0

پنج نکته طلایی (Jun-28)

به نظر می رسد نوع دلتای ویروس کرونا، ویران کننده ی فصل تعطیلات اروپا باشد. Didi قرار است IPO خود را تمام کند، رئیس جمهور فرانسه، ماکرون، در انتخابات منطقه ای ناکام می ماند، در حالی که انگلیس آخرین کشور بزرگ ممنوع مبادله ارز های رمزنگاری در Binance است.

 

۱- اروپا در معرض Covid delta

تلاش برای نجات فصل تعطیلات اروپا در حال انجام است، زیرا سویه دلتا بسیار مسری ویروس Covid-19 تهدید می کند که با شروع تابستان محدودیت بیشتری برای سفر ایجاد کند.

تعداد موارد کرونای نوع دلتا در انگلیس هفته گذشته به بیش از ۳۵۰۰۰ مورد افزایش یافت که ۴۶٪ افزایش نسبت به هفته قبل بود. به همین دلیل دولت انگلیس تصمیم گرفت بازگشایی کامل کشور را به مدت یک ماه به تأخیر بیندازد.

اجلاس اتحادیه اروپا در اواخر هفته گذشته نتوانست یک خط مشترک در مورد الزامات قرنطینه برای مسافران انگلیس با کشورهای وابسته به درآمد گردشگری در برابر فشار آنگلا مرکل آلمان برای درخواست قرنطینه در اتحادیه اروپا از ورود انگلیس به توافق برسد.

تزریق واکسن در اروپا پس از شروع کندی که داشت، بهبود یافته است، اما هنوز هم تنها ۳۰٪ از افراد کاملاً واکسینه شده اند که بسیار کمتر از سطح انگلیس است. محدودیت های سفر بیشتر به نظر می رسد.

در جای دیگر، آفریقای جنوبی وضعیت هشدار خود را افزایش داد و سیدنی اعلام کرد که برای مقابله با شیوع نوع دلتا، که اولین بار در هند شناسایی شد، دو هفته قرنطینه شده است.

 

۲- سهام مسطح دیده می شود

سهام ایالات متحده روز دوشنبه عمدتا بدون تغییر باز می شود و در حالی که سرمایه گذاران شاهد یک معامله بالقوه جدید برای زیرساخت ها هستند، در رکورد باقی مانده است.

تا ساعت ۱۴:۰۰، معاملات آتی داو جونز ۱۵ واحد کاهش یافت، کمتر از ۰٫۱٪، معاملات آتی S&P 500 نیز ۰٫۱٪ بالاتر و معاملات آتی Nasdaq 100 هم ۰٫۲٪ صعود کرد.

S&P 500 روز جمعه با افزایش ۰٫۳ درصدی در بالاترین رکورد بسته شد، در حالی که میانگین صنعتی داو جونز بیش از ۲۰۰ واحد یا ۰٫۷ درصد رشد کرد تا کمتر از ۲ درصد از رکورد خود باشد. Nasdaq Composite اندکی نزولی بسته شد، اما همچنان هفته گذشته بیش از ۲٪ افزایش یافت.

معامله زیرساختی دو طرفه ۱٫۲ میلیارد دلاری که در پایان هفته گذشته اعلام شد، اکنون به نظر می رسد پس از خروج رئیس جمهور جو بایدن از تهدید به وتوی این اقدام، موفقیت آمیز باشد مگر اینکه یک برنامه هزینه جداگانه دموکرات نیز از کنگره عبور کند.

 

۳- Didi در IPO

دیدی چاکسینگ، بزرگترین شرکت استقبال از مسافران چین، احتمالاً اواخر روز دوشنبه، در یکی از بزرگترین عرضه های دهه گذشته، عرضه اولیه خود در ایالات متحده را می بندد.

Didi محدوده قیمتی ۱۳ تا ۱۴ دلار برای هر سهم سپرده گذاری آمریکایی تعیین کرد، یک تنظیم قانونی که روز پنجشنبه انجام شد و اعلام کرد ۲۸۸ میلیون سهم را در IPO عرضه می کند. در بالای این محدوده، معامله چیزی بیش از ۴ میلیارد دلار درآمد کسب خواهد کرد و ارزش Didi حدود ۶۷ میلیارد دلار است.

