0

پنج نکته طلایی (Jun-03)

AMC Entertainment همچنان سودهای سرسام آوری را ثبت می کند. با این حال، نفت خام و وال استریت، پیش از طغیان داده های اقتصادی که در راس آن تعداد ادعاهای بیکاری ایالات متحده قرار دارد، روند مثبت اخیر را متوقف کرده اند. در همین حال، بازار خودروهای الکتریکی یک حامی مشهور دریافت کرده است.

 

۱- AMC به جلو و بالاتر

به نظر می رسد هیچ توقفی برای AMC Entertainment (NYSE: AMC) وجود ندارد. سهام زنجیره تئاتر و فیلم، عزیز جدید جامعه Reddit ، پس از دو برابر شدن ارزش در روز چهارشنبه ، بیش از ۴۰۰٪ فقط در دو هفته گذشته افزایش یافته است.

سرمایه بازار آن در این مدت به ۳۳ میلیارد دلار رسیده است و از سایر سهام به اصطلاح (MEM) پیشی گرفته است – برای شرکتی که در ابتدای سال در آستانه ورشکستگی بود بد نیست.

با این حال، ارائه رفتارهایی مانند ذرت بو داده و نمایش های ویژه، واقعیت اقتصادی پیرامون شرکت را تغییر نداده است.

این همه گیری باعث شده است که سطح بدهی های بلند مدت آن از سه ماه اول امسال از کمتر از ۲ میلیارد دلار در سال ۲۰۱۶ به ۵٫۴ میلیارد دلار افزایش یابد. تحلیلگران انتظار دارند ۱۰۰ میلیون دلار دیگر برای ۱۲ سال آینده هزینه کند.

مطمئناً ممکن است با بازگشایی کامل ایالات متحده، مشتریان دوباره برگردند و ابتکار جدید AMC Investor Connect در حاشیه آن کمک کند، اما دلیل خوبی وجود دارد که فکر کنید همه گیری عادت ها را برای همیشه تغییر داده است. غول های رسانه ای که مبالغ هنگفتی را برای خرید خدمات پخش جریانی خرج می کنند قطعاً چنین تصوری دارند.

رشد خیره کننده AMC مطمئناً به سرمایه گذارانی که در اوایل خرید کرده اند پاداش داده است، اما چه مدت می تواند ادامه داشته باشد؟

 

۲- سهام پایین تر باز می شود

سهام ایالات متحده قرار است روز پنجشنبه با افت کمتری آغاز شود و در آغاز ماهی آرام، پیش از انبوه داده های مهم اقتصادی ، ادامه یابد.

معاملات آتی داو جونز تا ساعت ۱۵:۰۰ با ۶۰ واحد افت، ۰٫۲ درصد کاهش یافت و کمی بیش از ۳۴،۵۰۰ بود، معاملات آتی S&P 500 نیز ۰٫۲٪ کاهش و معاملات آتی Nasdaq 100 هم ۰٫۲٪ افت داشت.

شاخص های اصلی چهارشنبه با رشد ناچیزی بالاتر بودند. S&P 500 با تنها ۰٫۱٪ افزایش، تراشه آبی Dow Jones Industrial Average فقط ۲۵ واحد کسب کرد و Nasdaq Composite با تکنولوژی سنگین ۰٫۱٪ رشد کرد.

این میانگین ها همچنان به بالاترین سطح خود نزدیک هستند اما بازار در حالی که نگرانی مبنی بر این که جهش اقتصادی قوی تر از حد انتظار منجر به تورم بالاتر و در نتیجه تشدید سیاست پولی زودتر از حد انتظار شود، بسیاری از شتابهای اولیه خود را از دست داده است.

قرار است شرکت هایی مانند ابزار دفتری آنلاین DocuSign (NASDAQ: DOCU) ، برنامه پیام رسان گروهی Slack Technologies (NYSE: WORK) ، سازنده لباس ورزشی و ورزشهای مختلف Lululemon Athletica (NASDAQ: LULU) و تراشه ساز Broadcom (NASDAQ: AVGO) گزارش های خود را  منتشر کنند. اما بسیاری از توجهات به سهام هایی مانند AMC Entertainment ، Bed Bath & Beyond (NASDAQ: BBBY) و Workhorse (NASDAQ: WKHS) ، ادامه خواهد داشت که همچنان بالاتر می روند.

 

۳- تجمع داده ها

تخته سنگ اقتصادی ایالات متحده روز پنجشنبه بسته بندی شده است، و سرنخ های جدیدی از میزان بهبود اقتصادی در بزرگترین اقتصاد جهان به سرمایه گذاران ارائه می دهد، همچنین نشانه هایی از تورم بالاتر در زمانی است که سرمایه گذاران نگران تشدید زودهنگام سیاست های پولی هستند.

برای اولین بار تعداد مشاغل ADP در ۱۶:۴۵ است که انتظار می رود اقتصاد با اندکی کاهش نسبت به ۷۴۲،۰۰۰ شغل در آوریل، ۶۵۰،۰۰۰ شغل بخش خصوصی را در ماه مه اضافه کند.

داده های اولیه ادعاهای بیکاری هفتگی ۱۵ دقیقه بعد منتشر می شود، با انتظارات ۳۹۰،۰۰۰ ادعا برای هفته منتهی به ۲۸ مه، که نسبت به ۴۰۶،۰۰۰ مورد هفته قبل بهبود یافته و پایین ترین سطح پس از همه گیری است.

