0

پنج نکته طلایی (Jul-02)

لیست حقوق و دستمزد غیرکشاورزی آماده انتشار است، اوپک در مورد سطح تولید بلاتکلیف است، لاگارد می خواهد برنامه خرید اوراق قرضه فعلاً باقی بماند و نرخ مالیات جهانی شرکت ها مورد بحث و بررسی قرار می گیرد.

 

۱- به گزارش بازار کار نزدیک می شویم

همه نگاه ها به وزارت کار ایالات متحده معطوف می شود، زیرا روز اعلام دستمزد غیر کشاورزی است.

با وجود افزایش قیمت های مصرف کننده در ایالات متحده به سطحی که طی بیش از یک دهه اخیر مشاهده نشده است، فدرال رزرو به صراحت اعلام کرده است که نرخ بهره تا زمانی که بازار کار نیز قدرت قابل توجهی نشان دهد، به هیچ وجه پیش نخواهد رفت.

بنابراین انتشار لیست های حقوق و دستمزد غیر کشاورزی، در ساعت ۱۷:۰۰، که همیشه به طور گسترده رصد می شود، به عنوان یک آمار ضروری تبدیل شده است. زیرا سرمایه گذاران سعی در اندازه گیری تفکر بانک فدرال دارند.

انتظارات در ابتدای هفته این بود که ۷۰۰۰۰۰ شغل در ماه گذشته پر شده باشد، در حالی که این میزان در ماه مه ۵۵۹،۰۰۰ بود. گزارش ماهانه ADP و ادعاهای اولیه بیکاری این هفته قوی تر از حد انتظار بودند.

 

۲-  نفت خام پس از غافلگیری اوپک همچنان در سطح بالایی قرار دارد

قیمت نفت خام جمعه پایین آمد، اما پس از عدم توافق جلسه تولید کنندگان برتر در مورد سطح تولید آینده، در سطح بسیار بالایی باقی ماند.

در ساعت ۱۵:۰۰، نفت خام ایالات متحده پس از صعود به بالای ۷۵ دلار در جلسه قبلی برای اولین بار از سال ۲۰۱۸، ۰٫۲٪ کاهش یافت و به ۷۵٫۰۹ دلار در هر بشکه رسید، در حالی که برنت پس از اینکه بیش از ۸٪ ماه گذشته رشد کرد، با ۰٫۳٪ کاهش به ۷۵٫۶۳ دلار رسید.

اتحاد بین سازمان کشورهای صادرکننده نفت و سایر کشورها، به ویژه روسیه، تصمیم خود را در روز پنج شنبه برای بازگرداندن نفت بیشتر به بازار به تعویق انداخت، زیرا امارات متحده عربی در آخرین لحظه مانع توافق شد.

به نظر می رسد این گروه که به اوپک پلاس معروف است، قبل از مداخله امارات متحده عربی و خواستار سهمیه تولید بالاتر، توافق اولیه ای برای افزایش تولید ۴۰۰۰۰۰ بشکه در روز از ماه اوت تا دسامبر داشته است.

جلسه روز جمعه مجددا برگزار می شود، اما اگر توافقی حاصل نشود، گروه با سطح تولید فعلی ادامه خواهد داد، وضعیتی که به احتمال زیاد منجر به قیمت های بسیار بالاتر و شکست سریع در نظم تولید در اتحادیه خواهد شد.

 

۳- نرخ مالیات جهانی شرکت ها

زمانی که ۱۳۰ کشور به نمایندگی از بیش از ۹۰٪ تولید ناخالص داخلی جهانی ، در مذاکرات برگزار شده توسط سازمان همکاری اقتصادی و توسعه از این توافق حمایت کردند، حداقل نرخ مالیات ۱۵٪ جهانی شرکتها یک قدم نزدیک به واقعیت بود.

OECD گفت: با مالیات جدید حقوق، مالیات بیش از ۱۰۰ میلیارد دلار سود شرکت های چند ملیتی به کشورهایی که سود کسب می کنند، می تواند چنین مالیاتی سالانه حدود ۱۵۰ میلیارد دلار درآمد مالیاتی اضافی داشته باشد.