گزارش شده است که این معامله تقاضای زیادی را داشته است: بانک ها یک روز زودتر از آنچه که پرچم گذاری شده بود، سفارشات را می بندند. Didi تجارت خود را متنوع کرده است تا رشد کندی رانندگی را جبران کند و به خدمات تحویل غذا در طی شیوع ویروس کرونا کمک شایانی می کند. Didi در واقع ۸۳۷ میلیون دلار سود در سه ماهه مارس به دست آورد ، چیزی که رقیبش اوبر (NYSE: UBER) هنوز از آن الگوبرداری می کند.

در ماه مه، ناظر ضد انحصاری چین به Didi دستور داد رفتار عادلانه تری با رانندگان و مشتریان خود داشته باشد. علاوه بر این ، Didi در یک پرونده، به سرمایه گذاران هشدار داد که نمی تواند تضمین کند که مقامات دولتی از اقدامات خود برای انجام آن راضی باشند.

 

۴- Binance در انگلیس

Binance، یکی از بزرگترین صرافی های ارز رمزنگاری شده در جهان، پس از بررسی فعالیت های خود توسط سازمان رفتار مالی، دستور داد تا تمام فعالیت های تنظیم شده در انگلیس را متوقف کند، و این یک عقب گرد تازه برای کسانی است که امیدوارند رمزنگاری بتواند به بخشی از جریان اصلی بخش مالی جهانی تبدیل شود.

FCA توضیحی در مورد تصمیم خود ارائه نداد، اما از همه شرکت هایی که خدمات مرتبط با ارزهای رمزپایه ارائه می دهند، خواسته است از ژانویه ثبت نام کنند و نشان دهند که آنها با قوانین ضد پولشویی مطابقت دارند.

انگلیس تنها در نگرانی در مورد مبادله نیست، زیرا نمایندگی های معادل آن در ژاپن و آلمان در چند وقت اخیر به سرمایه گذاران در مورد Binance که احتمالاً قوانین اوراق بهادار را نقض می کند، هشدار داده اند.

حتی در این صورت، دارایی های دیجیتال روز دوشنبه در حال افزایش است، بیت کوین، بزرگترین ارز رمزنگاری شده، با ۶٪ رشد در  ۳۴،۶۶۴ دلار است.

ریکاردو سالیناس پلیگو ، یکی از ثروتمندترین افراد مکزیک، با انتقاد از بی ارزش کردن ارزهای فیات، آخر هفته برنامه های خود را برای افتتاح اولین بانک پذیرنده بیت کوین در این کشور فاش کرد.

 

۵- نارضایتی ماکرون از نظرسنجی ها

امانوئل مکرون، رئیس جمهور فرانسه، در انتخابات منطقه ای روز یکشنبه ناخوشایند شد و برآورد شد که حزب مرکزگرای وی تنها حدود ۱۰ درصد آرا را به دست آورد.

با این حال، بازده اوراق قرضه فرانسوی به دلیل عدم استفاده از رالی ملی راست گرای مارین لوپن، کاهش یافت. او در انتخابات ریاست جمهوری سال ۲۰۱۷، هنگامی که طرفدار خارج کردن فرانسه از اتحادیه اروپا بود، در مقابل ماکرون شرکت کرد.

نتایج اولیه نشان می داد که برندگان اصلی احزاب مختلفی از مرکز میانه، از جمله مخالفان اصلی Les Républicains بودند که ۲۹٫۳ درصد از رای دهندگان از آنها حمایت می کردند.

از طرفی، China’s Envision Group قصد دارد تا ۲ میلیارد یورو (۲٫۴ میلیارد دلار) برای کارخانه تولید باتری در شمال فرانسه برای تأمین نیروگاه های برقی رنو (PA: RENA) هزینه کند.

ماکرون قرار است روز دوشنبه از این توافق نامه در کارخانه مونتاژ رنو در دوآی رونمایی کند.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.