0

پنج نکته طلایی (Jun-04)

گزارش اشتغال غیر کشاورزی موضوع مهم امروز است ، در حالی که انتظار می رود AMC بی ثبات باقی بماند و نفت خام نیز بالاتر می رود. وال استریت، علی رغم افزایش عملکرد اخیر M&A ، در سطح پایین تری آغاز میشود.

۱- روز حقوق و دستمزد است
به نظر می رسد بازار کار آمریکا با ادعای بیکاری روز پنجشنبه و داده های مربوط به مشاغل خصوصی که بیش از انتظار بود ، در حال تجدید قوا است ، اما اکنون توجهات به سمت گزارشات اشتغال غیر کشاورزی ماه مه برای برای تایید جلب شده است.انتظارات در ابتدای هفته این بود که ۶۵۰،۰۰۰ شغل در ماه گذشته اضافه شده باشد، اما پس از آمار بالای روز پنجشنبه ، این عدد شروع به افزایش کرد .با این اوصاف ، پس از کسری عظیم ماه گذشته ، آمار چگونه خواهد بود!
هنوز هم شرایط برای آمار بالا مساعد است. موفقیت آمیز بودن برنامه واکسیناسیون کشور منجر به این شده است که امید به زندگی در میلیون ها بزرگسال واکسینه شده افزایش یابد، محدودیت های پاندمی کمتر شده ، مدارس و دفاتر بازگشایی شده و از کارمندان استقبال می کنند.

گزارش ملی اشتغال ADP روز پنجشنبه نشان داد که لیست حقوق و دستمزد خصوصی در ماه گذشته به وسیله ۹۷۸،۰۰۰ شغل افزایش یافته است ، بیشترین افزایش از ژوئن سال گذشته تا به حال اتفاق افتاده است ، در حالی که درخواست های هفتگی بیمه بیکاری امریکا برای اولین بار در طی پاندمی به زیر ۴۰۰،۰۰۰ رسیده است.

تنها چیزی که اقتصاددانان را از صعودی بودن باز می دارد احتیاطی است که پس از پس از غافلگیری عمده ماه گذشته حاصل شده است . در ماه آوریل ، حقوق و دستمزد ۲۶۶،۰۰۰ افزایش یافت ، اگرچه اقتصاددانان انتظار داشتند ۱ میلیون باشد . این بزرگترین ریزش را از گزارش به ثبت رسیده از سال سال ۱۹۹۶ به بعد نشان می دهد.
تحلیلگران شرکت مدیریت سرمایه گذاری بروکس مک دونالد در یادداشتی گفتند: “تفسیر اولیه این گزارش مایوس کننده این بود که کمبود نیروی کار
و مسائل زنجیره تأمین به جای بهبود اقتصاد ، جلوی آمارها را می گرفت .” “خوشبختانه ، از زمان گزارش ، آمار ادعاهای بیکاری هفتگی انتظارات را با نتیجه ای که اقتصاددانان انتظار درماه گذشته داشتند ، برآورده کرد.
جان ویلیامز ، رئیس بانک فدرال نیویورک روز پنجشنبه گفت ، اقتصاد ایالات متحده هنوز از نقطه ای که ممکن است بانک مرکزی شروع به برداشتن حمایت خود کند ، فاصله دارد.
و یک گزارش قوی از حقوق و دستمزد بعید است که بر بانک مرکزی تاثیر مهمی بگذارد ، جایی که مقامات قبل از افزایش نرخ و کاهش ۱۲۰ میلیارد دلار خرید ماهانه دارایی به دنبال بهبود بازار کار هستند ، اما این فشار را افزایش خواهد داد .

 

۲- سهام قرار است با وجود هشدارها پایین تر باز شوند.

