0

پنج نکته طلایی (Jul-08)

بانک مرکزی اروپا از استراتژی جدید سیاست پولی خود رونمایی می کند، اما هنوز هم ممکن است برای متقاعد کردن بازارهایی که می تواند از آن استفاده کند، به تلاش نیاز داشته باشد. انتظار می رود ادعاهای بیکاری هفتگی به پایین ترین سطح پس از شیوع کرونا برسد. معاملات آتی سهام در حالی انجام می شود که سرمایه گذاران توجه خاصی به صورتجلسه آخرین جلسه فدرال رزرو  پیشبینی در مورد رشد و تورم دارند و بازی های المپیک به دلیل افزایش پرونده های Covid-19 بدون تماشاگر برگزار می شوند.

 

۱- تصمیمات بانک مرکزی اروپا

بانک مرکزی اروپا پس از بیش از یک سال خستگی ناپذیری، از استراتژی جدید سیاست پولی خود رونمایی خواهد کرد و هدف آن این است که بازارها را متقاعد کند که پس از یک دهه انعطاف پذیری مداوم از هدف خود، همچنان می تواند ثبات قیمت را ارائه دهد.

نشت های پیشین نشان می دهد که بانک هدف تورم خود را به ۲٪ تغییر می دهد، و تعصب نامتقارن را که در حال حاضر “نزدیک به ۲٪ در میان مدت است ،” کاهش می دهد. تحلیلگران می گویند که این امر به بانک مرکزی اروپا فرصت بیشتری می دهد تا اجازه دهد هدف موقتی خود را برآورده کند.

اینکه آیا بانک مرکزی اروپا می تواند تورم ۲ درصدی را در اتحادیه که هنوز به دلیل فقدان راه حل های دائمی برای رشد متمرکز، با خطرات ورشکستگی ملی و ضعف سیستم بانکی همراه است، ایجاد کند یا خیر، سوال دیگری است.

اگرچه نظرات کریستین لاگارد در کنفرانس مطبوعاتی وی برای تغییر در چشم انداز مورد تجزیه و تحلیل است، اما به عنوان یک بانک، تقریباً موضع فعلی خود را بدون تغییر حفظ خواهد کرد.

 

۲- میزان مدعیان بیکاری به پایین ترین سطح رسیده است

انتظار می رود ادعاهای اولیه بیکاری ایالات متحده از ۳۶۴،۰۰۰ هفته گذشته به پایین ترین سطح پس از همه گیری کرونا یعنی ۳۵۰،۰۰۰ نفر کاهش یابد.

این گزارش در ساعت ۱۷:۰۰ منتشر می شوند. یک روز پس از بررسی اشتغال ماهانه وزارت کار در ماه مه نشان می دهد که اخراج کارگران در حال حاضر به رکورد کمتری رسیده است. زیرا بخش خدمات تازه بازگشایی شده برای کارگران درگیر شده است.

تعداد ادعاها نسبت به نظرسنجی JOLTs به روزتر خواهد بود، اما ممکن است هنوز تقویت اعتماد به نفس در حال بهبودی به نظر برسد، به خصوص به دلیل کند شدن واکسیناسیون که باعث شده است کشورهای میانه غربی به ویژه در معرض آسیب قرار گیرند.

 

۳- سهام به شدت پایین تر باز می شود

بازارهای سهام و بازده اوراق قرضه ایالات متحده قرار است به شدت کاهش یابد، زیرا سرمایه گذاران پیشبینی های قبلی را در مورد رشد قوی و تورم نسبتاً بالا در میان مدت ادامه می دهند.

بازده اسکناس ۱۰ ساله ایالات متحده به ۱٫۲۶٪ سقوط کرده که کمترین میزان از فوریه است، در حالی که دلار با تقویت پیشنهاد جهانی، به بالاترین سطح سه ماهه رسیده است. دلار پس از صورتجلسه آخرین جلسه فدرال رزرو تقویت شد و انتظارات را مبنی بر امکان شروع کاهش خرید دارایی خود از اواخر امسال تقویت کرد.

تا ساعت ۱۴:۴۵، معاملات آتی داو جونز حدود ۵۴۱ واحد یا ۱٫۶ درصد افت داشت، در حالی که معاملات آتی S&P 500 نیز ۱٫۶ درصد و معاملات آتی Nasdaq 100 نیز با ۱٫۵ درصد افت ، به عنوان آخرین حمله ضد انحصاری علیه مالک Google Alphabet (NASDAQ: GOOGL) غول های فناوری وزن دارند. اخبار مربوط به دستورالعمل تهیه شده برای شکستن قدرت بازار شرکت های بزرگ راه آهن نیز ممکن است در اواخر جلسه به این روند اضافه کند.

 

۴- کرونا وتاثیر آن در  در المپیک

پس از اعلام وضعیت اضطراری استان توکیو به دلیل افزایش موارد Covid-19 ، بازیهای تابستانی المپیک ۲۰۲۰ بدون تماشاگران برگزار می شود.

این تصمیم بسیار مورد انتظار بود، زیرا مبتلایان جدید در استان توکیو نزدیک به یک ماه است که در حال افزایش است و روز چهارشنبه به بالاترین سطح خود رسیده است. ژاپن در واکسیناسیون جمعیت خود تاکنون کند بوده است، به سختی یک چهارم جمعیت یک دوز دریافت می کنند.

این تصمیم هنوز نشان دهنده عقب نشینی در اعتماد به نفس است. بیشتر کشورهای در حال توسعه که مانند ژاپن میزان واکسیناسیون پایینی دارند، با تعداد مبتلایان بالاتری روبرو هستند: اندونزی ، پرجمعیت ترین کشور مسلمان جهان ، در کمتر از یک ماه مبتلایان و مرگهای جدیدش هفت برابر شده است.

داده های جان هاپکینز حاکی از آن است که تعداد تلفات جهانی ویروس در این هفته به ۴ میلیون نفر رسیده است، اگرچه با توجه به مشکلات گزارش شده ساختاری در کشورهای با درآمد پایین، احتمال این که این نقطه عطف از مدت ها قبل گذشته باشد، وجود دارد.

 

۵- سقوط قیمت نفت. نگاه ها به گزارش EIA

قیمت نفت خام به دلیل اختلاف نظرها در مورد سیاست تولید در اوپک، نگرانی های مربوط به رشد جهانی را کاهش داد.

معاملات آتی نفت خام ایالات متحده طی جلسه شبانه بیش از ۱ درصد کاهش داشت اما سودهای خود را کاهش داد و گفت: تا ساعت ۱۴:۴۵ بامداد تنها ۰٫۹٪ با ۷۱٫۵۸ دلار بشکه کاهش داشت. هر بشکه معاملات آتی برنت با افت ۰٫۷ درصدی به ۷۲٫۹۵ دلار رسید.

دولت ایالات متحده گزارش موجودی رسمی خود را در ساعت ۱۹:۰۰، یک روز دیرتر از حد معمول به دلیل تعطیلات روز استقلال، منتشر می کند. گزارش موسسه نفت آمریكا كه روز سه شنبه منتشر شد که به لطف بهبود مداوم در تحرک ایالات متحده، باز هم كاهش موجودی نفت خام را بیش از حد انتظار  نشان می دهد.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.