0

پنج نکته طلایی (May-18)

در حالی که نگرانی های مقامات فدرال رزرو در مورد تورم در حال کاهش است، دلار به پایین ترین سطح سه ماه گذشته کاهش یافت. قیمت کالاها دوباره افزایش یافت. ایلان ماسک یک مخالف جدید پیدا کرده است. Walmart (NYSE: WMT) ، Home Depot (NYSE: HD) و Macy’s گزارش درآمد خود را منتشر می کنند و آژانس بین المللی انرژی هشدار جدی درباره آنچه که برای کاهش تغییرات آب و هوایی لازم است، صادر می کند.

 

۱- همزمان با درخشش مجدد کالاها، دلار به کمترین میزان سه ماه گذشته می رسد

پس از بازگشت اعتماد به نفس در دوره طولانی سیاست های پولی فوق العاده ضعیف، دلار به پایین ترین نرخ در حدود سه ماه گذشته سقوط کرد.

تا ساعت ۱۵:۰۰، شاخص دلار، که ارزش دلار را در برابر سبدی از دوازده اقتصاد پیشرفته پیگیری می کند،  یک حرکت ۰٫۴٪  نسبتاً بزرگ در یک روز، تا ۸۹٫۷۷۵ افت کرد، بیشترین افت خود را در برابر دلار نیوزیلند و استرلینگ تجربه کرد.

حرکت نزولی توسط معاون رئیس فدرال رزرو ریچارد کلاریدا آغاز شده بود، وی روز پنجشنبه گفت که تورم بالاتر از حد انتظار در آوریل دلیلی برای شروع کاهش خرید دارایی های بانک فدرال نیست.

به طور معمول ، دلار ضعیف، از قیمت کالاها حمایت می کند، محصولات کشاورزی بیشترین رشد را دارند: قیمت قهوه در لندن بیش از ۳ درصد افزایش یافت، در حالی که ذرت، دانه های سویا و گندم ایالات متحده بیش از ۱ درصد رشد کردند.

 

۲- مایکل باری و ایلان ماسک

ایلان ماسک یک مخالف جدید دارد و او یکی از طرفداران خودش است.

مایکل باری، که به دلیل نقشش در کوتاه مدت نگه داشتن اوراق بهادار با پشتوانه رهنی، بیش از یک دهه پیش، معروف است، بر اساس یک تنظیم قانونی که توسط صندوق سرمایه گذاری خود Scion Asset Management انجام داده، خریدهای کوتاه مدتی روی  تسلا (NASDAQ: TSLA) انجام داده است.

تحلیلگران ارزش این معامله را حدود ۵۳۰ میلیون دلار تخمین زدند. جزئیاتی از این معامله وجود ندارد. با این حال، سهام تسلا در سه ماهه اول تقریبا ۷ درصدافت داشته است و در حال حاضر ۳۵ درصد از اوج خود پایینتر است. سهام این کمپانی روز دوشنبه بیش از ۲ درصد افت داشت، اما در معاملات پیش از بازار ثابت بودند.

 

۳- سهام بالاتر باز می شوند. Walmart ، Home Depot در کانون توجه هستند

سهام ایالات متحده قرار است بالاتر باز شود و تمام ضررهایی که روز دوشنبه متحمل شدند را جبران کند.

تا ساعت ۱۵:۰۰ معاملات آتی داو جونز ۹۱ واحد یا ۰٫۳٪ رشد کردند، در حالی که معاملات آتی S&P 500 نیز ۰٫۳٪ رشد داشتند و معاملات آتی Nasdaq 100 با ۰٫۸٪ رشد همراه بودند. به دلیل تسلط شرکت های جوانی که هنوز راهی طولانی برای سودآوری مداوم در پیش دارند، Nasdaq فناوری نسبت به تغییر احساسات در مورد مسیر نرخ بهره حساسیت بیشتری نشان داده است.

سهامهایی که مورد توجه قرار خواهند گرفت شامل Home Depot ، Walmart و Macy’s هستند که همه آنها قبل از باز شدن بازار گزارش می دهند. انتظار می رود که مسکن و داده های پروانه ساخت برای آوریل در ساعت ۱۷:۰۰ نشانگر این باشد که بازار مسکن همچنان در سطح پر رونق تاریخی حرکت می کند.

 

۴- سهام اروپا به بالاترین سطح رسیده است

سهام اروپا اوج های جدید پس از همه گیری را نشان می دهد، شاخص های ملی سنگین دوره ای از تغییر تدریجی ترجیحات سرمایه گذاران جهانی برای ارزش گذاری بیش از رشد بهره مند می شوند.

DAX آلمان در حالی که دادگاه قانون اساسی این کشور عملاً برای تلاش منتقدان یورو برای جلوگیری از خرید اوراق قرضه دولتی بانک مرکزی اروپا، خط مشی تعیین کرد، به بالاترین سطح خود رسید.

FTSE MIB ایتالیا به بالاترین حد خود از زمان کرونا رسید، زیرا درآمد شرکت بیمه  و مدیریت دارایی Generali (MI: GASI) به شکل یک سپر بود. همانطور که انتظار می رفت تولید ناخالص داخلی منطقه یورو در سه ماهه اول ۰٫۶٪ کاهش یافته است.

 

۵- هشدار  آژانس بین المللی انرژی در مورد اهداف آب و هوا

آژانس بین المللی انرژی گفت در صورت دستیابی به اهداف توافق نامه آب و هوای پاریس در مورد گرم شدن کره زمین، جهان باید تمام سرمایه گذاری های جدید در نفت، گاز و زغال سنگ را متوقف کند.

اتاق فکر مستقر در پاریس، که برای تضمین امنیت انرژی در اقتصادهای پیشرفته تاسیس شده است، گفت که میزان کمتر به معنای افزایش دمای متوسط ​​جهانی بیش از ۱٫۵ درجه سانتیگراد خواهد بود.

اگر این امر توسط دولت های غربی پذیرفته شود، هشدارهای IEA پیش بینی مالیات بیشتر برای انتشار کربن و انگیزه های بیشتری برای تولید انرژی پاک تر است. با این حال، این هشدارها نان دهنده ی این است که رسیدن به هدف، غیرممکن است و همچنین ممکن است افراد بدبین را ترغیب کند تا اهداف طولانی مدت ضعیف تری را در کاهش میزان انتشار ایجاد کنند.

در اخبار فوری مربوط به انرژی، انستیتوی نفت آمریکا ارزیابی هفتگی خود از ذخایر محصولات خام و تصفیه شده ایالات متحده را در ساعت ۱:۰۰ بامداد منتشر می کند.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.