0

پنج نکته طلایی (Jul-01)

اوپک با روسیه و سایر تولید کنندگان ملاقات می کند تا تصمیم بگیرد که آیا میزان تولید نفت را افزایش دهد یا خیر، گزارش ادعاهای اولیه بیکاری ایالات متحده منتشر می شود. بیت کوین شروع به پذیرش رسمی می کند، در حالی که رئیس جمهور چین از نیاز به راه حلی برای “مشکل تایوان” صحبت می کند و دوباره به خارجی ها هشدار می دهد که “زورگویی” نکنند.

 

۱- نگاه ها ببه نشست اوپک پلاس

در حالی که سرمایه گذاران منتظر اخبار از جلسه تولید کنندگان برتر در مورد سطح تولید آینده بودند، قیمت نفت خام روز پنجشنبه با کاهش موجودی ایالات متحده افزایش یافت.

در ساعت ۱۴:۳۰، نفت خام ایالات متحده پس از افزایش بیش از ۱۰٪ در ژوئن، با ۰٫۹٪ افزایش به ۷۴٫۱۶ دلار در هر بشکه رسید، در حالی که Brent با رشد بیش از ۸٪ در ماه گذشته، با ۰٫۸٪ افزایش به ۷۵٫۲۶ $ رسید.

خبری در اواخر روز چهارشنبه مبنی بر اینکه ذخایر نفت خام ایالات متحده هفته گذشته ۶٫۷ میلیون بشکه کاهش یافت که بر اساس اعلام اداره اطلاعات انرژی، برای ششمین هفته متوالی افت کرد، بهرشد قمت نفت کمک کرد.

با این حال، بیشتر نگاه ها به جلسه امروز سازمان کشورهای صادرکننده نفت و متحدان آنها، معروف به OPEC پلاس است.

این گروه قبلاً توافق کرده است که تولید خود را بین ماه های می و ژوئیه ۲٫۱ میلیون بشکه در روز افزایش دهد و اکنون باید تصمیم بگیرد که این سطح تولید را بدون تغییر بگذارد یا تولید را در ماه آگوست افزایش دهد و سپس بیشتر کند.

جلسه مقدماتی به مدت یک روز تمدید شد که این تاخیر اختلافات داخلی را مطرح می کند، زیرا نوع دلتا بسیار واگیردار ویروس Covid-19 تهدید می کند که بهبود اقتصادی جهان را مختل کند. انتظارات برای افزایش تولید در حدود ۵۰۰۰۰۰ بشکه در روز است.

 

۲- ادعاهای اولیه بیکاری به داده های بازار کار اضافه می شود

اطلاعات ادعاهای بیکاری هفتگی ایالات متحده در ساعت ۱۷:۰۰ اعلام می شود. اجماع برای ۳۹۰،۰۰۰ ادعای جدید است که از ۴۱۱،۰۰۰ در دوره قبل کمتر است، در حالی که ادعاهای مداوم، از ۳٫۳۹ میلیون به ۳٫۳۸۲ میلیون کاهش می یابد.

فدرال رزرو در زمینه زمانبندی برداشت محرک پولی، بهبود قابل توجهی در سلامت بازار کار ایالات متحده ایجاد کرده است.

گزارش حقوق و دستمزد ADP روز چهارشنبه نشان داد که کارفرمایان بخش خصوصی در ماه ژوئن ۶۹۲،۰۰۰ شغل اضافه کرده اند. با این حال، گزارش ADP همیشه بهترین راهنما برای رقم رسمی حقوق و دستمزد غیر کشاورزی نبوده است: ماه گذشته ADP ابتدا ۹۷۸،۰۰۰ و حقوق و دستمزد ۵۵۹،۰۰۰ بود.

 

۳- سخنرانی رئیس جمهور چین 

شی جین پینگ، رئیس جمهور چین در یک سخنرانی محرمانه به مناسبت صدمین سال تأسیس حزب کمونیست حاکم، هشدار داد که قدرتهای خارجی “در صورت تلاش برای زورگویی یا نفوذ در کشور” سرکوب می شوند.

