0

پنج نکته طلایی (Jul-22)

اینتل (NASDAQ: INTC) درآمد حاصل از پیش بینی های فزاینده در مورد اوج گیری کمبود تراشه جهانی را گزارش می دهد. ادعاهای بیکار و فروش مسکن موجود تحرک اقتصادی را روشن می کند.  انتظار می رود بانک مرکزی اروپا با شروع اجرای استراتژی جدید خود، رویکرد تهاجمی تری را برای ایجاد تورم در پیش بگیرد. با به روزرسانی های AT&T (NYSE: T) ، Biogen (NASDAQ: BIIB) و آزمایشگاه های ابوت و بسیاری از دیگر کمپانی ها، فصل درآمدها گرم تر می شود. بعد از اینکه Elon Mask دوباره نظر خود را در مورد بیتکوین تغییر داد، این ارز رمزنگاری شده در بالاترین سطح خود در یک هفته گذشته قرار گرفت.

 

۱- اینتل پس از تگزاس اینسترومنتز چشم انداز بخش تراشه را زیر سوال می برد

در حالی که این سو ظن افزایش می یابد که کمبود تراشه جهانی ، که باعث خسارت گزارش های سه ماهه بسیاری از تولید کنندگان شده است، اینتل پس از بازار، درآمد سه ماهه خود را گزارش خواهد داد.

مدیریت Texas Instruments (NASDAQ: TXN) در روز چهارشنبه به طور آشکار کسب درآمد کاملاً کمتر از پیش بینی های در سه ماهه فعلی را اعلام کرد. تنها یک هفته است که تولید نیمه هادی تایوان گفته است که انتظار دارد در نیمه دوم سال کمبود تراشه به طور قابل توجهی کاهش یابد. سهام Texas Instruments در پیش فروش ۴٪ افت کرد.

هر چند در حال حاضر، این کمبودها همچنان بیشتر می شود. تویوتا (NYSE: TM) آخرین شرکت خودروسازی بود که به دلیل کمبود قطعات از جنوب شرقی آسیا، جدیدا توقف تولید را اعلام کرد.

 

۲٫ گزارش ادعاهای بیکاری و فروش خانه های موجود

علیرغم نشانه هایی که نشان می دهد حرکت اقتصادی ایالات متحده به دلیل گسترش مجدد Covid-19 ممکن است کند شود، انتظار می رود ادعاهای بیکاری ایالات متحده از هفته گذشته کمی پایین تر باشد. ادعاهای اولیه بیکاری، که در ۱۷:۰۰ منتشر خواهد شد، در ۳۵۰،۰۰۰  نفر پیشبینی می شود که تنها ۱۰،۰۰۰ نفر کمتر از رقم هفته گذشته است.

ممکن است تعداد کلی افرادی که مدعی نوعی رکود دولتی هستند و هفته گذشته برای اولین بار در بیش از یک سال به زیر ۱۴ میلیون نفر رسید، از اهمیت بیشتری برخوردار باشد. رقم وسیع تر برای یافتن شواهدی مبنی بر اینکه پس گرفتن مزایای بیکاری افزایش یافته توسط برخی از ایالت ها در بازگشت مردم به بازار کار موفق است، بررسی می شود.

در ساعت ۱۸:۳۰، فروش مسکن موجود ممکن است شواهد دیگری از بازار مسکن باشد که به نظر می رسد به دلیل قیمت های بالاتر و هزینه های وام در حال راکد شدن است. راهنمایی و درآمد سازنده خانه DR Horton این تصویر را بیشتر روشن می کند.

بررسی تولید منطقه ای فدرال رزرو کانزاس سیتی در ساعت ۱۹:۳۰ انجام می شود.

 

۳- سهام قرار است رشد خود را ادامه دهد

سهام ایالات متحده قرار است با ادامه خوش بینی که در یک فصل قوی درآمد ایجاد شده است، بالاتر باز شود.

معاملات آتی داو جونز تا ساعت ۱۴:۴۵، ۷۴ واحد یا ۰٫۲٪ صعود کرد، در حالی که معاملات آتی S&P 500 با ۰٫۲٪ و معاملات آتی Nasdaq 100 با ۰٫۱٪ افزایش همراه بود.

آزمایشگاه های Abbott (NYSE: ABT) ، Biogen و Danaher (NYSE: DHR) فهرست اولیه انتشار درآمد ها را تشکیل می دهند. شکست AT & T از شماره HBO زمینه ای را برای داده های ناامیدکننده مشترک Netflix در اوایل این هفته اضافه می کند، در حالی که Dow چراغ حرکت سهام دوره ای را روشن خواهد کرد.

 

۴- نشست بانک مرکزی اروپا

انتظار می رود که بانک مرکزی اروپا در جلسه سیاست منظم خود، پس از اتخاذ یک استراتژی تورم جدید در هفته گذشته که به آن اجازه می دهد تورم کمی بالاتر را نیز تحمل کند، به یک راهنمای پیشرو تر تغییر کند. اینکه آیا می تواند به هدفی بالاتر از آنچه در ۱۰ سال گذشته نشان داده نشده است، برسد یا نه، سوال دیگری است.

بانک اندونزی نیز علی رغم پیش بینی رشد خود در اوایل هفته به دلیل پیچیده شدن  پرونده های Covid-19، نرخ های اصلی خود راکاهش داده است. همچنین انتظار می رود بانک ملی اوکراین، درگیر یکی از جنگ های دوره ای خود با دولت بر سر مداخلات سیاسی، نرخ ها را بدون تغییر نگه دارد.

بانک های مرکزی بازارهای نوظهور در سراسر جهان تحت فشار قرار دارند تا سیاست پولی را تشدید کنند. زیرا قدرت اخیر دلار باعث فشار بر ارزهای آنها می شود.

 

۵- بیت کوین پس از آخرین صحبت های ماسک، بالاترین سطح این هفته را تجربه می کند

پس از اینکه ایلان ماسک در میزگردی گفت تسلا (NASDAQ: TSLA) “به احتمال زیاد” شروع به پذیرش مجدد بیت کوین به عنوان پرداخت می کند، بیت کوین به بالاترین حد خود در یک هفته گذشته رسید.

تا ساعت ۱۴:۴۵، بیت کوین در یک شب با بالاترین قیمت خود به قیمت ۳۱،۸۷۹ دلار رسید. اما همچنان ۱٫۵٪ در روز افزایش داشت. دارایی های رمزنگاری شده دیگر که در ابتدای هفته جاری با ریسک پذیری به شدت ریزش داشتند، با افزایش Ethereum 4.7٪ و DogeCoin 2.3٪ نیز بالاتر بودند.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.