0

پنج نکته طلایی (Jul-15)

رشد چین در سه ماهه دوم کند شد، اما متعادل تر شد. داده های تولیدات صنعتی ایالات متحده برای ماه ژوئن و ادعاهای هفتگی بیکاری در موعد مقرر منتشر می شوند. نتفلیکس (NASDAQ: NFLX) از گمانه زنی ها در مورد بازی های ویدئویی سود می برد و با نزدیک شدن عربستان سعودی و امارات متحده عربی به سمت توافق بر سر افزایش تولید، قیمت نفت ضعیف می شود.

 

۱- سرعت رشد چین کند می شود

اقتصاد چین در سه ماهه دوم با رشد ۷٫۹ درصدی نسبت به سال قبل رشد کند شده و انتظار رشد ۸٫۱ درصدی را از دست داد. افزایش قیمت کالاها و شیوع نوع جدید Covid-19 این اعداد را تحت تأثیر قرار داد.

همزمان، تولید صنعتی در ماه ژوئن نسبت به سال گذشته ۸٫۳٪ رشد کرد که از رشد ۸٫۸٪ در ماه مه کاهش یافته است، در حالی که فروش خرده فروشی ۱۲٫۱٪ نسبت به سال گذشته افزایش یافته است، که نشانگر استقبال از تعادل در مصرف داخلی است.

اقتصاد چین تا حد زیادی از ویروس کرونا رد شده است که این تغییرات در سال گذشته رخ داده است، اما داده های اخیر حاکی از آن است که بهبود این روند از بین رفته است.

بانک خلق چین هفته گذشته شرایط ذخیره بانک های خود را کاهش داد و این گمانه زنی را مطرح کرد که در آینده نزدیک می تواند نرخ اصلی وام خود را کاهش دهد، درست در حالی که سایر بانک های مرکزی به فکر خروج از اقدامات محرک دوران همه گیر هستند.

 

۲- یک روز سنگین برای داده های ایالات متحده

با انتشار تعداد ادعاهای بیکاری هفتگی و داده های تولید صنعتی برای ماه ژوئن، امروز یک روز سنگین برای داده های ایالات متحده است. مطالبات اولیه در مورد مزایا، در ساعت ۱۷:۰۰ اعلام شود که انتظار می رود در مقایسه با رقم ۳۷۳،۰۰۰ در هفته قبل، به ۳۶۰،۰۰۰ رسیده باشد. چنین تحولی سو ظن ها در مورد کند شدن روند بهبود بازار کار را سخت می کند.

اطلاعات مربوط به تولیدات صنعتی در ساعت ۱۷:۴۵ مشخص خواهد شد و به ویژه برای نشانه هایی از پیشرفت در مورد تنگناهای زنجیره تأمین، که به نظر می رسد عامل اصلی جهش در تورم قیمت تولید کننده در سال جاری بوده، مورد توجه خواهدبود. نظرسنجی های ماهانه تجارت نیویورک و فدرال رزرو فیلادلفیا نیز منتشر می شود. رئیس صندوق فدرال رزرو جروم پاول برای دومین روز شهادت نیمه سال اول را به کاپیتول هیل برمی گردد.

در روز اول اظهار نظر پائول بار دیگر تأكید كرد كه فشارهای تورمی فعلی، اگرچه شدیدتر از آن چیزی بود كه انتظار داشت، اما به زودی هنوز هم تعدیل خواهند شد و برای كاهش حمایت پولی بانك مركزی از اقتصاد خیلی زود است. بعید است پاول در طول روز دوم شهادت خود نیز از مضامین این اظهارات دور شود.

 

۳- سهام مخلوط دیده می شود. Netflix در کانون توجه است

سهام ایالات متحده در حالی آغاز می شود که روز پنجشنبه به طور مختلط آغاز شده و سرمایه گذاران خود را برای گزارش درآمد بیشتر و همچنین انتشار اطلاعات مهم بیکاری آماده می کنند.

تا ساعت ۱۵:۰۰، معاملات آتی داو جونز ۱۴۲ واحد یا ۰٫۴٪ ، کاهش یافت. معاملات آتی S&P 500 هم ۰٫۲٪ پایین تر بود و معاملات آتی Nasdaq 100 نیز ۰٫۲٪ صعود کرد.

مورگان استنلی (NYSE: MS) آخرین بانک اصلی است که نتایج سه ماهه را گزارش می کند. تاکنون وام دهندگان بزرگ ایالات متحده گزارش کرده اند که بازدهی در درآمد حاصل شده است.

همچنینکمپانی هایی مانند  Bancorp ، UnitedHealth (NYSE: UNH) ، Cintas (NASDAQ: CTAS) و Progressive (NYSE: PGR) گزارش درآمد خود را اعلام می کنند.

سهام Netflix همچنین در کانون توجهات قرار خواهد گرفت. زیرا اخیراً  گمانه زنی هایی مبنی بر گنجاندن بازی های ویدیویی در سرویس پخش جریانی خود، تقویت شده است.

 

۴- تثبیت ارزهای رمزنگاری شده پس از ضربه خوردن  از پاول. Binance در ایتالیا ممنوع است

ارزهای رمزنگاری شده تا حدودی تثبیت شده اند. اما پس از ابراز صریح رئیس صندوق بانک مرکزی فدرال برای ایده ایجاد دلار دیجیتال ، همچنان تحت فشار هستند. وی در شهادت خود ، استدلال های مطرح شده توسط دیگران در بانک فدرال مانند Lael Brainard را تأیید کرد که یک ارز دیجیتال رسمی می تواند بدون معطوف به خطر ناپایداری پنهانی ارزهای رمزپایه خصوصی و اصطلاحا ثبات های اقتصادی، بهبود قابل توجهی در مدیریت معاملات ایجاد کند.

تا ساعت ۱۴:۴۵، بیت کوین با ۰٫۶٪ افزایش به ۳۲۵۲۲ دلار رسید، در حالی که Ethereum با ۱٫۸٪ افزایش به ۱،۹۷۱ دلار رسید. Dogecoin نیز ۰٫۶٪ افت کرد.

در جای دیگر، تنظیم کننده مالی ایتالیا آخرین هشدار دهنده ای بود که اعلام کرد که  Binance مجوز فعالیت در حوزه قضایی این کشور را ندارد.

 

۵- نفت خام پایین آمد، نگاه ها به مذاکرات OPEC پلاس

قیمت نفت خام روز پنجشنبه کمی پایین آمد، و این به دلیل افزایش غیرمنتظره ذخایر بنزین ایالات متحده و همچنین صحبت در مورد نزدیک شدن توافق OPEC پلاس برای افزایش سطح تولید است.

در ساعت ۱۴:۰۰، هر بشکه نفت خام آمریکا با ۰٫۶٪ کاهش به ۷۴٫۸۲ دلار رسید، در حالی که هر بشکه نفت Brent با ۰٫۵٪ کاهش به ۷۶٫۱۰ دلار رسید.

اداره اطلاعات انرژی اواخر روز چهارشنبه هشتمین گزارش هفتگی در ذخایر نفت خام ایالات متحده را گزارش کرد و بازار از افزایش موجودی بنزین در هفته گذشته ، به ویژه در اوج فصل رانندگی ، شگفت زده شد.

گزارش ها مبنی بر اینکه عربستان سعودی و امارات متحده عربی به حل و فصل بن بست ها نزدیک شده اند که باعث شده است گروهی از تولید کنندگان برتر موسوم به OPEC پلاس نتوانند بازار جهانی را با تولید اضافی مورد نیاز برای تعادل تقاضای فزاینده، تأمین کنند، بر این فشار افزودند.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.