0

پنج نکته طلایی (Jul-09)

بر اساس گزارش Axios، رئیس جمهور جو بایدن کمیسیون ارتباطات فدرال را تحت فشار قرار می دهد تا قوانینی مربوط به دوره اوباما را دوباره تغییر دهد. Pfizer (NYSE: PFE) و BioNTech به دنبال تایید واکسن تقویت شده Covid-19 هستند که می تواند به جلوگیری از گسترش انواع ویروس های اخیر کمک کند. ویروس های جدیدی که رئیس فدرال سانفرانسیسکو، ماری دالی، آن را یک خطر بزرگ برای رشد جهانی و ایالات متحده می داند. بایدن همچنین به دلیل ادعای ارتباط با سین کیانگ، شرکت های چینی بیشتری را به لیست سیاه ایالات متحده اضافه کرده است. در حالی که قیمت نفت پس از آنکه هفته گذشته داده های ایالات متحده رکورد تقاضای بنزین و سفر را نشان داد، در حال افزایش است.

 

۱- تلاش بایدن برای برای بازگرداندن ‘Net Neutrality’

رئیس جمهور جو بایدن قرار است کمیسیون ارتباطات فدرال را ترغیب کند تا قوانین مربوط به ‘Net Neutrality’را بازگرداند و یکی از اصلاحات بزرگ دوران ترامپ در مورد نحوه کار اینترنت در ایالات متحده را برگرداند.

طبق گزارشی از Axios،  بایدن اواخر جمعه راهنمایی FCC را در یک دستورالعمل خلاصه می کند که شامل ۷۰ طرح جداگانه برای تقویت رقابت در بخش های مختلف اقتصاد است. این دستور یک روز بعد از دستوری جداگانه با هدف تضمین رقابت در بخش حمل و نقل صادر شده است که تعداد زیادی از سهام راه آهن و حمل و نقل را به شدت تحت تأثیر قرار داد.

 

۲- Pfizer / BioNTech به دنبال تأیید واکسنی برای Covid-19

Pfizer و BioNTech گفتند که آنها در ماه آگوست برای مجوز استفاده اضطراری واکسن Covid-19 خود، با هدف افزایش سیستم دفاعی بیماران در برابر انواع جدید بیماری کرونا از جمله نوع دلتا که به سرعت در حال گسترش است، درخواست داده اند.

این اعلامیه در حالی منتشر می شود که گسترش نوع دلتا تهدید به تضعیف روند بازگشایی اقتصادی در ایالات متحده و ویرانی در کشورهای کمتر واکسینه شده مانند اندونزی است.

رئیس فدرال سانفرانسیسکو، مری دالی روز جمعه در مصاحبه ای با فایننشال تایمز هشدار داد که اعلام زودرس پیروزی بر کرونا یک اشتباه جدی است.

“اگر اقتصاد جهانی است. . . نمی تواند . . با نرخ بالاتر واکسیناسیون، واقعاً Covid را پشت سر بگزارد، این یک عقب گرد برای رشد ایالات متحده است. ”

 

۳- با گسترش مجدد لیست سیاه چین، سهام مختلط باز می شود

سهام ایالات متحده قرار است هفته را با توجه به اخبار Axios در مورد ابتکار خالص بی طرفی رئیس جمهور بایدن، منجر به عملکرد ضعیف سهام Big Tech شود.

در ساعت ۱۴:۴۵ معاملات آتی داو جونز با افزایش ۱۵۵ واحدی یا ۰٫۵ درصدی روبرو شد، در حالی که معاملات آتی S&P 500 با افزایش ۰٫۲ درصدی روبرو بود، اما معاملات NASDAQ، تنها ۰٫۳ درصد افت داشتند.

به احتمال زیاد ارائه دهندگان خدمات پهنای باند بزرگ، و آن دسته از شركت هایی است كه از افزایش پهنای باند بهره میبرند مانند Netflix (NASDAQ: NFLX)، بیشتر مورد توجه هستند.

بعید به نظر می رسد که سر و صداهای در حال انجام در روابط ایالات متحده و چین به وضعیت روحی و روانی کمک کند: دولت بایدن قرار است ۱۰ شرکت چینی دیگر را به دلیل ادعای مشارکت در نقض حقوق بشر در استان سین کیانگ در غرب چین به لیست سیاه اضافه کند.

 

۴- اقتصاد چین

بانک مرکزی چین به آسان کردن سیاست پولی روی آورد، زیرا اقتصاد این کشور علائم افزایش سرعت را نشان داد.

بانک خلق چین اعلام کرد که نسبت نیاز بانک ها را به میزان ۰٫۵ درصد کاهش خواهد داد، اقدامی که ظاهراً در حمایت از وام های بانکی به شرکت های کوچک و متوسط ​​انجام می شود.

اقتصاد چین اولین اقتصادی بود که به سطح فعالیت قبل از همه گیری بازگشت، اما نظرسنجی مدیران خرید نشان داد که ماه گذشته تولید و خدمات کاهش یافته است، در حالی که فروش خودرو در ژوئن ۵٫۱٪ نسبت به سال قبل کاهش یافته است. داده های تورم نشان می دهد که قیمت های مصرف کننده تضعیف شده و تورم قیمت تولید کننده بدون تغییر بوده است.

 

۵- رشد قیمت نفت پس از داده های قوی ایالات متحده

قیمت نفت خام پس از اعلام گزارش موجودی هفتگی ایالات متحده که نشان داد تقاضای ملی بنزین در هفته گذشته، قبل از تعطیلات ۴ ژوئیه، به بالاترین سطح رسیده است.

هر بشکه نفت خام ایالات متحده تا ساعت ۱۴:۴۵ بامداد با افزایش ۰٫۹٪ به ۷۳٫۶۲ دلار در هر بشکه رسید و معاملات آتی نقت خام با ۰٫۷٪ افزایش به ۷۴٫۶۷ دلار در هر بشکه رسید.

این داده ها توسط سایر شماره های STR تأیید شد که نشان می دهد معیار اصلی هتل های ایالات متحده – درآمد به ازای هر اتاق متوسط ​​- برای اولین بار در همان هفته از سطح قبل از همه گیری بالاتر است. STR اشاره کرد که چند مورد فنی نسبت به این مقایسه پیش بینی شده است، اما این اعداد و ارقام هنوز مقیاس تقاضای متوقف شده آزاد شده توسط بازگشایی ایالات متحده را نشان می دهد.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.