0

پنج نکته طلایی (Jul-07)

بانک فدرال صورتجلسه آخرین جلسه خود را منتشر می کند و انتظار می رود نظرسنجی استخدام وزارت کار رکورد جدیدی را نشان دهد. جزئیات بیشتر در مورد سرکوب لیست های ایالات متحده در چین مشخص شده است و گزارش آخرین سه ماهه سامسونگ (KS: 005930)، قیمت های بالای تراشه را نقد می کند و نفت در حال جهش است زیرا Royal Dutch Shell (LON: RDSa) اشاره ای قوی در مورد چگونگی روند رشد قیمت نفت خام می کند.

 

۱- صورت جلسه فدرال رزرو  و نظر سنجی مشاغل JOLTS

دو رویداد در تقویم داده های امروز برجسته هستند. به ترتیب زمانی: نظر سنجی مشاغل JOLTS برای ماه می در ۱۸:۳۰ منتشر می شود و انتظار می رود از ۹٫۲۸۶ میلیون در آوریل ، به ۹٫۳۸۸ میلیون افزایش داشته باشد. این رقم سومین بالاترین رقم ماهانه  را نشان می دهد و به داده های حرکتی قوی اقتصادی اضافه می شود.

چهار ساعت بعد، فدرال رزرو صورت جلسه آخرین جلسه سیاست گذاری خود را منتشر می کند. توجه در اینجا احتمالاً به جزئیات اضافی ارائه شده درباره بحث در مورد کاهش خرید اوراق قرضه فدرال رزرو، که همچنان با ۱۲۰ میلیارد دلار در ماه ادامه دارد، متمرکز است.

برخی از مقامات فدرال رزرو زودتر از جلسه، با نگاهی به بازار مسکن که در معرض گرم شدن بیش از حد قرار دارد، شروع به ابراز عقب نشینی می کنند که بخشی از آن به دلیل خرید اوراق وام مسکن توسط فدرال رزرو است.

 

۲- سرکوب چین در لیست های ایالات متحده

جزئیات بیشتر درباره سرکوب چین در مورد شرکت های ذکر شده در ایالات متحده منتشرش ده است. بلومبرگ گزارش داد که منابع ناشناس گفته اند که کمیسیون تنظیم مقررات اوراق بهادار چین در حال بررسی بستن روزنه ای است که به شرکت ها اجازه می دهد بدون داشتن لیست داخلی در نیویورک شناور باشند.

این گزارش یک روز پس از بیانیه ای مبهم اما گسترده از شورای دولتی چین درباره هشدار درمورد لزوم بررسی مقررات فهرست ارائه می شود.

شرکتهای چینی عمدتا از طریق مدل موجودیت بهره متغیر، خارج از حوزه تنظیم کننده، در خارج از کشور فهرست شده اند. پعلیرغم اینکه این سیستم تقریباً توسط همه غول های فناوری چینی برای استفاده از سرمایه گذاران خارجی استفاده می شود، کن هرگز آن را تأیید نکرده است. طبق این ساختار، شرکت ها سود خود را به یک نهاد فراساحلی با سهام که سرمایه گذاران خارجی می توانند متعلق به آن باشند، منتقل می کنند.

 

۳- سهام برای بالاتر باز شدن تنظیم می شوند

پس از یک روز مختلط در روز سه شنبه که تحت تأثیر نگرانی در مورد ریسک نظارتی چین و نوسانات قیمت نفت بود، سهام ایالات متحده قرار است بالاتر باز شود.

معاملات آتی داو جونز تا ساعت ۱۴:۴۵، ۲۴ واحد یا ۰٫۱ درصد رشد داشتند، در حالی که معاملات آتی S&P 500 با افزایش ۰٫۱ درصدی و معاملات آتی Nasdaq با ۰٫۴ درصد افزایش همراه بود.

پس از آنکه پنتاگون گفت تصمیم خود را برای اعطای قرارداد ۱۰ میلیارد دلاری رایانش ابری لغو می کند، معاملات آتی Nasdaq با تقاضای مداوم برای آمازون در روز سه شنبه تقریبا ۵٪ افزایش یافت. گرچه خود قرارداد مجدداً برای مناقصه ها ارسال نمی شود ، اما اکنون کار به احتمال زیاد بین Amazon.com (NASDAQ: AMZN) و برنده اصلی مناقصه ، Microsoft (NASDAQ: MSFT) تقسیم می شود.

 

۴- سامسونگ  کمبود تراشه را نقد می کند

یکی دیگر از عوامل حمایت از سهام فناوری در تجارت پیش بازار ، به روزرسانی قدرتمند سامسونگ الکترونیکس (OTC: SSNLF) بود که پیش نمایش درآمد سه ماهه دوم آن نشان داد که چگونه کمبود تراشه جهانی از سازندگان دیگر تراشه های پشتیبانی می کند.

این غول کره ای گفت که انتظار دارد سود عملیاتی در سه ماهه ۵۳ درصد افزایش داشته باشد، پیش بینی سود ۱۱ میلیارد دلاری (حدود ۱۰٪ بالاتر از پیشبینی های قبل) را کرده است.

این شرکت با توجه به اینکه بزرگترین تولید کننده تراشه های حافظه ، تلفن های هوشمند و نمایشگرهای الکترونیکی در جهان است ، به عنوان یک زنگ خطر برای کل صنعت تلقی می شود.

 

۵- Shell به بازگشت اطمینان به بازار نفت کمک می کند. نگاه ها به گزارش موجودی API

قیمت نفت خام پس از ریزش روز سه شنبه، به دلیل افزایش تقاضا، کاهش موجودی کالا و تولید راکد، دوباره برگشت.

این کشمکش احتمالاً  وقتی انستیتوی نفت آمریکا تخمین هفتگی موجودی نفت و محصولات ایالات متحده را منتشر می کند، تعیین تکلیف خواهد شد.

در سطح شرکت، اولین نشانه بازگشت اعتماد به نفس در بخش نفت و گاز بود. زیرا Royal Dutch Shell گفت که برنامه بازگشت سهامداران خود را تسریع می کند و هدف خالص بدهی خود را از بین می برد. این اقدامات نشان می دهد این شرکت انتظار دارد قیمت ها برای مدت طولانی تری بالاتر از گذشته باقی بمانند.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.