0

پنج نکته طلایی (Jul-14)

جروم پاول رئیس فدرال رزرو و جانت یلن وزیر خزانه داری شهادت دو روزه در کنگره را آغاز می کنند، یک روز پس از شوک تورمی دیگر از ایالات متحده برای ژوئن، ممکن است داده های قیمت تولید کننده، تصویری که در گزارش قیمت مصرف کننده در روز سه شنبه ارائه شد را تأیید شود. بانک رزرو نیوزلند گفت که برنامه خرید اوراق قرضه خود را زودتر از موعد متوقف می کند و به لیست بانک های مرکزی در سراسر جهان برای حذف اقدامات اضطراری اضافه می شود. گفته می شود اپل (NASDAQ: AAPL) در حال برنامه ریزی برای افزایش تولید آیفون در سال جاری است و Citigroup ،Bank of America (NYSE: BAC) و Wells Fargo (NYSE: WFC) به همراه  Delta Air Lines (NYSE: DAL)، گزارش درآمد خود را منتشر می کنند.

 

۱- بعد از این همه ترس هنوز “گذرا” هستید؟

رئیس بانک مرکزی فدرال، جروم پاول و وزیر خزانه داری جانت یلن برای شهادت نیمه سال اول در کنگره به کاپیتال هیل می روند.

کاهش خرید اوراق قرضه می تواند به سختی در معرض خطر خزانه داری قرار گیرد که اگر دموکرات ها برنامه ۳٫۵ تریلیون دلاری ضد فقر را که اواخر روز دوشنبه توافق کردند ادامه دهند، با افزایش عرضه روبرو است.

شهادت پاول، که از ساعت ۲۰:۳۰ آغاز می شود، نشان خواهد داد که آیا پاول – که بارها و بارها نرخ تورم فعلی را به عنوان “گذرا” کاهش داده است – تفکر خود را با توجه به گزارشی تغییر داده است که نشان می دهد قیمت ها به طور گسترده در سراسر جهان افزایش می یابد یا خیر؟

داده های قیمت تولید کننده ایالات متحده در ساعت ۱۷:۰۰ بازار امروز را می تواند تحت تاثیر قرار دهد.

 

۲- اهداف بانک نیوزیلند جلسه بانک مرکزی کانادا؛ جهش CPI انگلیس

در همین حال، در سراسر جهان، بیشتر و بیشتر بانک های مرکزی خواستار تدابیر اضطراری اعمال شده در طی همه گیر شدن بیماری هستند. بانک رزرو نیوزیلند گفت که در اواخر این ماه، خیلی زودتر از موعد مقرر، خرید اوراق قرضه را متوقف می کند و همچنین صحبت در مورد نیاز به زمان برای رسیدن به هدف تورمی خود را کاهش داد. کیوی در پاسخ بیش از ۱٪ افزایش یافت.

بانک کانادا، که از قبل شروع به کاهش خرید دارایی خود کرده است، آخرین تصمیمات سیاست گذاری خود را در ساعت ۱۷:۳۰ اعلام خواهد کرد.

در جای دیگر، پوند انگلیس پس از سورپرایز نرخ تورم انگلیس در ماه ژوئن، تقویت شد.

 

۳- سهام مختلط باز می شود

سهام ایالات متحده قرار است مخلوط باز شود، اما پس از آنکه گزارش تورم ژوئن بازار دیروز را تحت تأثیر قرار داد ، روند صعودی به خود گرفت.

معاملات آتی داو جونز تا ساعت ۱۴:۰۰ ثابت بود ، در حالی که معاملات آتی S&P 500 با افزایش ۰٫۱ درصدی و معاملات آتی Nasdaq 100 با رشد ۰٫۴ درصدی روبرو بودند.

خبر افزایش ۴۷ درصدی پرونده های Covid-19 در ایالات متحده در روز سه شنبه، بزرگترین جهش هفتگی از آوریل سال ۲۰۲۰، باعث شده است که دوره های اداری و بازگشایی نمایش ها عملکرد کمتری داشته باشند. Delta Air Lines به اولین خط هوایی بزرگ تبدیل می شود که گزارش این سه ماه را قبل از شروع بازار ارائه می دهد.

بعد از اولین گزارش های فصل از JPMorgan (NYSE: JPM) و Goldman Sachs (NYSE: GS) که هر دو در روز سه شنبه گزارش ناامیدننده ای را ارائه کردند، ممکن است کانون توجه بر سهام بخش بانکی  شدیدتر از حد معمول باشد. بانک های آمریکا، سیتی گروپ (NYSE: C) ، ولز فارگو و PNC (NYSE: PNC) قرار است قبل از شروع معاملات به روز رسانی های خود را اعلام کنند.

 

۴- گزارش شده است که اپل قرار است از هواوی استفاده کند

بر اساس گزارش بلومبرگ به نقل از منابع ناشناس ، اپل از تأمین کنندگان خود خواسته است تا امسال ۹۰ میلیون دستگاه آیفون بسازند که نسبت به سال اول همه گیری افزایش چشمگیری داشته است.

این خبر حاکی از آن است که سازنده آیفون انتظار دارد با افزایش سرعت خدمات ۵G در سراسر ایالات متحده و سایر مناطق ، تقاضا برای بروزرسانی به میزان قابل توجهی افزایش یابد.

در این گزارش آمده است كه اپل همچنین از مشكلات Huawei كه مشكلات تجاری ایالات متحده در زمینه تأمین اجزای حیاتی خود را با مشكلات زیادی مواجه كرده است، بهره برداری می كند.

این گزارش سهام اپل را حدود ۱٫۴٪ در معاملات پیش از بازار باللا برد و به بالاترین سطح جدید خود رساند. سهام اپل همچنین بر روی سهام  تأمین كنندگانی نظیر Taiwan Semiconductor Manufacturing (NYSE: TSM) و  Hon Hai Precision Industry (OTC: HNHPF) – كه با نام Foxconn نیز شناخته می شود – تاثیر مثبت گذاشت.

 

۵- کاهش قیمت نفت

قیمت نفت خام در معاملات امروز کاهش یافت و مقداری از حرکت به دست آمده توسط به روزرسانی موجودی انستیتوی نفت آمریکا که هفته گذشته ۴٫۱ میلیون بشکه را نشان داد ، کم کرد.

داده های موجودی دولت ایالات متحده طبق معمول ساعت ۱۹:۰۰ ارائه می شود.

در ساعت ۱۴:۰۰، هر بشکه نفت خام آمریکا با ۰٫۶٪ کاهش به ۷۴٫۸۲ دلار رسید، در حالی که هر بشکه  نفت Brent با ۰٫۵٪ کاهش به ۷۶٫۱۰ دلار رسید.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.