سهام ایالات متحده قرار است روز جمعه با افت کمتری آغاز شود و پیش از گزارش رسمی اشتغال ماه مه ، ادغام شود.
تا ساعت ۱۵:۰۰، معاملات داو جونز با ۳۵ واحد افت ، یا ۰٫۱ درصد ، کمی بیش از ۳۴ هزار و ۵۰۰ واحد ، معاملات S&P 500 با ۰٫۱ درصد و معاملات Nasdaq 100 با افت ۰٫۱ درصدی روبرو شد.
شاخص های اصلی پنجشنبه پایین تر بسته شدند ، در حالی که بخش تکنولوژی متحمل فشار سنگینی در فروش شد ، پس از آنکه داده های قوی اقتصادی احتمال حرکت زودهنگام فدرال رزرو را افزایش داد، بخش تکنولوژی متحمل فشار سنگینی در فروش شد.
سهام بلو چیپ ( سهام ممتاز ) میانگین صنعتی داو جونز ۰٫۱% یا ۲۳ واحد افت کرد ، S&P 500 با ۰٫۴٪ افت و Nasdaq Composite وابسته به تکنولوژی ۱٪ افت داشت.
با این اوصاف ، میانگین های اصلی فاصله چندانی از بالاترین میزان خود ندارند و این امر به کمک بسیاری از محرک های مالی ، یک فدرال رزرو سازگار و نشانه های بهبود اقتصادی از پاندمی Covid-19 است.
شواهد دیگری از این بهبود به صورت داده های بهتری از ادعاهای بیکاری مورد انتظار و سود مشاغل خصوصی در روز پنجشنبه ارائه شد ، و شرایط را برای انتشار گزارش اشتغال غیر کشاورزی در اواخر روز جمعه فراهم می‌کند، انتشار این گزارش وضعیت معاملات را در ادامه‌ی ماه تعیین خواهد کرد.

سهام معروف meme ممكن است جمعه ناپایدار باشند ، در حالی که AMC Entertainment پس از جمع آوری بودجه جدید زنجیره تئاتر در اواخر روز پنجشنبه ، در پیش گشایش بازار پایین تر دیده شد

سهام هایی مانند Crowdstrike، Lululemon Athletica ، DocuSign، Broadcom پس از انتشار گزارش درآمد سه ماهه ممکن است در مرکز توجه باشند.

 

۳- حرکت هیجانی AMC تداوم می یابد.

نوسانات موجود در حول سهام AMC Entertainment هیچ نشانه ای از تمام شدن ندارد.
سهام ۱۸ درصد پایین تر از روز پنجشنبه بسته شد .زیرا زنجیره تئاترهای سینمایی قصد داشت دارایی بیشتری را به فروش برساند ، و با وجود ضعف در فروش پیش رفت و در نهایت ۶۰۰ میلیون دلار جمع آوری کرد. و قرار است این فروش در بازار جمعه ادامه داشته باشد ، برای سهام بیش از ۶ درصد در پیش گشایش بازار کاهش دیده شد .
با این وجود ، این ضررها در مقایسه با حرکتهای هیجانی که شرکت تجربه کرده ، کم تر به نظر دیده میرسد، ارزش این هفته فقط دو برابر شده است ، در ماه گذشته بیش از ۴۵۰ درصد و در سال ۲۰۲۱ بیش از ۳۰۰۰ درصد رشد داشته است .
‏AMC، در میان سهام memeبه محبوب ترین سرمایه گذار خرده فروشی تبدیل شده ، سهامداران در حالی که در تلاش برای مجازات حرفه ای های وال استریت بودند که در بر ریزش آن شرط بندی می کردند ، شک و تردید در مورد بقای آن را در برابر پاندمی و رقابت نفس گیر خدمات دانلود و پخش انلاین کنار زدند.
منطقی است که AMC ترازنامه خود را در این سطح قیمت سهام حفظ کند ، زیرا هنوز زیان ده است و
۵ میلیارد دلار بدهی دارد. و به نظر می رسد جمع آوری کمک های مالی بیشتر در اواخر روز پنجشنبه ارائه شد ، و یک مجوز جست و جوی پروکسی اولیه را تنظیم کرد تا ۲۵ میلیون سهام دیگر در سال ۲۰۲۲ بفروشد .
این شرکت آشکارا به سرمایه گذاران در فروش سهام هشدار داد که می توانند سهام خود را کاهش دهند و ممکن است پس از عرضه جدید متحمل خسارات سنگینی شوند. بعضی ها به این پیام توجه می کنند.

