0

پنج نکته طلایی (May-20)

بیت کوین ثابت مانده، اما بقیه ی کریپتو پس از سقوط روز چهارشنبه تحت فشار باقی می مانند. ادعاهای بیکاری هفتگی با توجه به تورم و برداشت زودهنگام محرک های بانک فدرال ممکن است موجب تسکین باعث تسکین افراد یا برافروختن افراد شود و درآمد بیشتر خرده فروشی ها نیز ممکن است همین کار را انجام دهد. و رئیس جمهور ایران مدعی است که یک پیشرفت در مذاکره می تواند به ایران اجازه دهد نفت بیشتری به بازارهای جهانی ارسال کند.

 

۱- کریپتو همچنان تحت فشار است
دارایی های کریپتو برای دومین روز تحت فشار باقی ماندند اگرچه محرک بنیادی تازه ای مشابه اقدامات قانونی چینی در بازار چهارشنبه اعلام نشد.
بیت کوین مجددا به زیر ۴۰۰۰۰دلار رسید و تا ساعت ۱۴:۴۵ دقیقه به میزان ۱.۳ درصد پایین آمد و به ۳۹۸۵۱ دلار رسید و توجهات بر این جلب شده است که آیا بیت کوین می تواند پس از ریزش در چهارشنبه ، به بالای میانگین متحرک دویست روزه اش بازگردد .
ضرر ها در آلت کوین ها بیشتر بود و به نظر می رسد علت آن معامله گرانی بودند که از ریزش بیت کوین استفاده کردند تا به یک واحدی با نقدینگی بیشتر منتقل شوند.
اتریوم‌ ۱۰درصد دیگر ریزش کرد و‌ به ۲۶۷۰دلار رسید در حالی که دوج کوین ۱۴ درصد ریزش داشته و به ۳۶٫۱۷سنت رسید .
ریزش در چهارشنبه در ابتدای روز ایالات متحده با تلاش های صرافی ها مختلف کریپتو برای انجام سفارشات فروش ، به اوج خود رسید . Coinbase بزرگترین اپراتور صرافی کریپتو، پس از ریزش ۶ درصدی که رکورد جدیدی در چهارشنبه بود ، در پیشگشایش بازار اندکی بالا بود.

 

۲-ادعاهای بیکاری ، شاخص تولید فدرال رزرو فیلادلفیا
آمریکا اولین داده های ادعاهای بیکاری را در ساعت ۱۷:۰۰در بازاری منتشر می کند که همچنان تحت تاثیر جزئیات آخرین مذاکرات سیاسی فدرال رزرو‌است . صورت جلسه آوریل فدرال نشان داد که کمیته سیاست گذاران به آرامی به مذاکره درباره کاهش قیمت های اوراق قرضه نزدیک می شود. تحلیل گران می گویند این اقدام همچنان قبل از اتمام سال امکان وقوع ندارد اما تغییرات جو در مذاکرات همچنان در خور توجه است .
تحلیل گران انتظار دارند که مزایا ادعاهای اولیه بیکاری به کاهش جدیدی پس از دوران پاندمی از ۴۷۳۰۰۰ هفته پیش به ۴۵۰۰۰۰برسد , اگر این موضوع تایید شود , شوک ناامیدکننده حاصل از گزارش بازار کار در آوریل را تسکین خواهد بخشید
همچنین در ساعت ۱۷:۰۰فدرال رزرو فیلادلفیا مطالعات ماهانه خود از شرایط تجاری را منتشر خواهد کرد.
۳- سهام ها قرار است مجددا در قیمت های پایین تری باز شوند .
سهام های ایالات متحده قرار است برای چهارمین روز متوالی در میان فشارهایی که بر سبدهای سهام سرمایه گذاران خرده فروش که تحت تاثیر فضای کریپتو هستند، و‌با تداوم نگرانی ها درباره برداشت زودهنگام محرک مالی توسط فدرال رزرو در قیمت پایین تری باز شوند .
تا ساعت ۱۵:۰۰معاملات داو جونز ۱۵۵ واحد یا ۰٫۵ درصد پایین بود در حالی که معاملات S&P500 و‌ نزدک هر کدام تا ۰٫۴درصد پایین بودند. سهام هایی که ممکن است بعدا مورد توجه واقع شوندشامل Cisco که بعد از ساعات معاملاتی در روز چهارشنبه و پس از اختلالات از کمبود جهانی تراشه سقوط کرد و Ford ، که گفت مجبور است حتی تولید سودآور ترین مدل های خود را به دلیل همین موضوع در ماه ژوئن مجددا متوقف کند.

 

۴- قدرت مصرف کنندگان در کانون توجه earning ها
پس از شواهدی که تا این هفته از مخارج بالای مصرف کنندگان از Walmart ، HomeDepot , Lowe’s و سایرین نشان داده شد ، گزارشات بیشتر درآمدها از شرکت هایی که با مصرف کنندگان مواجه هستند خطر تورم را در ذهن بازار در بالاترین حد نگه می دارد. لیست پنج شنبه شامل به روز رسانی هایی از Ross stores( NASDAQ:ROST), Hormel foods
‏Kohls and Ralph Lauren (NYSE:RL)
می شود در حالی که در آن سوی مرزها شرکت کانادایی
‏Tilray (NASDAQ:TLRY) نیز گزارش منتشر خواهد کرد .
ساعات پس از جلسه چهارشنبه نیز شامل به روزرسانی های قوی تر از حد انتظارTrip.com و LBrands بود .
بیشتر این گزارشات از ولخرجی های مصرف کنندگان از چک های محرک سود برده اند رویدادی که احتمال تکرار مجدد آن در این سال کم است و بیشتر شرکت های که نگران هستند ،راهنمای محتاطانه ای برای باقی سال منتشر کرده اند و مطمعن نیستند که تقاضاها‌ی سرکوب شده چطور با بازگشایی اقتصاد رها خواهد شد.

 

۵- رئیس جمهور ایران مدعی پیشرفت در رفع تحریم می شود
با ادعای حسن روحانی رییس جمهور ایران پیرامون این که به توافقی زیرساختی و قابل توجه در بازگرداندن توافقنامه ۲۰۱۵ که توسط سازمان ملل متحد پشتیبانی می شود و برنامه هسته ای را محدود میکند، رسیده است، قیمت نفت خام به شدت کاهش یافت .
به نقل از روحانی گفته شد ” آن ها توافق کرده اند که تمامی تحریم های اصلی را بردارند.” او خاطر نشان کرد تحریم ها که شامل فروش نفت و صنایع پتروشیمی، کشتیرانی ،بانکی و‌بیمه از جمله بانک مرکزی بودند. به نقل از دیپلمات های اتحادیه اروپا
پیشرفت محسوسی بدون تایید اظهارات روحانی وجود داشت و هیچ اظهار نظری از سمت آمریکا وجود نداشت .
احتمال افزایش عرضه نفت ایران به بازار جهانی معاملات نفت آمریکا را ۱.۸ درصد کاهش داد و به ۶۲.۲۳ دلار به ازای هر بشکه رساند همچنان معاملات برنت ۲ درصد کاهش یافت و به ۶۵.۲۴ دلار به ازای هر بشکه رسید.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.