0

پنج نکته طلایی (Jun-22)

جروم پاول، رئیس فدرال رزرو، به Capitol Hill می رود. Evergrande، صندوق تامینی که ارتش سرمایه گذاران خرده فروشی GameStop را در اختیار گرفت، قرار است بسته شود و بزرگترین توسعه دهنده املاک چین، با مشکلات مالی روبرو است. در همین حال، نفت خام مجددا  رشد کرد.

 

۱- پاول به هیل می رود

جروم پاول رئیس فدرال رزرو روز سه شنبه به کاپیتول هیل می رود تا به نمایندگان پارلمان ایالات متحده به روزرسانی در مورد حمایت بانک مرکزی از اقتصاد در زمان همه گیر کرونا ارائه دهد.

انتظار می رود رئیس بانک مرکزی با اشاره به احتمال افزایش شغل در ماه های آینده، به بهبود پایدار در اقتصاد اشاره کند، اما این افزایش شدید تورم اخیر است که باعث چرخش عجیب و غریب هفته گذشته توسط اعضای FOMC می شود.

طبق اظهارات کتبی آماده شده برای شهادت خود، انتظار می رود پاول با توجه به افزایش قیمت کالاها و افزایش هزینه ها با باز شدن اقتصاد ایالات متحده که در ماه های اخیر به طور قابل توجهی افزایش یافته است، در مورد این موتارد صحبت کند.

وی افزود: “با كاهش اثرات عرضه موقت، انتظار می رود كه تورم به سمت هدف بلند مدت ما كاهش یابد.”

این نظرات بسیار آشنا خواهد بود و این سوال را ایجاد می کند که چرا مقامات فدرال رزرو هفته گذشته سرمایه گذاران را غافلگیر کردند و انتظارات خود را در مورد زمان نیاز بانک مرکزی به افزایش نرخ بهره برای جلوگیری از گرم شدن اقتصاد ایالات متحده اعلام کردند.

بر اساس پیش بینی های ارائه شده در جمع بندی آخرین جلسه بانک مرکزی در روز چهارشنبه، در مجموع، ۱۳ نفر از ۱۸ مقام FOMC در حال حاضر حداقل یک افزایش نرخ را در پایان سال ۲۰۲۳، در مقابل هفت در مارس، ترجیح می دهند.

 

۲- سهام قبل از رئیس فدرال رزرو سر در گم است

سهام ایالات متحده با افت ناچیزی در روز سه شنبه روبرو می شود و برخی از سودهای شدید دوشنبه در معاملات بی صدا را پیش از شهادت رئیس بانک فدرال جروم پاول به کنگره، از دست می دهد.

تا ساعت ۱۴:۵۰، معاملات آتی داو جونز ۵ واحد یا کمتر از ۰٫۱ درصد کاهش یافت، معاملات آتی S&P 500 با ۰٫۱ درصد کاهش و معاملات آتی Nasdaq 100 با افت ۰٫۱ درصدی روبرو شد.

شاخص های اصلی سهام روز دوشنبه به شدت رشد کردند و برخی از ضررهای الهام گرفته شده از بانک فدرال را جبران کردند، میانگین تراشه آبی داو جونز (Industrial Dow Jones Industrial Average) نزدیک به ۶۰۰ واحد یا ۱٫۸٪ ، S&P 500 با رشد گسترده ۱٫۴٪ و تکنولوژی سنگین Nasdaq Composite 0.8٪ همراه بودند.

معاملات در وال استریت احتمالاً روز سه شنبه محدود خواهد بود، زیرا سرمایه گذاران منتظر نظرات پاول هستند که از ساعت ۲۲:۳۰ شروع می شود، زیرا او به نمایندگان ایالات متحده در Capitol Hill با به روزرسانی در مورد حمایت بانک مرکزی از اقتصاد، توضیخاتی می دهد.

پیش از این سخنرانی، سرمایه گذاران آخرین داده های موجود در مورد فروش مسکن را مورد بررسی قرار خواهند داد، در حالی که بانک فدرال رزرو فیلادلفیا داده های تجاری غیر تولیدی خود و بانک فدرال رزرو ریچموند نظرسنجی ماهانه تولید خود را منتشر می کند.

فصل درآمد رو به پایان است، اما قرار است اواخر روز سه شنبه Plug Power (NASDAQ: PLUG) گزارش درامد خود را منتشر کند که انتظار می رود از دست دادن ۸ سنت در هر سهم از درآمد ۷۲٫۱۶ میلیون دلاری را گزارش کند.

 

۳- White Square Capital برای بسته شدن تنظیم شده است

یکی از رایج ترین عبارات مورد استفاده در محافل سرمایه گذاری “هرگز با فدرال رزرو مبارزه نکنید” است، به این معنی که سرمایه گذاران باید انتخاب های خود را با اقدامات فدرال رزرو هماهنگ کنند. با این حال، صندوق های تامینی نیز با هزینه خود توان سرمایه گذار خرده فروشی را پیدا کرده اند.

فایننشال تایمز روز سه شنبه گزارش داد که White Square Capital ، یک صندوق هجینگ مستقر در لندن، پس از متحمل شدن ضررهای سنگین در پیشبینی در برابر خرده فروش بازی های ویدیویی آمریکایی GameStop (NYSE: GME)، در حال بسته شدن است.

GameStop سهام اصلی الگوی رفتاری او بود – شرکتهایی که در طی همه گیر شدن مورد آزار و اذیت قرار گرفتند، اما با این وجود مشاهده کرده اند که قیمت سهام آنها به شدت توسط سرمایه گذاران خرده فروشی، با هماهنگی در تالارهای گفتگو آنلاین، به ضرر صندوق های سرمایه گذاری پرچین است.

