۶٪ کاهش یابد و بازار اوراق قرضه محلی را تحت فشار قرار دهد.

 

۲- تسلا رکوردها را شکست می دهد و راه اندازی کامیون را به تأخیر می اندازد

پس از اینکه تسلا،  سازنده وسایل نقلیه الکتریکی، در گزارش سود سه ماهه اش، رکوردی را در مقابل با شماره رکورد که قبلاً ارسال کرده بود، اعلام کرد سهامش در معاملات پیش از بازار بیش از ۲ درصد افزایش یافت.

عملکرد عملیاتی بهبود یافته این شرکت مورد توجه قرار گرفت، از اهمیت تاریخی اعتماد به فروش اعتبارات کربن کاسته شد (آنها فقط ۳٪ از درآمد گروه را تشکیل می دادند ، در مقایسه با ۷٪ در سال گذشته). درآمد هر سهم ۱٫۴۵ دلار بیش از ۵۰ درصد بیش از حد انتظار بود.

با این حال ، این به روزرسانی خالی از اشکال نبود: این شرکت بار دیگر راه اندازی کامیون خود را به تأخیر انداخت و هیچ اطلاعاتی در مورد زمان عرضه وانت Cybertruck به بازار نداد. مدیر عامل شرکت ایلان ماسک، که در حال حاضر به اتهام کلاهبرداری در سهامداران با خرید Solar City از پنج سال پیش در دادگاه است، همچنین گفت که او در جلسات آینده شرکت نخواهد کرد.

 

۳- سهام برای باز شدن پایین تنظیم می شوند. گزارش کالاهای با دوام و داده های اطمینان مصرف کننده منتشر می شود

قرار است بازارهای سهام ایالات متحده با بازتاب واضح تحولات در آسیا، افتتاح شوند. انتظار می رود با شروع جلسه سیاست دو روزه فدرال رزرو ، معاملات در حد متوسط ​​باقی بماند، که برخی انتظار دارند شواهد واضح تری از تغییر جهت تحریک برخی از محرک ها در نیمه دوم سال ارائه دهند.

در ساعت ۱۴:۴۵ معاملات آتی داو جونز ۱۴۸ واحد یا ۰٫۴٪ افت داشتند، در حالی که معاملات آتی S&P 500 با ۰٫۳٪ افت و معاملات آتی Nasdaq 100 نیز ۰٫۱٪ افت داشتند.

اپل، گوگل و مایکروسافت، پس از بسته شدن بازار گزارش خود را اعلام می کنند.

سفارشات کالاهای با دوام در ماه ژوئن، همراه با به روزرسانی های منظم قیمت های خانه های ملی و نظرسنجی اطمینان مصرف کننده ماهانه، همه ممکن است توجه ها را به خود جلب کند.

 

۴- بیدار شوید و اوج هفت ساله را بو کنید

معاملات آتی قهوه پس از پیش بینی های جدید هوا مبنی بر وقوع هوای سرد دیگر در مناطقی از برزیل، بزرگترین تولید کننده قهوه در جهان، به صعود موشکی مانند خود ادامه دادند.

بعد از آژانس تأمین مواد غذایی برزیل Conab که یخبندان هفته گذشته تا ۱۵۰،۰۰۰ تا ۲۰۰،۰۰۰ هکتار (۴۹۴،۲۱۰ هکتار) یعنی بیش از ۱۱٪ از مناطق زراعی برزیل را در تحت تاثیر قرار داده است، معاملات آتی قهوه Arabica در ایالات متحده ۱۰٪ افزایش یافت و به بالاترین میزان در نزدیک به هفت سال گذشته رسید.

تحلیلگران به نقل از رویترز گفتند که میزان خسارت واقعی محصول ۲۰۲۲ هنوز مشخص نیست و تخمین آنها از کمبود واقعی در محدوده وسیعی از ۵٫۵ تا ۹ میلیون کیسه است. هفته گذشته، تخمین فقط ۲-۳ میلیون نفر بود.

 

۵- افت قیمت نفت در پی گزارشات افزایش موارد Covid-19 کمبود سوخت

قیمت های نفت خام پس از انتشار اخبار متفاوتی در مورد تقاضای سوخت و پیشرفت کرونا، کاهش یافت.

پیش از انتشار داده های موجودی انستیتو نفت آمریکا ، هر بشکه معاملات آتی نفت خام آمریکا با ۶ سنت رشد، در کمتر از ۰٫۱ درصد به ۷۱٫۹۴ دلار در هر بشکه رسید، در حالی که معاملات آتی برنت با ۰٫۲ درصد رشد به ۷۳ دلار و ۸۶ سنت در هر بشکه رسید.

بلومبرگ روز دوشنبه گزارش داد كه خطوط هوایی آمریكا (NASDAQ: AAL) و هواپیمایی ساوت وست (NYSE: LUV) هر دو با كمبود سوخت جت روبرو هستند، به نظر می رسد این شواهد دیگری از تقاضا قبل از عرضه است. همچنین اخبار بهتری از اروپا وجود داشت، جایی که انگلیس و هلند مجدداً از کاهش شدید موارد جدید Covid-19 خبر دادند، در حالی که منحنی عفونت در اسپانیا و پرتغال بیشتر مسطح شد.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.