0

پنج نکته طلایی (May-17)

ایلان ماسک ارزهای رمزنگاری شده – و معاملات آتی سهام – را با یک انفجار تازه در برابر بیت کوین مواجه کرد. AT&T (NYSE: T) و Discovery (NASDAQ: DISCA) در آستانه ادغام دارایی های رسانه ای خود هستند. اقتصادی چین با خارج شدن از محاسبات عجیب و غریب سال گذشته، جهش می کند و انگلیس درست همزمان با سویه جدید Covid-19 ، بزرگترین قدم خود را به سمت عادی سازی اقتصادی برمی دارد.

 

۱- دردسر در Cryptoland

دارایی های رمزنگاری پس از آنکه ایلان ماسک در توییتر اشاره کرد که تسلا (NASDAQ: TSLA) ممکن است برخی یا تمام دارایی بیت کوین خود را بفروشد، به شدت دچار ریزش شدند.

ماسک اظهار نارضایتی تازه ایجاد شده خود از تأثیرات زیست محیطی بیت کوین، به ویژه نقش کلیدی ذغال سنگ در فرآیند استخراج را اعلام کرد. او همچنین با توییتی مبنی بر اینکه  DogeCoin از وضعیت بهتری برای تبدیل شدن به یک روش اصلی پرداخت برخوردار است، هدفش را عوض کرد.

بیت کوین پس از رسیدن به پایین ترین سطح سه ماه گذشته، در ساعت ۱۵:۰۰  با ۷٫۳٪ کاهش به ۴۵۳۸۹ دلار رسید. با این حال، تمام دارایی های رمزنگاری عمده دیگر نیز از جمله DogeCoin با ۴٫۳٪ کاهش به کمی بیش از ۵۰ سنت کاهش یافت.

 

۲- رویای غول استریم جدید

بر اساس گزارش های مختلف، AT&T در آستانه توافق برای ترکیب واحد WarnerMedia خود با Discovery و ایجاد یک غول جدید با ارزش بازار حدود ۱۵۰ میلیارد دلار است.

WarnerMedia ، محل استقرار HBO ، CNN و استودیوی فیلم برادران وارنر ، تقریباً نیمی از ۲۳۰ میلیارد دلار AT&T را تشکیل می دهد. سقف بازار ۱۸ میلیارد دلار دیسکاوری عمدتا توسط سرمایه گذاری موفقیت آمیز آن در زمینه پخش جریانی آشپزی و نمایش های نوسازی خانه ها حاصل می شود. اگر دو ماه زودتر از این اتفاق می افتاد، این معامله نتیجه خوبی برای Bill Hwang’s Archegos Capital داشت.

جزئیات کمی در مورد چگونگی ساختار معامله وجود داشت ، اما این معامله توانایی باز کردن ارزش قابل توجه سهامداران AT&T را دارد، که شاهد بازدهی ناشی از ادغام AT&T با TimeWarner در سال ۲۰۱۶ بوده اند.

در مورد تاثیر بازگشایی قرنطینه ها، سهام دیگری که احتمالاً بعداً مورد توجه قرار گیرد JD (NASDAQ: JD) .com است که بخش تدارکاتی آن اعلام کرد هدف آن کسب حدود ۳٫۴ میلیارد دلار از طریق عرضه اولیه ۱۰٪ سهامش در هنگ کنگ است.

 

۳- سهام پایین تر باز می شود

بازارهای سهام ایالات متحده در برابر پس زمینه ریزش ارزهای رمزنگاری که ممکن است روی سایر دارایی های پرریسک مانند سهام فن آوری تاثیر بگزارد، قرار است هفته را محتاطانه شروع کنند.

تا ساعت ۱۵:۰۰، معاملات آتی داو جونز ۱۰۰ واحد یا ۰٫۳٪ افت داشت، در حالی که معاملات آتی S&P 500 و معاملات آتی Nasdaq 100 نیز  ۰٫۳٪ و افت داشتند.

ظهور سویه جدید و بسیار قابل انتقال ویروس Covid-19 در هند، تردیدهای جدیدی را در مسیر بازگشایی اقتصاد جهانی ایجاد کرده است. تایوان مرزهای خود را به روی ورود خارجی ها بست، در حالی که سنگاپور مدارس خود را برای اکثر دانش آموزان بسته است. در انگلیس، از صادق خان شهردار لندن نقل شد که بیش از ۴۰۰ مورد تایید شده از سویه جدید فقط در لندن وجود دارد.

 

۴- نمودار بازگشت چین مسطح می شود، رونق مسکن همچنان ادامه دارد

داده های منتشر شده در آسیا نشان دهنده بازگشت تقریبی چین از Covid-19 است. مطابق انتظارات، نرخ رشد تولید صنعتی سالانه از ۲۴٫۵ درصد در آوریل به ۲۰ درصد کاهش یافت، در حالی که رشد خرده فروشی با شیب بیشتری کاهش یافت و از ۳۴٫۲ درصد به ۱۷٫۷ درصد رسید.

این اعداد یک طعم و مزه پیش بینی شده برای داده های غربی است زیرا پایگاه های شدید سال گذشته از محاسبات اصلی خارج می شوند ، اگرچه پردازش مداوم بالای نفت خام توسط پالایشگاه های کشور نشان می دهد که پویایی کوتاه مدت هیچ حرکت معناداری را نشان نمی دهد.

رونق بازار مسکن چین نیز همچنان ادامه دارد. قیمت مسکن شهری در ماه آوریل با بیشترین افزایش در هشت ماه گذشته همراه است.

 

۵- بازگشایی انگلیس، مصادف با سویه جدید Covid-19

بریتانیا با آرامش قابل توجهی در محدودیت های تجارت و زندگی اجتماعی در انگلستان، بزرگترین قدم خود را که کمی به حالت عادی اقتصادی برگشته است برداشت. بخش سفرهای داخلی یک بار دیگر باز شده اند، البته با ظرفیت محدود.

ممنوعیت سفرهای غیر ضروری بین المللی نیز برداشته شده است، اگرچه تعداد کمی از کشورها در “لیست سبز” مقصد انگلیس نشان می دهد که فصل گردشگری برای شروعی ضعیف تنظیم شده است. Ryanair زودتر از آنکه نتوانسته بود بزرگترین ضرر سالانه خود را تا مارس گزارش کند، قادر به ارائه پیشبینی های رسمی برای سال مالی جدید خود نبود.

بازگشایی در زمانی انجام می شود که نشانه هایی از سویه جدید هندی ویروس Covid-19 در انگلیس منتشر شده است.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.