0

پنج نکته طلایی (Jun-24)

بانک انگلیس قرار است آخرین جلسه سیاست پولی خود را برگزار کند، آزمونهای استرس بانک فدرال رزرو نیز انجام می شود، در حالی که شاخص های نفت خام و سهام بالاتر حرکت می کنند. آخرین آمار بیکاری ایالات متحده نیز منتشر می شود.

 

۱- تست های استرس فدرال

فدرال رزرو قرار است نتایج “بررسی های استرس” سالانه خود را منتشر کند، اقدامی که می تواند منجر به آزاد شدن میلیاردها دلار بازپرداخت سهام و سود سهام توسط بانک ها شود.

به دنبال همه گیری Covid-19، نهادهای نظارتی تصمیم گرفتند توزیع های بانکی را کنترل کنند تا مطمئن شوند وام دهندگان از سقوط اقتصادی ناشی از آن عبور می کنند.

با این حال، با کمک سطح شدید انگیزه های پولی و مالی که ضررهای وام را سرکوب می کند، انتظار می رود بزرگترین وام دهندگان این آزمون را به راحتی پشت سر بگذارند و بانک فدرال را به سمت محدود کردن توزیع سرمایه باقی مانده سوق دهد.

شش بانک بزرگ ایالات متحده – Bank of America (NYSE: BAC) ، Citigroup (NYSE: C) ، Goldman Sachs (NYSE: GS) ، JPMorgan Chase (NYSE: JPM) ، Morgan Stanley (NYSE: MS) و Wells Fargo ( NYSE: WFC) – طبق محاسبات انجام شده توسط Glenn Schorr ، تحلیلگر Evercore ISI ، پرداختها را در طی چهار سه ماهه آینده ۶۶ تا ۱۳۰ میلیارد دلار بازپرداخت می کنند و سود سهام را افزایش می دهد.

 

۲- ادعاهای بیکار روند نزولی را از سر می گیرند

انتظار می رود انتشار نهایی تولید ناخالص داخلی سه ماهه اول تأیید کند که اقتصاد ایالات متحده سالانه ۶٫۴٪ رشد کرده است در سه ماه اول سال، در حالی که سفارشات کالاهای بادوام پس از سقوط ۱٫۳٪ ماه قبل باید ۲٫۸٪ در ماه مه افزایش یابد.

با این حال، بیشتر نگاه ها به اعداد مطالبات اولیه بیکاری هفتگی خواهد بود، به ویژه با توجه به اهمیتی که بانک فدرال به بازار کار می دهد. هفته گذشته برای اولین بار از ماه آوریل، تعداد آمریکایی هایی که ادعای جدیدی برای مزایای بیکاری مطرح می کنند، افزایش یافته است.

میزان انتشار در هفته منتهی به ۱۹ ژوئن به ۳۸۰،۰۰۰ کاهش یافته است و پس از افزایش غافلگیرانه به ۴۱۲،۰۰۰ برای هفته قبل، دوباره کاهش یافته است.

 

۳- سهام بالاتر باز می شود؛ ادامه سخنرانی های فدرال

سهام ایالات متحده در حالی که نسبت به بهبود اقتصادی خوش بین بود، در روز پنجشنبه بالاتر باز می شود و از ضررهای جلسه قبلی باز می گردد.

تا ساعت ۱۵:۱۵، معاملات آتی داو جونز ۱۷۵ واحد یا ۰٫۵ درصد افزایش یافت ، معاملات آتی S&P 500 0.5 درصد بالاتر و معاملات آتی Nasdaq 100 0.6 درصد صعود کردند.

در روز چهارشنبه  شاخص صنعتی داو جونز ۰٫۲٪ افت کرد ، S&P 500 با بازده گسترده ۰٫۱٪ سقوط کرد، در حالی که Nasdaq Composite با تکنولوژی پیشرفته عملکرد بهتری داشت و ۰٫۱٪ صعود کرد و به بالاترین رکورد رسید.

قرار است بیشتر مقامات فدرال رزرو روز پنجشنبه ، پس از جلسه هفته گذشته بانک مرکزی ، صحبت کنند. شش نفر دیگر قرار است صحبت کنند ، از جمله جان ویلیامز ، رئیس بانک فدرال نیویورک، که روز دوشنبه گفت قبل از آغاز مقیاس خریدهای دارایی بانک مرکزی، پیشرفت اقتصادی بیشتری لازم است.

لیست درآمد شامل نتایج حاصل از Darden (NYSE: DRI) ، FedEx (NYSE: FDX) و Nike (NYSE: NKE) است ، در حالی که بخش بانکی نیز پیش از نتایج آزمون استرس فدرال رزرو در مرکز توجه قرار خواهد گرفت.

 

۴- بانک انگلیس

بانک انگلیس قرار است جلسه تنظیم سیاست را برگزار کند و با معضلی مشابه بانک فدرال در رابطه با زمان بندی برداشت محرک مواجه است.

انتظار می رود که بانک مرکزی نرخ معیار خود را در ساعت ۱۵:۳۰ در ۰٫۱٪ ، که یک رکورد است، حفظ کند ، در حالی که انتظار می رود که اقتصاددان ارشد خارج از کشور، اندی هالدان تنها نماینده MPC 9 عضو باشد که شروع به کاهش برنامه خرید اوراق قرضه کنید. هالدان در اوایل این ماه گفت که اقتصاد انگلیس “در حال باندبازی است” ، و افزود “یافتن چیزی که در حال حاضر قیمت آن بالا نباشد دشوار است.”

با این حال، بانک مرکزی باید تأیید کند که بهبود اقتصادی انگلیس در حال افزایش است، با اطلاعات PMI روز چهارشنبه که به فعالیت اقتصادی بالاتر از سطح تابستان گذشته اشاره دارد. در همین زمان، تورم نیز در حال افزایش است و به طور سالانه به ۲٫۱٪ افزایش می یابد.

در مقابل، نخست وزیر بوریس جانسون مجبور شد بازگشایی کامل کشور را به تأخیر بیندازد. زیرا تعداد موارد ویروس Covid-19 دلتا افزایش می یابد و قدرت بهبود در نیمه دوم سال را زیر سوال می برد.

 

۵- نفت خام بالاتر رفت

با کاهش ذخایر نفت خام ایالات متحده و خوش بینی نسبت به افزایش تقاضا در نیمه دوم سال، قیمت نفت خام روز پنجشنبه در حوالی اوج چند ساله معامله شد.

در ساعت ۱۵:۰۰، نفت خام ایالات متحده پس از صعود در اواخر روز چهارشنبه به ۷۴٫۲۵ دلار در هر بشکه، ۰٫۱٪ افزایش یافت و به ۷۳٫۱۶ دلار در هر بشکه رسید، این اوج از اکتبر ۲۰۱۸ مشاهده اتفاق نیفتاده بود، در حالی که برنت با ۰٫۲٪ افزایش به ۷۵٫۳۷ دلار رسیده بود.

این رشدها به دنبال گزارش اداره اطلاعات انرژی بود که گزارش کاهش ذخایر ایالات متحده برای پنجمین هفته متوالی ، طولانی ترین مدت از ژانویه ۲۰۲۱ را داد.

آژانس رسمی سقوط ۷٫۶ میلیون بشکه ای را برای هفته منتهی به ۱۸ ژوئن ثبت کرد. موجودی های بنزین نیز آمار بزرگتر از حد انتظار ۲٫۹ میلیون بشکه را ثبت کردند.

 

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.