جزئیات فنی قرار است تا ماه اکتبر توافق شود تا قوانین جدید تا سال ۲۰۲۳ اجرا شود، اما هنوز پلهایی برای عبور وجود دارد.

ایرلند در میان تعدادی از کشورهای با مالیات پایین، از جمله اعضای دیگر اتحادیه اروپا استونی و مجارستان بود که از امضای توافق نامه خودداری کردند و گفتند که این توافق نامه در شکل فعلی آن غیر قابل قبول است.

نرخ مالیات شرکتها در ایرلند ۱۲٫۵٪ است، یکی از عواملی که به کمک تعدادی از بزرگترین شرکتهای چند ملیتی جهان برای استقرار در آنجا کمک کرده است و بیش از ۱۰٪ نیروی کار این کشور را به کار گرفته است. این معامله هنوز باید به قوانین اتحادیه اروپا منتقل شود و نیاز به حمایت همه جانبه اتحادیه اروپا دارد.

 

۴- سهام بالاتر دیده می شود. J&J مطالعه مثبت کووید را دریافت می کند

سهام ایالات متحده با افزایش در روز جمعه روبرو می شود، اما در حالی که سرمایه گذاران در انتظار گزارش استخدام هستند، معاملات محدود است.

تا ساعت ۱۵:۰۰، معاملات آتی داو جونز با ۱۰ واحد، یا کمتر از ۰٫۱٪ افزایش همراه بود، معاملات آتی S&P 500 با ۰٫۱٪ رشد و معاملات آتی Nasdaq 100 با ۰٫۲٪ صعود رو به رو شدند.

وال استریت روز پنجشنبه نیز با فشار بالاتر، به سودهای بزرگی که در نیمه اول سال مشاهده شد، اضافه کرد ، زیرا واکسیناسیون به اقتصاد اجازه می دهد تا در برابر سطح گسترده محرک های مجدداً باز شود.

S&P 500 در روز پنجشنبه ۰٫۵٪ افزایش یافت و رکورد ششم مستقیم خود را به پایان رساند و برای اولین بار به بالاتر از ۴۳۰۰ رسید. میانگین صنعتی داو جونز ۰٫۴٪ و Nasdaq Composite با ۰٫۱٪ رشد همراه بودند.

پس از انتشار لیست حقوق غیر کشاورزی و پس از اینکه داروساز گزارش داد که یک مطالعه جدید نشان داد که واکسن تک شات آن محافظت قوی در برابر نوع دلتا بسیار مسری تر ویروس Covid-19 دارد، سرمایه گذاران مراقب سهام جانسون و جانسون (NYSE: JNJ) خواهند بود.

 

۵- عرضه اولیه Robinhood 

کارگزاری هایی که طی دو سال گذشته موجب افزایش معاملات خرده فروشی سهام شده اند، عمومی می شوند. Robinhood Markets پنجشنبه برنامه های خود را برای آنچه که بیشترین انتظار را برای شناور شدن در سال ۲۰۲۱ می رود منتشر کرد.

از جمله جزئیات جالب توجهی که در پرونده آن منتشر شده است، شماره های عملیاتی آن است: تعداد کاربران این شرکت دو برابر شده است و درآمد در چهار ماهه اول چهار برابر افزایش یافته است.

اما این شرکت همچنین خسارت خالص ۱٫۴ میلیارد دلاری را برای دوره پس از وام ۳٫۵ میلیارد دلاری از طریق اوراق قرضه قابل تبدیل برای عقب نگه داشتن موج سفارشات تجاری گزارش کرد.

همچنین در این گزارش تعدادی از تحقیقات توسط دادستان ها و نهادهای نظارتی، از جمله درخواست دریافت اطلاعات از وزارت دادگستری ایالات متحده و کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده، نشان داده شد.

این شرکت در اوایل این هفته حدود ۷۰ میلیون دلار به نهاد نظارتی FINRA پرداخت تا یکی از بزرگترین خطرات مربوط به دعوا علیه خود را برطرف کند و ادعاهایی را که باعث آسیب “گسترده و قابل توجه” مشتریان در حوادث مختلف طی سالهای اخیر شده است، حل و فصل کند.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.