۴- جنون M&A

اقتصادهای بزرگ در حال ظهور از ویرانی های پاندمی Covid-19 هستند و یکی از پیامدهای آن افزایش تعداد معاملات ادغام و خرید بوده است.
عملکرد M&A برای سومین ماه متوالی در ماه مه به بالاترین رکورد رسید ، داده های Refinitiv نشان می دهد ارزش کل معاملات انجام شده که از دوره ژانویه تا مه اعلام شده به ۲٫۴ تریلیون دلار رسیده است که یک رکورد در تمامی زمان ها است. تنها در ماه گذشته ۵۳۲٫۹ میلیارد دلار در معاملات ثبت شده است که بالاترین میزان در ماه مه است.
لوسیل جونز ، تحلیلگر در Refinitiv ، در یادداشتی گفت: “در حالی که بازار سهام در حال افزایش است و قرار است با قدرت پیش رود ، و نرخ بهره در پایین ترین سطح باقی می ماند ، باعث می شود وام برای خریدها ارزان شود و معاملات با سرعت ادامه یابد.”
ایالات متحده شاهد عمده این فعالیت ، معاملات ۱٫۳ تریلیون دلار در سال جاری بوده است ، در حالی که اروپا و آسیا و اقیانوسیه به ترتیب ۴۱۱ میلیارد و ۳۸۷ میلیارد دلار معامله کرده اند.
این بخش تکنولوژی معمول نبود که بر فعالیت ماه گذشته مسلط بود. رسانه ها و سرگرمی در موقعیت قطبی قرار گرفتند ، و توسط قراردادهای بزرگ مانند ادغام ۴۳ میلیارد دلاری WarnerMedia
و‌Discovery و خرید ۸٫۵ میلیارد دلاری استودیوی MGM مشهور توسط آمازون با افزایش ارزش خدمات پخش آنلاین و دانلود پاندمی ، افزایش یافتند.

 

۵- نفت بالاتر میرود

قیمت نفت خام جمعه با افزایش روند صعودی اخیر به قله های چند ساله در میان خوش بینی که تقاضای جهانی سوخت از میان پاندمی در حال بهبود است ، ادامه یافت.
تا ساعت ۱۵:۰۰، نفت خام آمریکا با ۰٫۵٪ افزایش به ۶۹٫۱۵ دلار در هر بشکه رسید ، و به بالاترین سطح از اکتبر ۲۰۱۸ صعود کرد. پس از صعود به بالاترین قیمت از ماه مه ۲۰۱۹ ، برنت با ۰٫۵٪ افزایش به ۷۱٫۶۵ دلار رسید. هر دو معامله در دو هفته گذشته حدود ۵ دلار افزایش یافته اند .
اعتماد به بازار نفت برمیگردد و تقاضا در نیمه دوم سال افزایش خواهد یافت زیرا ایالات متحده ، چین و اروپا با وجود بازگشت Covid-19 در مناطقی از آسیا ، از یک بیماری پاندمی بهبود می یابند.
ذخایر نفت خام ایالات متحده روز پنجشنبه بعد از نشانه صعودی دیگری برای بازار بیش از حد انتظار سقوط کرد ، داده های اداره اطلاعات انرژی ایالات متحده نشان داد که هفته گذشته بیش از ۵ میلیون بشکه استخراج شده است که از ۲٫۴ میلیون بشکه که انتظار استخراجش می رفت بیشتر بود.
هنوز شک و تردید در مورد پایداری قیمت ها در این سطح وجود دارد و‌دیده می شود.
مدیر عامل شرکت تولید کننده روسی گازپروم (MCX: GAZP) گفت که “مهم است که بازار اجازه دهیم بیش از حد صعودی شود” و “قیمت نفت در محدوده ۶۵ تا ۷۰ دلار در هر بشکه در بلند مدت پایدار نیست” ، در حالی که مدیر عامل شرکت lukoilگفت: “ما نباید اجازه بدهیم افزایش چشمگیر قیمت را داشته باشیم”.
این امر موجب خواهد شد که میان سازمان های صادر کننده نفت و سایر تولیدکنندگان برتر از جمله روسیه جلساتی برگزار شود.
تحلیلگران ING در یادداشتی گفتند: “با توجه به اینكه برنت در حال حاضر بالای ۷۰ دلار در هر بشكه معامله می شود، فشار برای افزایش تولید فقط افزایش خواهد یافت .”
در اواخر جمعه ، معامله گران بر روی آخرین
به روزرسانی هفتگی بیکر هیوز در مورد تعداد سکوهای نفتی تمرکز خواهند کرد ، در حالی که CFTC گزارش تعهدات هفتگی معامله گران را منتشر می کند.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.