0

پنج نکته طلایی (May-19)

فشار جدید چینی، ارزهای رمزنگاری شده را پایین کشید. فدرال رزرو صورت جلسه آخرین جلسه خود را منتشر می کند. داده های تورم از سراسر جهان نشان می دهد که افزایش قیمت در حال تسریع است. Target ، TJX و Loews قدرت بیشتری در خرده فروشی های داخلی به دست می آورند و قیمت نفت با پیشرفت تلاش های ایران برای لغو تحریم ها، کاهش می یابد.

 

۱- اطلاعیه های چین در مورد ارزهای رمزنگاری شده

بانک مرکزی چین با اقدامات جدید طراحی شده برای بستن روزنه هایی که به طور فزاینده ای در بین مردم چین محبوب شده است، ممنوعیت تجارت ارزهای رمزنگاری شده را دوباره تجدید کرد.

در یک اقدام هماهنگ، انجمن های دارایی پیشرو چین دستورالعمل های جدیدی را به اعضای خود صادر کردند که خدمات رمزنگاری از جمله دسترسی به مبادلات و تسویه حساب را ارائه ندهند. آنها همچنین خواستار نظارت بیشتر بر جریان پول هایی که مشکوک به ارتباط با تجارت رمزنگاری است، سدند.

این اعلامیه ها، باعث افت ارزهای رمزنگاری شده شدند، بیت کوین قبل از بازگشت به ۴۰۳۳۳ دلار تا ساعت ۱۴:۴۵ به زیر ۴۰،۰۰۰ دلار سقوط کرد. یک افت ۱۰ درصدی در روز که بزرگترین دارایی دیجیتال را به افت بیش از ۳۵٪ نسبت به اوج خود کاهش داد. Dogecoin و Ethereum از این قاعده مستثنی نبودند، هر دو بیش از ۱۴ درصد ریزش داشتند.

 

۲- صورت جلسه فدرال رزرو و نرخ تورم در همه همگانی

ریزش ارزهای رمزنگاری شده، ارزهای سنتی را تحت الشعاع قرار داد.

این شرایط ممکن است با انتشار صورتجلسه جلسه ماه آوریل سیاست های فدرال رزرو در ساعت ۲۲:۳۰ تغییر کند، اگرچه سخت است انتظار داشته باشیم که آنها می توانند به آنچه در هفته گذشته توسط اعضای هیئت مدیره ریچارد کلاریدا و لائل برینارد گفته شده متعهد بمانند. بانک فدرال به رغم آنچه انتظار می رود افزایش گذرای قیمت ها در سال جاری باشد، به سیاست فعلی خود ادامه داد.

امروز پدیده افزایش تورم در سراسر جهان مشهود بود، بهای تولیدکننده انگلیس با سریعترین نرخ در طی ۹ سال گذشته افزایش یافت ، اگرچه قیمت های مصرف کننده تنها ۱٫۵٪ در سال افزایش یافت ، که هنوز هم کمتر از هدف بانک انگلیس است. قیمت های مصرف کننده در منطقه یورو کمتر از انتظارات بود. کانادا ، اولین کشور گروه G7 که از زمان شیوع بیماری، سیاست های پولی را شروع کرده است ، CPI خود را در ساعت ۱۷:۰۰ منتشر می کند.

 

۳- با ریزش ارزهای رمزنگاری شده، سهام نیز پایین تر باز می شود

سهام ایالات متحده قرار است با کاهش مجدد باز شود که ناشی از فروش مجدد دارایی های رمزنگاری و افزایش جدید بازده اوراق قرضه ایالات متحده است.

افزایش محبوبیت دارایی های رمزنگاری نزد سرمایه گذاران خرده فروشی – در ابتدای هفته که ارزش بازار رمزنگاری بیش از ۲ تریلیون دلار بود – خطر فروش و افزایش ریسک گریزی را نسبت به سایر طبقات دارایی افزایش می دهد.

در ساعت ۱۴:۴۵ ، معاملات آتی داو جونز در کمترین قیمت یک هفته ای ۲۴۰ واحد یا ۰٫۷٪ افت داشت، در حالی که معاملات آتی S&P 500 با افت ۰٫۹٪ و معاملات آتی Nasdaq 100 با ۱٫۳٪ افت همراه بود. در همین حال، بازده اسکناس ۱۰ ساله خزانه داری ایالات متحده ۱٫۶۶ درصد افزایش یافت.

 

۴- درآمد های بخش خرده فروشی

گزارش درآمد خرده فروشان Walmart (NYSE: WMT) و Home Depot (NYSE: HD) در روز سه شنبه، که نشان می دهد هیچ یک از آنها برای فروش با قیمت های بالاتر به مشتریان خود تلاش نکرده اند.

کانون توجه خرده فروشان رقیب قرار می گیرد: Target (NYSE: TGT) ، TJX (NYSE: TJX) و Loews (NYSE: L) همه گزارش های قبل از افتتاحیه را ارائه می دهند و انتظار می رود همه از همان بالا بردن چک های محرک و آرامش تدریجی قوانین در دهانه های فروشگاه. L Brands ، مالک Victoria’s Secret ، پس از پایان این گزارش گزارش داد.

سایر عوایدی که بعداً به آن تعلق می گیرد شامل سیسکو (NASDAQ: CSCO) است.

 

۵- افت قیمت نفت با گزارش پیشرفت مذاکرات ایران

قیمت های نفت خام برنت و ایالات متحده به شدت کاهش یافت، زیرا بازارهای عمومی نظاره گر تقویت گزارش ها مبنی بر اینکه ایران و شرکای مذاکره کننده آن “پیشرفت قابل توجهی” در زمینه برقراری مجدد توافق در زمینه فعالیت های هسته ای خود داشته اند (چیزی که موجب لغو تحریم های ایالات متحده می شود) هستند.

دیپلمات روسی که قبلاً توجه خود را به افزایش مداوم صادرات نفت خام ایران در سال جاری حتی بدون توافق رسمی متمرکز کرده بودند، متعاقباً از اظهارات خود عقب نشینی کرد.

داده های دولت ایالات متحده در مورد موجودی نفت طبق روال در ساعت ۱۹:۰۰ منتشر می شود. موسسه نفت آمریكا روز سه شنبه گزارش كرد كه ذخایر موجود در انبارها كمتر از پیش بینی شده است، در حالی كه موجودی در ترمینال اصلی صادرات فجیره در امارات نیز اندكی افزایش یافته است.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.