0

پنج نکته طلایی (May-26)

بیت کوین به بالای ۴۰،۰۰۰ دلار رسید و وال استریت نیز پیش از سخنرانی معاون صندوق فدرال، رندال کوارلز، بالاتر رفت. مدیران عامل بانک برای در Capitol Hill جمع می شوند و بازارهای نفت منتظر آخرین اطلاعات رسمی عرضه ایالات متحده هستند.

 

۱- صحبت بر سر اختلافات فدرال رزرو

مقامات فدرال رزرو در این هفته به زور اجباری شده اند و مانترا را تحت فشار قرار داده اند که بانک مرکزی ایالات متحده قصد دارد فشارهای تورمی را افزایش دهد و سیاست های سازگار را برای آینده نزدیک حفظ کند.

آخرین سخنرانی روز چهارشنبه، سخنرانی معاون رئیس فدرال رزرو برای نظارت بر اختلافات راندال باشد.

بازار هنوز نگرانی هایی پیرامون تورم و کاهش پتانسیل بالقوه دارد و باید دید که آیا کوارلز پس از بیان دیدگاهش در اواخر ماه مارس، موضع خود را تغییر داده است یا خیر.

وی در حین سخنرانی درباره مقررات مالی در انستیتوی اقتصاد بین الملل پیترسون گفت: “من فکر می کنم انتظار اینکه کمیته با تورم کمی بیش از هدف ۲٪ ما راحت باشد و من فکر می کنم این یک تعهد بسیار معتبر از کمیته است و من بسیار از آن حمایت می کنم.”

مسئولیت کوارلز به عنوان سرپرست عالی بانکی فدرال در ۱۳ اکتبر به پایان می رسد و رئیس جمهور جو بایدن برای انتخاب جایگزین او، تحت فشار برخی از دموکرات ها قرار دارد.

سناتور الیزابت وارن روز سه شنبه در جلسه استماع در برابر کمیته بانکی سنا به کوارلز گفت: “وقتی شما بروید، سیستم مالی ما ایمن تر خواهد بود.” “من از رئیس جمهور بایدن می خواهم که جای شما را با کسی پر کند که در واقع سیستم مالی ما را ایمن نگه می دارد.”

 

۲- سهام بالاتر باز می شود. Nordstrom ، Urban Outfitters در کانون توجه هستند

سهام ایالات متحده قرار است چهارشنبه صعود کند و پس از متوقف شدن رالی بازار اخیر با متوقف شدن شاخص های اصلی که در روز قبل پایین تر بود، دوباره رشد کند.

در ساعت ۱۴:۵۵، معاملات آتی داو جونز با ۰٫۴٪ (۱۲۰ واحد) افزایش، کمی پایینتر از ۳۴،۴۰۰ بود. معاملات آتی S&P 500 نیز ۰٫۴٪ بالاتر و معاملات آتی Nasdaq 100  هم ۰٫۳٪ رشد کردند.

وال استریت در تلاش برای جهت گیری در روز سه شنبه بود، در حالی که رشد اولیه در پایان بازار از بین رفت. میانگین صنعتی داو جونز ۸۰ واحد یا ۰٫۲٪ پایین تر و S&P 500  نیز ۰٫۲٪ افت کرد، در حالی که Nasdaq Composite با تکنولوژی سنگین تا حد زیادی بدون تغییر بود.

در آستانه آخر هفته سه روزه، با پایان یافتن فصل درآمد و انتشار اصلی داده های اقتصادی در پایان هفته، هفته نسبتاً آرامی وجود را خواهیم داشت.

پس از جهش شدید اخیر قیمت های مصرف کننده، تورم به موضوع اصلی تبدیل شده است. مقامات فدرال رزرو روشن ساخته اند که این افزایش فشارهای تورمی را موقتی می دانند و بنابراین سیاست های پولی فوق العاده آسان بانک مرکزی برای مدتی دیگر پابرجا خواهد ماند.

جمعه شاهد انتشار درآمد و هزینه های شخصی، از جمله معیار تورم ترجیحی فدرال رزرو هستیم. افزایش شدید این امر فدرال رزرو را تحت فشار بیشتری قرار می دهد.

انتظار می رود که کالاهای ورزشی دیک (NYSE: DKS) ، American Eagle Outfitters (NYSE:AEO), NVIDIA (NASDAQ:NVDA) and Snowflake (NYSE:SNOW) are expected to report earnings Wednesday, while retailers Nordstrom (NYSE:JWN) و Urban Outfitters (NASDAQ:URBN) نیز ممکن است در کانون توجه قرار گیرد.

 

۳- بیت کوین بالاتر از ۴۰۰۰۰ دلار؛ شورای استخراج بیت کوین تشکیل شد

بیت کوین، بزرگترین ارز دیجیتال جهان، چهارشنبه پس از ریزش سنگین آخر هفته، به جهش درآمد و برای اولین بار در این هفته به بالای ۴۰،۰۰۰ دلار صعود کرد.

