0

پنج نکته طلایی (Jun-23)

سخنرانان فدرال رزرو همچنان در مورد سیاست های پولی اظهار نظر می کنند، روزنامه “دموکراسی” اپل (NASDAQ: AAPL) در هنگ کنگ، تحت فشار دولت چین بسته می شود، بیت کوین بالای ۳۰،۰۰۰ دلار است، PMI و موجودی نفت خام ایالات متحده منتشر می شوند.

 

۱- ادامه سخنرانی های فدرال رزرو

سخنرانی های فدرال رزرو چهارشنبه دوباره در فهرست است، اعضای FOMC ، میشل بومن، اریک روزنگرن و رافائل بوستیک، قرار است همه در طول روز طی مراسمی صحبت کنند.

این سخنرانان پس از شهادت جروم پاول رئیس فدرال رزرو در روز سه شنبه در مقابل قانونگذاران ایالات متحده در كپیتول هیل، با كاهش نگرانی در مورد افزایش قیمت ها، توجه بازار را به خود جلب می كنند و معتقدند تورم این كشور موقت است.

بعلاوه، جان ویلیامز، رئیس فدرال رزرو نیویورک، یکی از اعضای با نفوذتر کمیته تعیین نرخ فدرال رزرو، اظهار داشت که قبل از شروع معاملات فدرال رزرو برای کاهش اوراق قرضه، پیشرفت بیشتری لازم است.

این آرامشی بود که هفته گذشته پس از آنکه مقامات فدرال رزرو انتظارات خود را در مورد زمان نیاز بانک مرکزی برای افزایش نرخ بهره برای جلوگیری از گرم شدن بیش از حد اقتصاد ایالات متحده، جنجال کردند.

در سطح جهان، سیاست های پولی هنوز هم با شرایط متفاوتی روبرو هستند، زیرا بانک مرکزی تایلند به دلیل ضعف ورود گردشگران، چشم انداز رشد خود را کاهش می دهد. با این حال، در اروپا، انتظار می رود بانک ملی چک از بانک ملی که روز سه شنبه به اولین بانک مرکزی در اتحادیه اروپا تبدیل شد که نرخ بهره را از زمان ابتلا به بیماری همه گیر افزایش داده است، مجارستان پیروی کند.

 

۲- سهام بالاتر از باز می شود

سهام ایالات متحده در چهارشنبه با افزایش نسبتاً بالاتر روبرو شده است، و همچنان از سود کم توجهی پاول، رئیس بانک فدرال در مورد خطر حرکت به سمت سیاست های پولی سخت تر بهره مند می شود.

تا ساعت ۱۵:۰۰ معاملات آتی داو جونز ۳۰ واحد یا ۰٫۱٪ افزایش یافت، معاملات آتی S&P 500 کمتر از ۰٫۱٪ و معاملات آتی Nasdaq 100 نیز ۰٫۱٪ صعود کردند.

شاخص های اصلی ارزش سهام در روز سه شنبه بالاتر بسته شدند ، با تراشه آبی Dow Jones Industrial Average تقریبا ۰٫۲٪ افزایش یافت، S&P 500 با رشد گسترده ۰٫۵٪ و Nasdaq Composite با عملکرد فنی بالاتر از ۰٫۸٪، برای یک رکورد جدید بسته می شود.

این مرکز داده ها در اطراف انتشار شماره PMI ماه ژوئن ایالات متحده است و نسخه های منتشر شده برای تأیید یک اقتصاد کاملاً بهبود یافته تنظیم شده اند.

تعداد معادل آن در اوایل چهارشنبه در اروپا نشان داد که رشد تجارت منطقه یورو با سریعترین سرعت در ۱۵ سال گذشته در ماه جاری تسریع شده است، این امر با کمک مجدد بازگشایی بخش خدمات غالب منطقه افزایش یافته است.