وی همچنین قول “اتحاد کامل” با تایوان را داد و گفت این مسئله “انتقال از نسلی به نسل دیگر” نیست. طبق گزارش فایننشال تایمز، ایالات متحده و ژاپن هر دو در هفته های گذشته برنامه ریزی برای رویارویی نظامی با چین بر سر تایوان را افزایش داده اند.

در همین حال، شاخص مدیران خرید تولید Caixin / Markit در چین نسبت به ماه مه ۵۲ به ۵۱٫۳ کاهش یافت و این چهاردهمین ماه توسعه است. با این حال، این کمترین رشد در ۱۵ ماه گذشته بود، که نشان دهنده رشد مجدد موارد Covid-19 در استان مهم گوانگدونگ، مشکلات زنجیره تامین و محو شدن اثرات پایه از یک سال پیش است.

 

۴- با شروع نیمه دوم سال، سهام بالاتردیده می شوند

سهام ایالات متحده پنج شنبه با افزایش روبرو شده و نیمه دوم سال را با همان روند مثبت آغاز می کند.

در ساعت ۱۴:۳۰، معاملات آتی داو جونز ۴۵ واحد یا ۰٫۱ درصد افزایش یافت، معاملات آتی S&P 500  نیز ۰٫۱ درصد بیشتر و معاملات آتی Nasdaq 100 تغییر کمی داشت.

شاخص های اصلی شش ماه اول سال را در روز چهارشنبه مثبت به پایان رساندند.

وال استریت با کمک یک برنامه واکسیناسیون موفق، که به اکثریت کشور امکان رشد مجدد، رشد اقتصادی سالم و درآمد قوی شرکتها را داده است، تلاش خود را ادامه داده است. محرک های مالی و پولی بی نظیر، همچنین باعث ایجاد قدرت شده است.

در اخبار شرکت ها، شرکت چینی Didi (NYSE: DIDI) پنجشنبه پس از اولین نوسان ناپذیری در روز چهارشنبه در بورس اوراق بهادار نیویورک پس از شناور شدن، در کانون توجه قرار خواهد گرفت. سهام این شرکت پس از افزایش تقریباً ۳۰ درصدی، با قیمت ۱۴٫۱۴ دلار و محدودیت بازار کمتر از ۶۸ میلیارد دلار، فقط ۱٪ بالاتر بسته شد.

Walgreens Boots (NASDAQ: WBA) نیز مورد توجه قرار خواهد گرفت، این شرکت زنجیره داروسازی قرار است نتایج سه ماهه سوم سال مالی ۲۰۲۱ خود را قبل از باز شدن بازار گزارش دهد.

 

۵- بیت کوین با گزارش های صندوق های تامینی افزایش می یابد

بیت کوین، بزرگترین ارز رمزنگاری شده، از گزارش هایی مبنی بر اینکه دو اپراتور مشهور صندوق تامینی به دنبال مشارکت در خرید و فروش آن هستند، پایین آمد.

گزارش شده است که صندوق پرچین میلیاردی نیویورکی استیون کوهن، Point72 Asset Management، در حال جستجوی “رئیس رمزنگاری” است، در حالی که وب سایت اخبار مالی TheStreet گزارش داده است که شرکت سرمایه گذاری میلیاردر جورج سوروس، بیت کوین را به عنوان بخشی از کاوش گسترده دارایی های دیجیتال معامله می کند.

در اوایل این هفته، TP ICAP (LON: NXGN)، بزرگترین کارگزار تجارت بین المللی، از برنامه های خود برای راه اندازی یک بستر معاملاتی ارز رمزنگاری شده با Fidelity Investments and Standard Chartered (OTC: SCBFF) خبر داد. این اقدام به عنوان نشانه ای از بازارهای مستقر در نظر گرفته شد كه قادرند نگرانی نهادهای نظارتی در مورد تسهیل پولشویی و فرار مالیاتی را برآورده كنند و مشتاق بهره گیری از افزایش علاقه نهادی به طبقه دارایی هستند.

در ساعت ۱۵:۰۰ ، بیت کوین با ۴٫۳٪ کاهش در قیمت ۳۳۵۲۰ دلار معامله شد، که بسیار پایین تر از سطح ۶۵،۰۰۰ دلار است که در اواسط آوریل مشاهده شد.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.