سهام خرده فروش روز دوشنبه بیش از ۶ درصد کاهش یافت، اما هنوز هم تقریباً ۱۰۰۰ درصد از سال گذشته افزایش یافته است، زیرا از ابتدای سال از حدود ۲۰ دلار به بیش از ۲۰۰ دلار رسیده است.

سود موجود در این سهام مم، که شامل AMC Entertainment (NYSE: AMC) ، Blackberry (TSX: BB) ، Bed Bath & Beyond (NASDAQ: BBBY) و Koss Corporation (NASDAQ: KOSS) نیز می شود، صدمات زیادی به صندوق های تامینی دیگر مانند شركت ملوین و لایت استریت سرمایه، که علیه آنها معامله كردند زد، اما این سرمایه ها توانستند در تجارت باقی بمانند.

 

۴- بانک چینی اعتبار Evergrande را محدود می کند

مشکلات تأمین بودجه تنها محافظت از صندوق های تأمین هزینه نیست، زیرا گروه Evergrande ، توسعه دهنده املاک بسیار بدهکار در چین، نیز در تلاش است.

به گفته بلومبرگ، چندین بانک بزرگ چینی اعتبار این شرکت را محدود کرده اند، در حالی که نگرانی در مورد سلامت مالی توسعه دهنده افزایش یافته است.

نگرانی در مورد دسترسی Evergrande به بودجه، بیشتر شده است زیرا توسعه دهنده تلاش کرده است تا محدودیت های اخیر در زمینه وام را کاهش دهد. زیرا مقامات چینی با توجه به مقدار زیادی که بدهکار است ، نگران این هستند که سیستم مالی کشور را بی ثبات کند.

طبق اطلاعات Refinitiv، اورگراند و شرکت های تابعه دارای اوراق قرضه معوقه به ارزش ۲۸٫۱ میلیارد دلار هستند.

Evergrande با فروش دارایی ها، از جمله بیش از نیمی از سهام خود در Calxon کوچکتر از همتایان خود با قیمت کمتر از ۴۰۰ میلیون دلار، در تلاش برای افزایش گردش پول خود است.

رویترز روز دوشنبه گزارش داد ، علاوه بر این ، سازنده املاک در نظر دارند قبل از موعد مقرر ، اوراق قرضه خارج از کشور خود را که سررسید آن ۱٫۴۷ میلیارد دلار است، بازپرداخت کند.

 

۵٫ نفت خام پس از شکست بشکه هر بشکه ۷۵ دلار برنت

قیمت نفت خام، پس از صعود به بالاترین سطح در اوایل روز سه شنبه، با معیار بین المللی برنت برای بیش از ۷۵ دلار در هر بشکه برای اولین بار از آوریل ۲۰۱۹ ، رشد کرد.

در ساعت ۱۴:۵۰، نفت خام ایالات متحده با ۰٫۷٪ افزایش به ۷۲٫۵۸ دلار در هر بشکه رسید، در حالی که روز دوشنبه ۲٫۸٪ افزایش یافت، Brent با ۰٫۶٪ افزایش به ۷۴٫۴۵ دلار رسید.

با احتمال وقوع معاملات نفتی ایران در بازار، با توقف مذاکرات هسته ای پس از انتخاب رئیس جمهور جدید در کشور ایران، بازرگانان توجه خود را به بهبود اقتصاد جهانی معطوف کرده و در نتیجه تقاضای نفت خام را افزایش می دهند. .

تعداد پروازهای آمریکایی روز یکشنبه به بالاترین سطح پس از همه گیری ۲٫۱ میلیون نفر رسید و میانگین هفت روزه با افزایش فصل سفر قبل از تعطیلات ملی ۴ ژوئیه ، از ۱٫۹ میلیون نفر گذشته است.

علاوه بر این، اروپا در حال باز کردن رفت و آمد به تعدادی از کشورها ، از جمله ایالات متحده است ، تا بتواند به بازدید کنندگان اجازه استفاده از تعطیلات در این قاره را بدهد و باعث تقویت اقتصاد محلی شود.

تحلیلگران بانک آمریکا (NYSE: BAC) روز دوشنبه در یادداشتی اظهار داشتند، این افزایش تقاضا به دلیل بازگشایی سفر می تواند باعث شود نفت به بشکه ای ۱۰۰ دلار در سال آینده برسد، در حالی که مصرف جهانی نفت از عرضه خارج می شود. این اولین باری است که نفت خام از سال ۲۰۱۴ به سه رقمی می رسد.

هر دو معیار نفت خام امسال با انعقاد قرارداد نفت خم ایالات متحده بیش از ۵۰٪ و برنت ۴۴٪ بالاتر ، سود چشمگیری داشته اند، زیرا برنامه های موفق واکسیناسیون باعث شده است که بسیاری از کشورهای با مصرف انرژی بالا، اقتصاد خود را دوباره باز کنند.

با این وجود، افزایش شدید قیمت های نفت خام، فشار را بر سازمان کشورهای صادرکننده نفت و متحدانش، گروهی معروف به OPEC پلاس، برای افزودن عرضه بیشتر به بازارهای جهانی در هفته آینده تأمین می کند.

بلومبرگ روز سه شنبه به نقل از مقامات گزارش داد، در واقع روسیه در حال پیشنهاد است که OPEC پلاس در نشست هفته آینده میزان تولید نفت خود را افزایش دهد ، زیرا کسری عرضه را در بازار مشاهده می کند.

بعلاوه، موسسه نفت آمریکا اواخر روز سه شنبه قرار است آخرین تخمینهای خود را درباره داده های عرضه نفت خام ایالات متحده را منتشر کند.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.