 

۳- Apple Daily در هنگ کنگ بسته می شود

روزنامه اپل دیلی طرفدار دموکراسی در هنگ کنگ قرار است در پایان این هفته ، پس از فشار هماهنگ مقامات بر روزنامه و صاحب آن جیمی لای، بسته شود.

حدود ۵۰۰ پلیس هنگ کنگ به دفاتر روزنامه حمله کردند، اولین موردی که مقامات از مقالات رسانه ای به عنوان نقض بالقوه قانون جدید امنیت ملی که انتقادات شدید ایالات متحده در اوایل سال جاری را به همراه داشت، نام بردند.

در خلال توافق نامه ۱۹۸۴ برای احترام به استقلال هنگ کنگ، چین طی چند سال گذشته به طور مداوم در کنترل هنگ کنگ بوده است. این اقدام قانون گذاران ایالات متحده را بر آن داشت تا مجازات هایی را اعمال کنند و بانک هایی را که با مقامات چینی تجارت می کنند مجازات کنند.

 

۴- بیت کوین با تقویت بادگیرها هنوز بی ثبات است

بیت کوین، بزرگترین ارز رمزنگاری شده، پس از اظهار نظرهای ناخوشایند اعضای فدرال رزرو، به بالای ۳۰،۰۰۰ دلار بازگشت و از سرکوب مقامات کره جنوبی علیه افرادی که از حساب های رمزنگاری برای فرار از مالیات استفاده می کردند، شانه خالی کرد.

در ساعت ۱۵:۰۰، بیت کوین پس از آنکه برای اولین بار از ژانویه به زیر $ ۳۰،۰۰۰ رسید، با ۷٫۲٪ رشد در ۳۴،۰۶۶ دلار معامله شد.

گاوهای بیت کوین هنوز درگیر مبارزه با عملیات استخراج توسط چین هستند، جایی که حدود ۶۵٪ استخراج کنندگان بیت کوین در آنجا کار می کنند.

بر اساس گزارش اخیر Glassnode ، یک شرکت تجزیه و تحلیل بلاکچین ، “شیفت استخراج معادن لرزه ای” در چین در حال انجام است، بسیاری از ماینرها در حال خاموش کردن یا مهاجرت قدرت هش خود به خارج از چین برای رعایت ممنوعیت استخراج معدن هستند.

در یک نظرسنجی JPMorgan (NYSE: JPM) “از هر پنج نفر (۸۱٪) سرمایه گذاران مقررات سختگیرانه تری را برای رمزنگاری انتظار داشتند كه تقریباً همه (۹۵٪) معتقدند كه تقلب در جهان رمزنگاری تا حدودی یا بسیار شایع است.”

 

۵- با افت شدید موجودی کالاهای ایالات متحده، قیمتنفت خام بالاتر می رود

پس از تخلیه زیاد موجودی کالاهای موجود در بازار ایالات متحده، قیمت های نفت خام به بالاترین قیمت های چند ساله رسیدند.

در ساعت ۱۵:۰۰، نفت خام آمریکا با ۰٫۹٪ افزایش به ۷۳ دلار و ۴۷ دلار در هر بشکه ۷۳٫۴۷ رسید، این سطح از سپتامبر ۲۰۱۸ مشاهده نشده است، در حالی که برنت بیش از ۷۵ دلار در هر بشکه در جلسه قبلی برای اولین بار از ۱ سپتامبر ۲۰۱۸، با ۱٪ افزایش به ۷۵٫۵۷ دلار رسید.

موسسه نفت آمریكا تعداد موجودیهای ایالات متحده را، ۷٫۲ میلیون بشكه نشان داد كه به دلیل افزایش تقاضا در پاسخ به یك فصل مسافرتی خوب، روند كاهشهای قبلی را ادامه داد.

اعداد رسمی از اداره اطلاعات انرژی ایالات متحده در ۱۹:۰۰ با انتظار برای پنجمین کاهش متوالی منتشر می شود.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.