0

پنج نکته طلایی (Jul-26)

قیمت بیت کوین با افزایش گمانه زنی ها درباره استفاده ی آمازون (NASDAQ: AMZN) از آن، بالا رفت. چین با فشار تازه بر فناوری های آموزشی و شرکت های تحویل غذا، حمله خود علیه بخش فناوری این کشور را دو چندان می کند. تسلا (NASDAQ: TSLA) درآمد سه ماهه دوم را پس از بسته شدن بازار گزارش می دهد. قرار است سهام در میان افزایش مداوم موارد Covid-19 در ایالات متحده هفته را با افت افتتاح کند و معاملات آتی قهوه پس از یخبندان های هفته گذشته در برزیل به بالاترین قیمت هفت ساله رسید.

 

۱- بیت کوین تحت تاثیر گمانه زنی های آمازون قرار می گیرد

بیت کوین در محدوده ای دقیقاً بالاتر از ۳۸،۰۰۰ دلار قرار گرفت، که بیش از ۲۰٪ نسبت به یک هفته قبل و بالاترین سطح در بیش از یک ماه گذشته بود، زیرا بازار، آمازون را که احتمالاً استراتژی پرداخت برای ارزهای رمزپایه را اتخاذ می کند ، زیر نظر گرفته است.

هفته گذشته مشخص شد که بزرگترین شرکت تجارت الکترونیکی ایالات متحده، یک جای خالی برای تولید کالای ارز دیجیتال را تبلیغ کرده است و این گمانه زنی را در مورد اینکه ممکن است در حال برنامه ریزی برای اجازه استفاده از ارزهای رمزنگاری برای پرداخت ها، دامن زد.

این حرکت با برخی از پوشش کوتاه افراطی تقویت شد: براساس گزارش های Newswire ، داده های Bybt نشان داد که ۷۰۰ میلیون دلار موقعیت های فروش در آخر هفته بسته شده است.

 

۲- چین قوانین جدید EdTech را تأیید می کند، هدف را تحویل غذا می داند

سهام هنگ کنگ و سرزمین اصلی با گسترش فعالیت های انتخاباتی چین در صنعت فناوری در آخر هفته، سقوط کرد.

نهادهای نظارتی چینی برنامه هایی را تأیید کردند که مجبور می شوند تجارت سودآور یادگیری آنلاین را “غیرانتفاعی” کنند، همان چیزی که بسیاری از آنها به عنوان تلاش برای کاهش هزینه های تحصیل تعبیر کردند. این امر به نظر می رسد ناشی از نگرانی از پایین بودن نرخ زاد و ولد و مشکلات جمعیتی آن است.

علاوه بر این، اداره امور تنظیم مقررات بازار چین با انتشار اطلاعیه ای به شرکت های تحویل غذا هشدار داد تا حداقل دستمزد را پرداخت کنند و حقوق کارگران را رعایت کنند.

سهام Meituan (OTC: MPNGY) ، بزرگترین شرکت تحویل مواد غذایی در کشور ، با ۱۴٪ کاهش به پایین ترین سطح ۱۰ ماهه رسید. بزرگترین سهامدار آن Tencent (OTC: TCEHY) نیز ۷٫۷٪ سقوط کرد و به کمترین میزان در طی یک سال گذشته رسید. شاخص Hang Seng هم ۳٫۹٪ و شانگهای شنژن CSI 300 نیز ۲٫۷٪ افت کردند.

 

۳- سهام برای باز شدن پایین تنظیم می شوند. نگاه ها به گزارش درآمد تسلا

بورس سهام ایالات متحده آمادگی دارد با افت روبرو شود، زیرا گسترش مداوم Covid-19 در سراسر ایالات متحده (نگاه کنید به پایین) ترس از محدودیت مجدد در تجارت و زندگی اجتماعی را افزایش می دهد.

در همین حال، هجوم علیه شرکت های فن آوری چینی همچنان فشارها را بر رسیدهای سپرده گذاری آمریکایی آنها تحمیل می کند.

در ساعت ۱۴:۴۵، معاملات آتی داو جونز، که هفته گذشته در رکورد بالای قرار داشت با ۹۴ واحد یا ۰٫۳٪ افت  مواجه شد. معاملات آتی S&P 500 نیز ۰٫۲٪ و معاملات آتی Nasdaq 100 با ۰٫۱٪ افت روبرو شدند.

تسلا که امروز ارقام سه ماهه دوم خود را گزارش می دهد، برجسته ترین درآمد روز پس از بازار است. لاکهید مارتین (NYSE: LMT) ، LVMH و Hasbro (NASDAQ: HAS) همگی قبل از آن گزارش خواهند داد. تنها اطلاعات منتشرشده فروش مسکن جدید در ۱۷:۳۰ است که انتظار می رود از پایین ترین سطح ۱۱ ماهه در ماه ژوئن بازگردد.

 

۴- پرونده های Covid-19 ایالات متحده به بالاترین سطح سه ماهه رسیده است. نشانه های اوج گرفتن موج در انگلیس

تعداد موارد Covid-19 در ایالات متحده به بالاترین سطح از ماه آوریل رسیده است، در حالی که میانگین ۷ روزه به بالاترین سطح در دو ماه گذشته رسیده است، بیشترین تراکم عفونت ها در جنوب و جنوب شرق کشور است.

آنتونی فاوچی، مشاور ارشد پزشکی رئیس جمهور بایدن، در آخر هفته گفت که کشور “در مسیر اشتباه” پیش می رود، زیرا نوع دلتا ویروس به سرعت در جوامع با نرخ واکسیناسیون پایین گسترش می یابد.

طبق گزارش مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری ها، حدود ۳۰ ایالت هنوز کمتر از نیمی از جمعیت خود را کاملاً واکسینه کرده اند.

در آخر هفته نیز گزارش هایی از شیوع تازه – هر چند بسیار کوچکتر – در مناطقی از چین گزارش شده است. اخبار دلگرم کننده تری از اروپا بود ، جایی که پایان مسابقات فوتبال یورو ۲۰۲۰ منجر به سقوط شماره پرونده در انگلیس و هلند و مسطح شدن نمودار در اسپانیا و پرتغال شد.

 

۵- نفت با علائم تقاضای ضعیف از طرف چین مبارزه می کند. قهوه به سقف های جدید می رسد

بعد از اینکه شبکه های خبری اعلام کردند چین قیمت فروش رسمی گازوئیل و بنزین را تقریبا ۱۰۰ یوان در هر تن یا حدود ۲ دلار در هر بشکه کاهش می دهد، قیمت نفت خام هفته را با ضعف آغاز کرد.

این اقدام که پس از سست شدن سیاست های پولی توسط بانک مرکزی چین انجام می شود، آخرین نشانه حرکت پرچم اقتصادی در این کشور است که اولین کسی بود که از موج اولیه Covid-19 بهبود یافت. این امر همچنین پس از سیل ویرانگر در مناطق مختلف چین رخ می دهد و تهدید به کاهش تقاضای کوتاه مدت است.

معاملات آتی نفت خام ایالات متحده تا ساعت ۱۴:۵، ۰٫۷٪ کاهش یافت و به ۷۱٫۵۳ دلار در هر بشکه رسید. هر بشکه نفت برنت نیز با کاهش ۰٫۶ درصدی به ۷۲٫۹۹ دلار رسید.

با این حال، در سایر کالاها، قهوه ایالات متحده در بالاترین سطح هفت ساله قرار گرفت و مس ۱٫۴٪ افزایش یافت.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.