0

پنج نکته طلایی (Jun-25)

نایک (NYSE: NKE) پس از پیش بینی رشد شدید در کانون توجه قرار خواهد گرفت، فصل سفر در اروپا مورد تردید است، گزارش مهم تورم ایالات متحده منتشر می شود، در حالی که نفت خام در نزدیکی بالاترین سطح چند ساله اخیر است.

 

۱- نایک قصد دارد درآمد سالانه ۵۰ میلیارد دلار را از آن خود کند

پس از پایان روز پنجشنبه ای مهم برای غول لباس ورزشی ، نایک در کانون توجهات قرار خواهد گرفت، به نظر می رسد مشتریان مشتاق هستند که به بیرون از خانه بروند و با پایان یافتن همه گیر شدن بیماری Covid-19 ورزش کنند.

در ساعت ۱۴:۰۰، سهام نایک پس از سقوط بیش از ۵٪ در سال جاری، در بازار پیش فروش بیش از ۱۱٪ معامله شد.

این کمپانی  سود و درآمد سه ماهه بهتر از حد انتظار را به ثبت رساند، اما پیش بینی درآمد بیش از ۵۰ میلیارد دلار برای اولین بار در سال ۲۰۲۲ بود که واقعاً مورد توجه قرار گرفت.

تنها فروش در چین که پس از آنکه این شرکت تلاش کرد از ادعای استفاده از نیروی برده در استان سین کیانگ فاصله بگیرد که با واکنش شدید مواجه شد، ناامید کننده بود. مدیر عامل شرکت نایک، جان دوناهو دفاع جدی از موقعیت شرکت در این کشور انجام داد و گفت: “نایک مارکی است که مخصوص چین است.”

رقبای اروپایی نایک نیز جمعه سهام خود را ثبت کردند. سهام آدیداس (OTC: ADDYY) تقریباً ۵٪ افزایش یافت و سهام Puma (DE: PUMG) تقریباً ۲٪ افزایش یافت و به بالاترین سطح جدید پس از شیوع رسید.

 

۲- سهام بالاتر دیده می شود. معامله زیرساخت به این روند کمک می کند

سهام ایالات متحده، به کمک اخبار پیشرفت در یک توافق جدید زیرساختی برای تقویت اقتصاد بود، با افزایش ناگهانی روز جمعه، به روند روز پنجشنبه کمک می کند.

تا ساعت ۱۴:۰۰، معاملات آتی داو جونز ۹۰ واحد یا ۰٫۳٪ صعود کرد ، معاملات آتی S&P 500 0.1٪ بالاتر و معاملات آتی Nasdaq 100 نیز ۰٫۱٪ صعود کردند.

شاخص های اصلی سهام در روز چهارشنبه افزایش یافتند و تراشه آبی Dow Jones Industrial Average بیش از ۳۰۰ واحد یا تقریباً ۱٪ صعود کرد، در حالی که S&P 500 با رشد گسترده ۰٫۶٪ رشد کرد و به بالاترین سطح رسید و Nasdaq Composite با تکنولوژی بالا ۰٫۷٪ ، همچنین یک رکورد دیگر.

رئیس جمهور جو بایدن روز پنجشنبه معامله ای نزدیک به ۶۰۰ میلیارد دلار در زمینه زیرساخت ها را اعلام کرد که زمینه را برای سرمایه گذاری جدید در جاده ها، پل ها و اینترنت  با پهنای باند بیشتر فراهم می کند. این معامله با پشتیبانی از یک حزب از دو حزب متمرکز ، متشکل از ۱۰ سناتور انجام شد.

در اخبار شرکت ها، به غیر از نایک ، بخش بانکی احتمالاً پس از آزمایش های استرس فدرال رزرو که آنها را در از دست دادن بازپرداخت ها و سود سهام آزاد نگه داشته است، مورد توجه قرار خواهند گرفت.

 

۳- داده های اصلی مربوط به تورم

هفته شلوغی برای فدسپیک با حضور رئیس کلیولند، لورتا مستر و رئیس بوستون، اریک روزنگرن، قرار است در رویدادها شرکت کند.

آنها پس از انتشار شاخص تورم مورد نظر بانک فدرال، در مورد شاخص اصلی هزینه های مصرف شخصی، در ساعت ۱۷:۰۰ صحبت خواهند کرد. پیش بینی سود سالانه ۳٫۴٪ در ماه مه باشد می شود، که از ۳٫۱٪ در آوریل صعود می کند و بسیار بالاتر از ۲٪ هدف اسمی بانک فدرال است.

همچنین ۹۰ دقیقه بعد، شاخص احساسات مصرف کننده در میشیگان، که انتظار می رود در ماه ژوئن از ۸۲٫۹ در ماه مه به ۸۶٫۴ برسد، منتشر می شود. این نسخه همچنین شامل یک مولفه تورم است و سرمایه گذاران به دنبال این هستند که ببینند آیا هجوم تسویه حساب های فدرال رزرو در این هفته هیچ تاثیری بر جو عمومی داشته است یا خیر.

 

۴- محدودیت سفر در اروپا

بحث در مورد سفرهای اروپایی برای مهمترین فصل تعطیلات تابستان بسیار داغ است.

اجلاس اتحادیه اروپا در برابر فشار آنگلا مرکل، صدراعظم آلمان، که در اوایل هفته هشدار داد اروپا در نبرد با ویروس کرونا “بر روی یخ نازک است”، با توجه به چگونگی گسترش نوع بسیار مسری دلتا در قاره در حال انجام است.

انگلیس چند مقصد دیگر به “لیست سبز” خود اضافه کرد که اکنون شامل جزایر بالئاریک اسپانیا، مالت و تعدادی از جزایر کارائیب است. در عین حال، شرکت های هواپیمایی و اکثر سهام مسافرتی هنوز روند نزولی دارند.

نخست وزیر بوریس جانسون همچنین به آرامش بیشتر قوانین سفر برای انگلیسی هایی که هر دو دوز واکسن ویروس کرونا را دریافت کرده اند اشاره کرد.

 

۵- پایان هفته ای مثبت برای نفت خام . جلسات OPEC + بسیار گسترده است

قیمت نفت خام جمعه پایین آمد، اما هنوز در انتظار پنجمین هفته مثبت متوالی در آستانه نشست هفته آینده ی تولید کنندگان برتر برای تعیین سطح تولید در آینده است.

در ساعت ۱۴:۰۰، هر بشکه نفت خام آمریکا با ۰٫۳٪ کاهش به ۷۳٫۰۵ دلار رسید و Brent با ۰٫۳٪ کاهش به ۷۵٫۳۳ دلار رسید، در حالی که هر دو قرارداد در این هفته ۲٪ افزایش داشتند و در حدود ۵۰٪ بالاتر از سال گذشته بودند.

سازمان کشورهای صادرکننده نفت و متحدان آن، گروهی موسوم به اوپک، با توجه به میزان افزایش قیمت نفت، در اول ژوئیه تحت فشار برای افزایش عرضه تشکیل جلسه خواهند داد.

پیش از آن، معامله گران بر روی آخرین به روزرسانی هفتگی بیکر هیوز در مورد تعداد سکوهای نفتی ایالات متحده با افزایش قیمت ها و بازگشت تولید کنندگان شیل و گرفتن سهم بازار از اقتصادی تر، تمرکز خواهند کرد.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.