0

پنج نکته طلایی (Jul-21)

نتفلیکس (NASDAQ: NFLX) با پیش بینی هایش در مورد رشد، مشترکان خودرا ناامید می کند، ایالات متحده از تلاش برای متوقف کردن خط لوله انتقال گاز جدید روسیه به آلمان دست می کشد، انگلیس تهدید می کند که قرارداد Brexit را با اتحادیه اروپا به پایان می رساند. گزارش درآمد ها همچنان ادامه دارد و J&J ، Texas Instruments (NASDAQ: TXN) و Coke پیشگام این صف هستند.

 

۱- پیش بینی نتفلیکس ناامید کننده است

Netflix درآمد بهتر از حد انتظار را برای سه ماهه دوم گزارش کرد، اما مشترکان خود را در بازار داخلی خود از دست داد و با رویکردی محتاطانه در استفاده از جریان های جدید درآمد بالقوه مانند بازی های ویدیویی، برخی را ناامید کرد.

این کمپانی که مایک وردو ، مدیر اجرایی فیس بوک (NASDAQ: FB) را به عنوان رئیس یک تجارت جدید در زمینه بازی های ویدیویی استخدام کرد، گفت که بازی را در کوتاه مدت به عنوان یک محصول اصلی نمی داند، اما بازی ها را در دستگاه های تلفن همراه برای آزمایش اشتهای مصرف کننده در دسترس قرار می دهد.

این شرکت در این سه ماهه ۴۳۰،۰۰۰ مشترک در بازار آمریکای شمالی از دست داد، تحولی که به اعتقاد تحلیلگران به دلیل بازگشایی اقتصادی، خستگی بینندگان و تا حدی رقابت فزاینده ایجاد شده است. در سراسر جهان، ۱٫۵ میلیون مشترک اضافه شده است، که بیش از حد انتظار بوده است.

 

۲- ایالات متحده تصمیم دارد مخالفت Nord Stream را کنار بگذارد

ایالات متحده قرار است مخالفت خود را با خط لوله انتقال گاز زیر دریایی جدید از روسیه به آلمان، که به معنای مصالحه ای برای کشورهای دو سر لوله است، کنار بگذارد.

وال استریت ژورنال گزارش داد كه آلمان در مقابل توافق كرد كه در صورت استفاده از گازرسانی به عنوان سلاح اقتصادی، اقدامی یك جانبه علیه روسیه انجام دهد. این نشانه لهستان، کشورهای بالتیک و به ویژه اوکراین است. اوکراین در گذشته پس از از دست دادن پرداخت ها و وارد کردن بنزین برای مشتریان گازپروم (MCX: GAZP) در اتحادیه اروپا دچار وقفه در تأمین شده است.

با بهبود چشم انداز برای تکمیل خط لوله ، و افزایش قیمت گاز اروپا در سطح رکورد، سهام گازپروم از ماه نوامبر تقریباً دو برابر شده است، ۰٫۳٪ در مسکو افزایش یافت.

 

۳- سهام برای یرگشت بیشتر آماده می شود. سررسید درآمد J&J ، Coke ، Texas Instruments

بازارهای سهام ایالات متحده علی رغم نگرانی از گسترش Covid-19، قرار است بهبودی روز سه شنبه را افزایش دهند.

تا ساعت ۱۴:۵۵، معاملات آتی داو جونز ۱۷۳ واحد یا ۰٫۵٪ افزایش داشت، در حالی که معاملات آتی S&P 500 با ۰٫۴٪ افزایش و معاملات آتی Nasdaq 100 اساساً ثابت بود، زیرا ارقام Netflix محدودیت های همه گیری را به مردم یادآوری می کند.

فصل درآمد با سرعت به روز می شود و به روزرسانی های اولیه جانسون و جانسون (NYSE: JNJ) ، کوکاکولا (NYSE: KO) ، ورایزون (NYSE: VZ) ، تگزاس اینسترومنتس قبل از بازار و گزارش های Crown Castle ( NYSE: CCI) ، Equifax (NYSE: EFX) ، Whirlpool (NYSE: WHR) و CSX (NASDAQ: CSX) بعد از بازار هستند.

در اروپا ، SAP پیش بینی رشد درآمد خود را برای دومین بار در سال جاری افزایش داد، در حالی که ASML، که دستگاه های چاپ تراشه های سیلیکون را می سازد، پیش بینی رشد فروش خود را نیز افزایش داد.

 

۴- مبارزات عالی در حالی که انگلیس معامله Brexit را تهدید می کند

پوند انگلیس همچنان به تلاش خود ادامه داد که دولت انگلیس به فسخ قرارداد خود با اتحادیه اروپا در مورد چگونگی مدیریت تجارت در جزیره ایرلند نزدیک شد.

دولت پیشنهادهای جدیدی را ارائه می دهد که در واقع مرز داخلی بین ایرلند شمالی و سرزمین اصلی انگلیس را از بین می برد. این مرز به عنوان بخشی از لایحه خروج از اتحادیه اروپا که توسط دولت بوریس جانسون برای حفاظت از تجارت بدون مرز بین ایرلند شمالی و جمهوری ایرلند تصویب شد، ایجاد شد.

استرلینگ تمام هفته تحت فشار بوده است، زیرا افزایش پرونده های Covid-19 افراد بیشتری را مجبور به قرنطینه می کند و این امر به شدت بر اقتصاد تأثیر می گذارد. نیک آلن، مدیر عامل انجمن پردازندگان گوشت انگلیس، به بی بی سی گفت که زنجیره های تأمین مواد غذایی انگلیس “در نتیجه انزوای گسترده جمعی” رو به شکست هستند.

 

۵- نفت

قیمت نفت خام به دنبال دارایی های ریسک بالاتر، اولین افزایش هفتگی سهام نفت خام ایالات متحده از ماه مه را متزلزل کرد. ارقام موسسه نفت آمریکا در روز سه شنبه حاکی از آن است که موجودیها بیش از ۸۰۰۰۰۰ بشکه افزایش یافته و هشت هفته تساوی را شکستند.

اطلاعات موجودی رسمی دولت طبق معمول در ساعت ۱۹:۰۰ ارائه می شود.

در ساعت ۱۵:۰۰، هر معاملات آتی نفت خام آمریکا با ۱٫۲٪ افزایش به ۶۷٫۹۵ دلار رسید، در حالی که هر معاملات آتی نفت برنت با ۱٫۲٪ افزایش به ۷۰٫۱۵ دلار رسید.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.