آخرین بار ارز دیجیتال از کمترین قیمت ۳۱۱۹۲ دلار در روز یکشنبه برگشت، با رشد ۵٫۶ درصدی، بالاتر از ۴۰،۳۰۰ دلار مشاهده شد.

دیدار مایکل سیلور ، مدیر عامل شرکت MicroStrategy (NASDAQ: MSTR)، طی یک جلسه موفقیت آمیز با ایلان ماسک، مدیر عامل تسلا (NASDAQ: TSLA) و چندین شرکت برتر استخراج بیت کوین در آمریکای شمالی که اعلام تشکیل شورای استخراج بیت کوین کردند، کمک زیادی به این رشد کرد.

ماسک از حامیان اصلی بیت کوین و به طور کلی ارزهای رمزپایه بوده است، اما شرکت وی اخیراً استفاده از ارز دیجیتال را به عنوان روشی برای خرید وسایل نقلیه خود به دلیل نگرانی در مورد تأثیر بر محیط زیست، به حالت تعلیق درآورد.

Saylor، که شرکت MicroStrategy سهام زیادی از بیت کوین دارد، گفت که استخراج کنندگان در حال شفاف سازی استفاده تجدیدپذیر فعلی و برنامه ریزی شده هستند. این شورا همچنین می تواند با آنچه او بعنوان یک روایت خصمانه ضد رمزگشایی توصیف شده توسط برخی نهادها و رسانه ها مقابله کند.

 

۴- مدیران عامل بانک ها در Capitol Hill

مدیران ارشد بزرگترین بانکهای کشور از جمله JPMorgan Chase (NYSE: JPM) ، Bank of America (NYSE: BAC) ، Citigroup (NYSE: C) ، Wells Fargo (NYSE: WFC) ، Goldman Sachs (NYSE: GS) و مورگان استنلی (NYSE: MS) – قرار است روز چهارشنبه در کمیته بانکی سنا در Capitol Hill شهادت دهند.

این اولین باری است که این قدرت های بانکی پس از بحران مالی ۲۰۰۸ در این کمیته شهادت می دهند و دستاوردهای دموکرات ها در انتخابات اخیر بدین معنی است که استقبال می تواند بسیار سرد باشد.

آنها به احتمال زیاد با انبوهی از موضوعات، از جمله نابرابری اقتصادی، وام های عادلانه، عدالت نژادی، تغییر اقلیم، ارزهای رمزپایه و سیاست های مالیاتی روبرو می شوند.

گفته می شود با توجه به ماهیت حزبی سیاست این روزها و اکثریت دموکرات، بعید است که این جلسات به پیشنهادات سیاسی منجر شود. هر چند هنوز هم احتمالا اجباری هستند.

در شهادت آماده شده که روز سه شنبه ارسال شد، مدیران عامل بر تلاش بانک های خود برای حمایت از مشتریان درگیر و همچنین تلاش های آنها برای مقابله با تغییرات آب و هوا و نژادپرستی ساختاری تأکید کردند.

 

۵- نفت کمی بالاتر رفت، نگاه ها به اطلاعات EIA

قیمت نفت خام روز چهارشنبه افزایش یافت و این امر به داده های قوی عرضه نفت خام ایالات متحده کمک می کند، اگرچه این رشد ناچیز است زیرا تاجران بازگشت احتمالی صادرات ایران را زیر نظر دارند.

در ساعت ۱۴:۵۵، نفت خام ایالات متحده با ۰٫۱٪ افزایش به ۶۶٫۱۰ دلار در هر بشکه رسید، در حالی که Brent با ۰٫۱٪ افزایش به ۶۸٫۵۵ دلار رسید، در حالی که قیمت نفت به بالاترین سطح در یک هفته گذشته صعود می کند، همچنان به رشد خود ادامه می دهد.

سه شنبه داده های عرضه نفت خام ایالات متحده از موسسه نفتی آمریکا نشان داد ۴۳۹،۰۰۰ بشکه برای هفته منتهی به ۲۱ مه، که نشان دهنده بهبود تقاضا پس از ساخت ۶۲۰،۰۰۰ بشکه در هفته قبل است.

این امر تمرکز را بر روی اطلاعات رسمی عرضه نفت خام از اداره اطلاعات انرژی ایالات متحده قرار می دهد، که قرار است در اواخر روز انجام شود، جایی که انتظار می رود بیش از ۱ میلیون بشکه برداشت شود.

با این حال، تا زمان به پایان رسیدن گفتگوهای ایران و قدرتهای جهانی در مورد احتمال از سرگیری مجدد توافق هسته ای ایران در سال ۲۰۱۵، موضع گیری قاطع برای سرمایه گذاران دشوار است.

در صورت احیای توافق و لغو تحریم های اعمال شده توسط ایالات متحده، ایران می تواند حدود یک تا دو میلیون بشکه در روز به عرضه جهانی نفت خام اضافه کند.

با این حال، علی ربیعی، سخنگوی دولت ایران، روز سه شنبه گفت که نسبت به دستیابی به توافق به زودی خوش بین است، اما او هشدار داد که مسائل جدی باقی مانده است.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.