0

پنج نکته طلایی (May-21)

مقامات رسمی آمریکا می توانند موضع فعالانه تری را در برابر کریپتو کارنسی ها و بالاتر از سطح مالیات جهانی شرکت ها اتخاذ کنند . شاخص سهام ها در وال استریت قرار است پس از شروع ضعیف این هفته، روند جهشی اخیر خود را ادامه دهند، درحالی که بازار نفت به دلیل احتمال عرضه مازاد نفت ایران ممکن است متلاطم شود. PMIهای اروپایی به بازیابی اقتصادی در منطقه اشاره می کند .

۱- خزانه داری کریپتو
ایلان ماسک را فراموش کنید . بیت کوین باید راجع به جنت یلن نگران باشد. خزانه داری روز پنج شنبه گفت که تمام معاملات بالای ده هزار دلار کریپتو باید مورد گزارش واقع شوند و در تراز معاملات نقد قرار گیرد.
خزانه داری در جمله ای گفت که این حرکت به قصد “«به حداقل رساندن محرک ها و فرصت های انتقال درآمد به خارج از محدوده گزارش دهی اطلاعات جدید است »”
اخبار بیت کوین را به زیر ۴۰۰۰۰دلار رساند ، سطحی که به میانگین متحرک ۲۰۰روزه اش نیز نزدیک است اگرچه از آن موقع تا کنون بهبود یافته است .در ساعت ۱۴:۳۰ بزرگترین ارز دیجیتال جهانی در ۴۰۸۹۵دلار معامله شد که ۲٫۲%در روز افزایش یافت .
به طور جداگانه، رئیس فدرال رزرو ، جروم پاول، گفت که فدرال اوراق بهاداری از ارز دیجیتال فرضی خود در این تابستان منتشر خواهد کرد که وی تاکید داشت این اوراق قرضه مکمل دلار کنونی و نه جایگزینی برای آن می باشد.
۲- حداقل مالیات
یلن دیروز پر مشغله بود . وزیر خزانه داری همچنین پیشنهادات خود را برای اصلاح مالیات شرکتی آمریکا ، با ارائه پیشنهادی حول حداقل ۱۵ درصد مالیات جهانی بر درآمد شرکت ها ، پیگیری کرد . نرخ ۱۵ درصدی پیشنهاد شده کمتر از نرخ ۲۱ درصدی است که پیش تر برای درآمدهای خارج از کشور شرکت های آمریکایی توسط یلن ، پیشنهاد شده بود و برخی آن را دری به سوی بازگشایی آمریکا می بینند.
شرکت ها به دنبال محل اقامت خارجی به منظور گزارش دهی می گردند اما هم چنان این نرخ بالاتر از حداقل نرخ مالیاتی است که توسط کشورهایی مانند ایرلند و لوکزانبورگ اعمال می شود و ممکن است به همین ترتیب با مخالفت اروپایی ها روبه رو شود
۳-ادامه روند جهشی سهام ها؛ Applied Materials (NASDAQ:AMAT) در کانون توجه

سهام های آمریکایی قرار است در اواخر جمعه اندکی بالاتر باز شوند و‌جهش جلسه پیش را پس از یک‌دوره ریزش سه روزه که اتفاق افتاده بود ادامه دهند از آنجایی که سرمایه گذاران از شوک آخرین صورت جلسه فدرال رزرو که به ایده کاهش اوراق قرضه دست یافته بوده ، درآمده اند.
کاهش پاندمی در ادعاهای بیکاری به هیجانات پنج شنبه دامن زد ، اما افزایش ادعاهای مستمر نیز در این ایده که بانک مرکزی برای مدت زمانی در وضعیت مطلوب باقی بماند، نقشی بر عهده داشت
تا ساعت ۱۴:۳۰ معاملات داو جونز ۹۰ واحد یا ۰٫۳%بالا بود در حالی که معاملات S&P500 و‌نزدک ۱۰۰ ، ۰٫۳%بالا بودند.
سهام هایی که ممکن است بعدا مورد توجه واقع شوند شامل Applied Material , که گزارش سه ماهه آن پس از زنگ روز پنج شنبه بازتابی از تقاضای قدرتمندی که در حال حاضر نیز وجود دارد ،برای تجهیزات تراشه سازی بود. Foot Locker (NYSE:FL) و Deere (NYSE:DE) دسته ای از گزارش های شرکت ها در حال کاهش را رهبری میکنند.
‏۴- PMI اروپا به بهبود سرویس ها اشاره می کند
بر اساس قرائت مقدماتی شاخص های مدیر خرید در کل قاره ، در ماه May با بهبود فعالیت های تولید ، بهبود اقتصادی اروپا سرعت گرفت.
شاخص Eurozone composite PMI , که توسط
‏IHSMarkitگرداوری شده بود به ۵۶.۹ که بیشترین مقدار آن در بیش از سه سال بود و همچنین از انتظارات تحلیل گران بالاتر بود رسید. از آنجایی که و services PMI در ماه آوریل از ۵۰٫۵ به ۵۰٫۱ رسید .در همین حال در انگلیس composite PMI , از ۶۰٫۷ به ۶۲ رسید که این هم تراز با انتظارات بود
هر دو شاخص تولید و‌ خدمات بالای ۶۰ باقی ماندند.
یورو تنها اندکی بالای ۱.۲۲ دلار ثابت ماند در حالی که پوند در بالاترین قیمت خود اندکی بالاتر از ۱.۴۲ دلار پابرجا باقی ماند.
۵- عرضه احتمالی نفت ایران بر بازار نفت سایه می اندازد
قیمت نفت خام در روز جمعه بالاتر معامله شد که از سه روز فروش بهبود یافت اما هم چنان قرار است با آمادگی بازار برای عرضه نفت مازاد از ایران ، سقوط هفتگی داشته باشد.
تا ساعت ۱۴:۳۰ ، نفت خام آمریکا به میزان ۱٫۲٪ افزایش به ۶۲٫۶۶ دلار در هر بشکه رسید ، در حالی که برنت با ۰٫۹٪ افزایش به ۶۵٫۷۲ دلار رسید. هر دو قرارداد بیش از ۵٪ کاهش یافته اند و در مسیر رسیدن به بزرگترین ریزش هفتگی خود از ماه مارس هستند.
ایران و قدرت های جهانی از ماه آوریل در مورد احیای توافق هسته ای ۲۰۱۵ که جاه طلبی های هسته ای این کشور را در حوزه خلیج فارس محدود کرده ، در حال مذاکره هستند و این هفته موج های مثبتی پیرامون پیشرفت ایران و محفل اروپا وجود دارد.
اگر قرار شود آمریکا توافق کند ، این به طور احتمالی اجازه می دهد حدود ۱ میلیون بشکه در روز از بشکه های مازاد ایران در اواخر سال وارد بازار شود.
علاوه بر نگرانی در مورد عرضه ، تعداد سکوهای فعال نفتی شمارش شده توسط بیکر هیوز در سرتاسر آمریکای شمالی در هفته های اخیر به طور پیوسته افزایش یافته است. آخرین به روزرسانی هفتگی این شرکت طبق معمول ساعت ۲۱:۳۰ انجام می شود ، در حالی که CFTC گزارش تعهدات هفتگی معامله گران را در ۲۴:۰۰ منتشر می کند.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.