0

پنج نکته طلایی (Jul-16)

گزارش خرده فروشی و اطلاعات مربوط به احساسات مصرف کننده در میشیگان یک هفته پر مشغله را برای اخبار اقتصادی که تحت تأثیر بحث تورم قرار دارد، به اتمام می رساند. اینتل (NASDAQ: INTC) در حال مذاکره برای بزرگترین خرید خود است. سهام Moderna (NASDAQ: MRNA) پس از قرار گرفتن در S&P 500، اوج می گیرد، چین بازار کربن را که مدتها منتظر آن بود ، راه اندازی می کند.

 

۱- گزارش خرده فروشی، احساسات مصرف کننده در میشیگان

امروز دو گزارش بزرگ دیگر منتشر می شود که تحت بحث در مورد بالاترین نرخ تورم ایالات متحده در دهه های گذشته است.

داده های فروش خرده فروشی برای ماه ژوئن در ساعت ۱۷:۰۰ منتشر می شود و انتظار می رود دومین افت مستقیم را نشان دهد، البته تنها ۰٫۴٪ پس از ۱٫۳٪ در ماه مه. این گزارش منعکس کننده تغییر هزینه های مصرف کننده به سمت خدمات با بازگشایی اقتصاد است.

مولفه انتظارات تورمی از شاخص احساسات مصرفی دانشگاه میشیگان ، که در ساعت ۱۷:۳۰ منتشر می شود، شاید از اهمیت بیشتری برخوردار باشد. یکی از استدلال های اساسی در حمایت از نگرش آرام فدرال رزرو نسبت به افزایش قیمت ، درک این موضوع است که انتظارات تورم میان مدت هنوز به خوبی لنگر انداخته اند. جروم پاول این هفته به کنگره گفت که اگر تغییر کند، بانک فدرال واکنش نشان می دهد.

در جای دیگر، بانک ژاپن به سومین بانک مرکزی آسیا در این هفته تبدیل شد که پیش بینی رشد خود را برای امسال کاهش داد، که بیشتر به دلیل اثرات همه گیر است.

 

۲- گزارش شده است که اینتل در حال مذاکره برای خرید GlobalFoundries است

گزارش شده است که اینتل در تلاش است تا بزرگترین خرید خود را انجام دهد زیرا می خواهد خود را به عنوان سازنده تراشه های سیلیکون برای شرکت های دیگر اختراع کند.

وال استریت ژورنال گفت که این شرکت با Mubadala Investment Corp ، مالک GlobalFoundries صحبت کرده است تا آن را با قیمت ۳۰ میلیارد دلار خریداری کند. این گزارش اضافه کرد که هر نوع معامله ای دور از انتظار نیست و همچنین می تواند شامل یک IPO از GlobalFoundries باشد ، واحد تراشه سازی ویژه ای که ۱۳ سال پیش توسط Advanced Micro Devices (NASDAQ: AMD) تاسیس شده است.

تحت مدیر عامل جدید پت گلسینگر ، اینتل متعهد شده است ۲۰ میلیارد دلار به منظور افزایش امکانات تولید تراشه در ایالات متحده ، در برابر پس زمینه افزایش تقاضا برای دستگاه های متصل که فقط در کوتاه مدت حداقل توسط بیماری همه گیر تقویت شده است. سهام اینتل در بازار پیش فروش ۱٫۰٪ بود.

 

۳٫ سهام کمی بالاتر باز می شود. Moderna باعث افزایش شاخص می شود

بازارهای سهام ایالات متحده قرار است بالاتر باز شوند ، البته برای چهارمین هفته ی مثبت متوالی. اخبار اینتل به بازگرداندن احساسات نسبت به تولیدکنندگان تراشه پس از ضررهای روز پنجشنبه کمک می کند.

تا ساعت  ۱۵:۰۰ معاملات آتی Nasdaq حدود ۰٫۲٪ افزایش یافت ، در حالی که معاملات آتی داو جونز ۴۸ واحد یا ۰٫۱٪ و معاملات آتی S&P 500 نیز کمی بیشتر از ۰٫۱٪ رشد کردند.

نکات برجسته لیست درآمد چارلز شواب (NYSE: SCHW) و ایالت استریت (NYSE: STT) است، در حالی که اپراتور راه آهن کانزاس سیتی جنوبی (NYSE: KSU) تحت فشار قرار دارد تا تحت تأثیر قرار گیرد.

سهام Moderna همچنین پس از خبر پذیرش در S&P 500 پس از پایان روز پنجشنبه ، مورد توجه قرار خواهد گرفت.

 

۴- چین بازار کربن را راه اندازی کرد

چین در یکی از مهمترین اقداماتی که هنوز نتوانسته بهای عملکرد زیست محیطی ضعیف در بخشهای انرژی و صنعتی خود را بدهد، بزرگترین بازار انتشار دی اکسید کربن در جهان را راه اندازی کرد.

این حرکت در حالی صورت می گیرد که اروپا و ایالات متحده ایده استفاده از “مالیات مرزهای کربن” را برای خنثی سازی مزیت اقتصادی که تولید کنندگان چین از استانداردهای زیست محیطی ضعیف و وابستگی شدید به انرژی زغال سنگ به دست آورده اند، پذیرفته اند.

دستور کار جدید آب و هوایی اتحادیه اروپا ، که در اوایل هفته جاری منتشر شد ، اهمیت مکانیزم تنظیم مرز کربن را افزایش داد. نیویورک تایمز و فایننشال تایمز روز پنجشنبه گزارش دادند سناتورهای دموکرات در حال تهیه نقشه هایی برای یک طرح مشابه ایالات متحده هستند.

 

۵- ثبات نفت پس از گزارش توافق صلح اوپک

قیمت نفت خام تا حدودی بهبود یافت اما در میان گزارش های حل و فصل قریب الوقوع اختلاف در مورد سهم بازار بین عربستان سعودی و امارات متحده عربی ، برای دومین افت هفتگی متوالی ادامه دارد.

توافق نامه زمینه را برای بلوک موسوم به OPEC + هموار می کند تا برنامه خود را برای افزایش تولید هر روز ۴۰۰۰۰۰ بشکه در روز تا پایان سال پیش ببرد. آژانس بین المللی انرژی در اوایل هفته نسبت به تشدید قابل توجهی در بازارهای جهانی در صورت عدم اجرای این طرح هشدار داده بود.

تا ساعت ۱۴:۵۰، معاملات آتی نفت خام ایالات متحده با ۰٫۴٪ افزایش به ۷۱٫۹۴ دلار در هر بشکه رسید ، در حالی که معاملات آتی نفت برنت با ۰٫۳٪ افزایش به ۷۳٫۶۹ دلار رسید. داده های بیکر هیوز و اطلاعات هفتگی کمیسیون معاملات آتی کالاها درباره تعهدات معامله گران، منتشر می شود.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.