این اعداد قبل از گزارش رسمی اشتغال روز جمعه، به ویژه پس از انتشار ناامید کننده ۲۶۶،۰۰۰ حقوق و دستمزد غیر کشاورزی در آوریل، با دقت مورد مطالعه قرار می گیرند.

تحلیلگران در Nordea گفتند: با كاهش ادعاهای اولیه كه نشان دهنده افزایش ماهانه احتمالاً ۱٫۵-۲ میلیون نفر است، ما انتظار داریم تعداد حقوق و دستمزد نسبت به ماه آوریل بسیار قویتر باشد.

همچنین انتشار PMI غیرتولیدی ISM ، ساعت ۱۸:۳۰ وجود دارد که انتظار می رود اعتماد مجدد در بخش خدمات حیاتی را نشان دهد، اما همچنین می تواند افزایش فشار دستمزد را نشان دهد.

اخبار از اروپا مثبت بود، زیرا به دلیل کاهش برخی از محدودیت های مربوط به ویروس کرونا که باعث تزریق حیات به صنعت غالب خدمات اتحادیه شد، فعالیت تجاری در منطقه یورو در ماه مه افزایش یافت.

علاوه بر این، بخش خدمات بریتانیا ماه گذشته پس از مجاز شدن بارها و رستوران ها، پس از ماهها تعطیلی، بزرگترین جهش فعالیت در ۲۴ سال گذشته را ثبت کرد.

 

۴- نفت خام نفس می کشد

قیمت نفت خام در حالی که در اوج امیدواری به بهبود تقاضای قوی از چین، ایالات متحده و اروپا، روز پنجشنبه کاهش یافت.

در ساعت ۱۵:۰۰، نفت خام آمریکا پس از آن که به بالاترین سطح از اکتبر ۲۰۱۸ رسیده بود، ۰٫۲٪ کاهش یافت و به ۶۸٫۶۹ دلار در هر بشکه رسید. برنت پس از بسته شدن بالای ۷۰ دلار برای دو روز متوالی در اولین بار در بیش از دو سال گذشته، با ۰٫۲٪ کاهش در ۷۱٫۲۲ $ بود.

با ورود مجدد کشورهای بزرگ مصرف کننده نفت و کنترل بیماری همه گیر Covid-19، اعتماد به بازار نفت سرازیر شده است و تقاضا در نیمه دوم سال افزایش خواهد یافت.

در اوایل این هفته، عبدالعزیز بن سلمان، وزیر انرژی عربستان سعودی گفت که در پی نشست سازمان کشورهای صادرکننده نفت و سایر تولیدکنندگان برتر از جمله روسیه، گروهی معروف به OPEC پلاس، تصویر تقاضا نشانه هایی از بهبود را نشان داده است. علاوه بر این، فاتح بیرول از آژانس بین المللی انرژی گفت که بهبود قابل توجهی در مصرف در شش ماه آینده مشاهده می کند.

این تعادل، پس از کاهش شدید تقاضا در سال گذشته به علت همه گیری کرونا، منجر به تقاضای تجدید قوا در ایالات متحده، بزرگترین کاربر نفتی جهان ، از مصرف خودرو در تابستان امسال، همراه با افزایش نیاز به سوخت در چین، دومین مصرف کننده در جهان خواهد شد.

داده های عرضه نفت خام ایالات متحده از موسسه نفت آمریکا که اواخر روز چهارشنبه منتشر شد،  ۵٫۳۶۰ میلیون بشکه برای هفته گذشته را نشان می دهد که افزایش قابل توجهی نسبت به ۴۳۹۰۰۰ بشکه در هفته گذشته ثبت شده است.

سرمایه گذاران اکنون منتظرند اطلاعات مربوط به تأمین نفت خام از اداره اطلاعات انرژی ایالات متحده در اواخر روز ارائه شود.

 

۵- پشتیبان مشهور خودروهای الکترونیکی

بازار اتومبیل های الکتریکی روز پنجشنبه مورد حمایت افراد مشهور قرار گرفت، زیرا اعلام شد که ستاره فوتبال دیوید بکهام ۱۰٪ سهام Lunaz ، یک شرکت بازسازی و برق خودرو مستقر در انگلیس را به خود اختصاص داده است.

ارزش معامله فاش نشده است، اما بکهام به عنوان یک سهامدار به بنیانگذاران Lunaz به خانواده های Barclay ، Reuben و Dellal پیوست.

بخش برق در حال ورود مداوم در اروپا است، با وجود مصرف همه گیر، مصرف کنندگان اروپایی برای اولین بار در سال ۲۰۲۰ بیش از نیم میلیون ماشین الکتریکی خریداری کردند. پیش بینی می شود این میزان فروش در سال ۲۰۲۱ به دو برابر افزایش یابد.

آلمان با فروش ۶۴،۷۰۰ دستگاه در سه ماهه اول سال ۲۰۲۱، بزرگترین بازار است، در حالی که انگلیس با پیشی گرفتن از فرانسه، در سه ماهه اول سال به دومین بازار بزرگ اتومبیل های برقی اروپا تبدیل شد.

البته این میزان فروش خودروهای دارای سوخت سنتی همچنان ناچیز است، اما این روند کاملاً واضح است و نروژ سال گذشته به لطف یارانه های سخاوتمندانه، به اولین کشوری در جهان تبدیل شد که در آن تعداد خودروهای الکتریکی بیشتر از اتومبیل های سوخت فسیلی فروخته می شد.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.