0

پنج نکته طلایی (Jul-13)

با به روزرسانی های JPMorgan (NYSE: JPM) ، Goldman Sachs (NYSE: GS) و Pepsi ، فصل درآمد به طور جدی آغاز می شود. آژانس بین المللی انرژی نسبت به تشدید شدید بازارهای جهانی نفت هشدار می دهد و انتظار می رود تورم ایالات متحده در ماه ژوئن حداکثر ۵٫۰٪ از ماه می کاهش یابد.

 

۱- آیا به همان خوبی که بود، می شود؟

فصل درآمد سه ماهه دوم با انتشار به روزرسانی های سه ماهه از JPMorgan و Goldman Sachs شروع می شود. این ارقام به احتمال زیاد از افزایش بازده اوراق قرضه در دوره ای که حاشیه وام آنها را جبران می کند، سود می برند. قدرت پایدار بازار سهام و نوسانات بازار اوراق قرضه نیز ممکن است به این گزارشات کمک کرده باشد.

با این وجود، در هفته های اخیر، نوسانات اوراق قرضه معکوس شده است زیرا نرخ بهره بالاتر برای آرام کردن بازار وام های رهنی شروع شده است. سرمایه گذاران به دنبال هر نشانه ای در راهنمای دو بانک هستند که نشان دهد این به همان اندازه خوب است که احتمال دارد بدست آید.

همچنین گزارش های قبل از شروع بازار، PepsiCo (NASDAQ: PEP) ، Fastenal (NASDAQ: FAST) و Conagra هستند.

 

۲- CPI ایالات متحده ممکن است به اوج برسد. هشدار بولارد در مورد حباب مسکن

انتشار عمده داده های امروز ، شاخص قیمت مصرف کننده ایالات متحده در ماه ژوئن است که انتظار می رود تورم سالانه نسبت به ماه مه ۵٫۰٪ کاهش یابد، رقمی که به شدت تحت تأثیر افزایش قیمت خودروهای دست دوم و سقوط نفت قرار داشت.

پاول دونووان، اقتصاددان ارشد UBS، در یادداشتی اظهار داشت که وقتی با چنین عواملی تنظیم شود ، CPI نزدیک به ۱٫۵ درصد خواهد بود.

حتی در این صورت، بحث در مورد اینكه آیا فدرال رزرو باید سیاست پولی را تشدید كند، به طور فزاینده ای در رسانه ها پخش می شود. رئیس فدرال سنت لوئیس، جیمز بولارد، در مصاحبه ای که اوایل روز سه شنبه منتشر شد، به وال استریت ژورنال گفت كه با توجه به نقش آنها در ایجاد حباب مسكن، زمان آن رسیده است كه كاهش خرید دارایی ها را شروع كنیم. رئیس فدرال نیویورک جان ویلیامز در سخنرانی روز دوشنبه نیز این استدلال را پذیرفت.

 

۳- سهام برای باز شدن، مخلوط تنظیم شده است. J&J پس از هشدار FDA در کانون توجه است

بازارهای سهام ایالات متحده منتظر درآمدهای بانکی که انتظار آن را می کشید، هستند.

در ساعت ۱۴:۴۵ معاملات آتی داو جونز ۲۸ واحد یا کمتر از ۰٫۱ درصد کاهش یافت، در حالی که معاملات آتی S&P 500 نیز ثابت بود و معاملات آتی Nasdaq 100 نیز ۰٫۳ درصد  ​​افزایش داشت.

علاوه بر گزارش شرکت ها، پس از هشدار سازمان غذا و دارو در مورد احتمال ارتباط بین واکسن Covid-19 و یک اختلال عصبی نادر، احتمالاً توجه به جانسون و جانسون (NYSE: JNJ) نیز جلب خواهد شد.  بعد از اینکه فرانسه به دلیل عدم توافق در مورد جبران خسارت به ناشران کشور برای انتقال اخبار خود، GOOGLE را تقریباً ۶۰۰ میلیون دلار جریمه نقدی کرد.

 

۴- فرانسه  واکسیناسیون را زودتر از اوج فصل گردشگری افزایش می دهد

فرانسه در تلاش برای جلوگیری از افزایش سرعت انتقال نسخه دلتا Covid-19 در این کشور، فشار قابل توجهی را برای پذیرش واکسیناسیون افزایش داد.

رئیس جمهور امانوئل ماکرون روز دوشنبه هشدار داد که مردم برای ورود به کافه ها ، رستوران ها ، سینماها و مکان های دیگر باید واکسیناسیون یا مصونیت طبیعی را بدست آورند. طبق اقدامات جدید اعلام شده توسط ماکرون ، اگر بخواهند سوار هواپیما یا قطار شوند ، باید همان کار را انجام دهند.

در همین حال روز سه شنبه، وزیر بهداشت اولیویه وران هشدار داد که واکسیناسیون برای کارکنان بهداشت اجباری خواهد شد.

فرانسه محبوب ترین مقصد جهانگردی در جهان است. با این حال، اوج فصل تابستان در زمانی شروع می شود که نوع دلتا Covid  روند واضحی را در تعداد پرونده ها ایجاد کرده است.

 

۵- با هشدار IEA در مورد افزایش فشار در بازارهای جهانی، نفت افزایش می یابد

پس از هشدار آژانس بین المللی انرژی که اگر گروه موسوم به OPEC پلاس اختلاف فعلی خود را درباره اختصاص سهم بازار به اعضای خود حل نکند، قیمت های نفت خام افزایش یافت.

اندیشکده مستقر در پاریس در گزارش ماهانه خود روز سه شنبه هشدار داد که این وضعیت تهدید “تعمیق کسری عرضه” را تشدید می کند.

معاملات آتی نفت خام آمریکا با ۰٫۶٪ افزایش به ۷۴٫۵۱ دلار در هر بشکه رسید، در حالی که معاملات آتی برنت با ۰٫۶٪ افزایش به ۷۵٫۶۰ دلار در هر بشکه رسید.

انستیتوی نفت آمریکا قرار است به طور معمول برآورد هفتگی سهام نفت خام ایالات متحده را در ساعت ۱۹:۰۰ منتشر کند.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.