0

پنج نکته طلایی (Jul-20)

بازارهای جهانی به استثنای ارزهای رمزنگاری شده که پس از شکستن برخی از سطوح پشتیبانی اصلی هنوز در حال سقوط هستند، پس از ریزش روز دوشنبه، تثبیت می شوند. تسویه حساب گسترده ادعاها علیه سازندگان و توزیع کنندگان مواد افیونی در حال پیگیری است. IBM (NYSE: IBM) رشد چشمگیر درآمد را در حالی آغاز می کند که فصل درآمد به بالاترین سطح خود رسیده است.

 

۱- به جز بیت کوین که هنوز در حال سقوط است، بقیه ی بازارها تثبیت می شوند

بازارهای مالی جهانی پس از ریزش روز دوشنبه که ناشی از افزایش هشدار در مورد گسترش مداوم Covid-19 و توانایی آن در از بین بردن بهبود اقتصادی در سراسر جهان بود، تثبیت شده اند.

با این وجودبازده ۱۰ ساله خزانه داری آمریکا تنها ۱ واحد پایه از کمترین نرخ یک شبه خود یعنی ۱٫۱۸٪ افزایش یافته است که نشان دهنده پایین ترین سطح پنج ماهه است. در همین حال، شاخص دلار با کاهش ۰٫۱ درصدی به ۹۲٫۸۳۸ رسیده است.

در حالی که سهام آسیا نیز به دنبال پایین آمدن وال استریت سقوط کرد، فشار ریزش در پایان روز کاهش یافت و سهام اروپا با درخشندگی بازگشت.

برخی دارایی های خطرناک تحت فشار باقی می مانند: بیت کوین تا ساعت ۱۴:۴۵، ۵٫۳٪ کاهش داشت و به ۲۹،۷۱۱ دلار رسید و درنهایت از سطح پشتیبانی ۳۰،۰۰۰ $ که مقاومت زیادی را تجربه کرده بود، سقوط کرد. دارایی های رمزنگاری شده دیگر زیان بیشتری را متحمل شده اند. در حالی که Ethereum و DogeCoin به کمترین حد خود در طی سه ماه گذشته رسیده اند.

 

۲- مشکلات عمیق تر “اورگراند” 

سهام و اوراق قرضه اورگراند، بزرگترین توسعه دهنده املاک و مستغلات چین، با افزایش ترس از اینکه این شرکت بیش از ۳۰۰ میلیارد دلار بدهی خود را نپردازد، در پایین ترین سطح تاریخی قرار گرفت.

سهام گروه Evergrande Group چین در این هفته تاکنون ۲۳٪ کاهش یافته است، در حالی که اوراق قرضه دریایی و محلی آن به کمترین میزان رسیده است.

Evergrande قبلاً “آماده برای شکست بسیار بزرگ ” شناخته شده و از حمایت ضمنی دولت چین برخوردار بوده است. با این حال، بسیاری از وام دهندگان دولتی وام های جدید خود را متوقف کرده اند، چیزی که اعتماد را تضعیف کرده است.

یک پیش فرض احتمالاً باعث ارزیابی مجدد شدید ریسک اعتباری در چین می شود ، جایی که دولت اغلب در مورد کاهش اهرم در بخش املاک صحبت کرده است ، اما بارها و بارها از اجرای آن عقب نشینی کرد.

 

۳- حل و فصل مواد افیونی نزدیک است JNJ و دیگران را افزایش یافتند

بر اساس گزارش های مختلف ، چهار شرکت متهم به کمک به از بین بردن اپیدمی در سراسر ایالات متحده طی،مشغول حل و فصل مجموعه ای از اتهامات بابت حدود ۲۶ میلیارد دلار جریمه هستند.

طبق گزارشات بلومبرگ و روزنامه وال استریت، با این توافق نامه در روندهایی که بیش از دو سال در جریان بوده اند، وقفه ایجاد خواهد شد.

بر اساس گزارش ها، شاکیان چندین ماه برای منعقد کردن معامله فرصت دارند که در این بازه زمانی پرداخت های جبران خسارت در طی ۱۸ سال انجام می شود. سهام چهار شرکت در پاسخ به وضوح بیشتر در مورد چشم انداز آنها ، در معاملات پیش از بازار افزایش یافت.

 

۴- هشدارهای بیشتر در مورد کمبود تراشه از اروپا

درست زمانی که دنیا نگران این است که جنبش اقتصادی فعلی به همان اندازه پیشبینی ها خوب باشد، فصل درآمد به بالاترین سطح خود می رسد. تحت تأثیر اعلامیه اپل در روز دوشنبه مبنی بر عقب انداختن برنامه های بازگشت کارمندان به کار، حال و هوای بازارها تحت الشعاع قرار خواهد گرفت.

گزارش Netflix (NASDAQ: NFLX) ، پس از پایان بازار منتشر می شود. قبل از آن،کمپانی هایی از جملهChipotle Mexican Grill (NYSE: CMG) ، United Airlines ، Halliburton (NYSE: HAL) ، Omnicom و Philip Morris (NYSE: PM) گزارش های خود را منتشر خواهند کرد.

سهام IBM همچنین پس از پایان روز دوشنبه قوی ترین رشد درآمد خود در سال های گذشته اعلام کرد، مورد توجه قرار خواهد گرفت.  BHP نیز ممکن است پس از اجتناب از برنامه هایی برای گسترش چشمگیر ظرفیت تولید خود، مورد توجه قرار گیرد. هشدارهای سازندگان اروپایی مانند ولوو، الکترولوکس و Kone در مورد تأثیر گسترده کمبود تراشه نیز ممکن است بازتابی داشته باشد.

 

۵- قیمت نفت، نگاه ها به داده موجودی API

معاملات آتی نفت خام نیز در راستای سایر دارایی های ریسک کننده، اندکی جهش کرد. با این حال، ریزش نفت خام حتی وحشیانه تر از سهام بود: معاملات آتی نفت خام ایالات متحده با ۶۶٫۵۵ دلار در هر بشکه تقریباً ۱۰ دلار پایین تر از دو هفته پیش است. در همین حال معاملات آتی برنت ۰٫۳٪ جهش کرد و به ۶۸٫۸۰ دلار در هر بشکه رسید اما به همین ترتیب ۹ دلار از اوج خود سقوط کرده است.

در ساعت ۱ بامداد فردا، موسسه نفتی آمریکا برآورد هفتگی موجودی ایالات متحده را منتشر می کند. تعداد هفته گذشته کمترین میزان جذب موجودی در پنج هفته را نشان داد، که نشان می دهد بازگشت تقاضا در ایالات متحده در کوتاه مدت کاهش می یابد.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.