0

پنج نکته طلایی (May-14)

سهام و سایر دارایی های پر ریسک پس از افت سنگین دوباره در حال بازگشت هستند، اما داده های فروش خرده فروشی برای ماه آوریل بازار را دوباره آزمایش می کند. خط لوله ای Colonial را تأمین می کند که ۴۵ درصد از بنزین و گازوئیل ساحل شرقی را سوخت رسانی می کند. بسته شدن می سی سی پی همچنان جریان کالاهای کشاورزی را مختل می کند و دیزنی و Airbnb گزارش های سه ماهه خود را ناامیدکننده منتشر می کنند.

 

۱- خرده فروشی، داده های تولید صنعتی

با انتشار فروش خرده فروشی ایالات متحده در ماه آوریل در ساعت ۱۷:۰۰،نوسان بازار دوباره آزمایش می شود، که انتظار می رود پس از بررسی محرک های خانگی در مازاد هزینه های کشور در ماه مارس ، به طور چشمگیری کاهش یابد.

انتظار می رود فروش کلی در ماه ۱٫۰ درصد افزایش داشته باشد، در حالی که انتظار می رود فروش عمده خرده فروشی ۰٫۷ درصد افزایش داشته باشد.

داده های تولیدات صنعتی برای ماه آوریل نیز در ساعت ۱۷:۴۵ منتشر می شود.

 

۲- به دلیل انسداد می سی سی دانه ها گران شدند

بسته شدن پل بین ایالتی در ممفیس به مدت نامشخص، به دلیل ترک خوردن یک تیر فولادی ، به طور موثر باعث جلوگیری از رفت و آمد در هر دو جهت در می سی سی پی، بزرگترین آبراه ایالات متحده و مجرای حیاتی گندم ، ذرت ، سویا و سایر محصولات

اختلالات احتمالاً تا ایجاد مسیرهای جایگزین برای بازار ادامه باق خواهد ماند.

معاملات آتی سویای ایالات متحده در معاملات یک شبه ۲٫۷٪ افزایش یافت ، در حالی که معاملات آتی گندم ۲٫۲٪ و معاملات آتی ذرت ۱٫۲٪ افزایش یافت.

 

۳- سهام علی رغم ناامیدی های دیزنی و Airbnb ، مجدداً بازگشت می کنند

بازارهای سهام ایالات متحده قرار است با هفته را، از یک شوک تورم تورم بسیار بالاتر از حد انتظار برای ماه آوریل، به پایان برساند.

تا ساعت ۱۵:۰۰ معاملات آتی داو جونز ۱۳۵ واحد یا ۰٫۴٪ صعود کردند، در حالی که معاملات آتی S&P 500 نیز ۰٫۶٪ و معاملات آتی Nasdaq 100 نیز ۱٫۱٪ رشد داشتند.

سهام مورد توجه احتمالاً شامل Airbnb است که گزارش آن در مورد بازیابی حجم رزرو در روز پنجشنبه برای جلوگیری از افت قیمت سهامش در معاملات بعد از بازار کافی نبود و دیزنی که مانند Netflix (NASDAQ: NFLX) گزارش رشد ناامیدکننده ای منتشر کرد.

علی بابا (NYSE: BABA) نیز پس از اعلام ضرر سه ماهه خود به عنوان یک شرکت دولتی به دلیل جریمه ضد انحصاری چینی، در مورد توجه قرار خواهد گرفت.

 

۴- خط لوله Colonial عملیات عملیات خود را مجدداً شروع می کند

شرکت خط لوله Colonial خطوط اصلی خود را که روزانه حدود ۲٫۵ میلیون بشکه سوخت به سواحل شرقی ایالات متحده منتقل می کند، مجدداً راه اندازی کرده است، اقدامی که برای کاهش کمبود شدید بنزین و گازوئیل در منطقه انجام می شود.

بلومبرگ با استناد به منابع ناشناس اعلام کرد که این شرکت با پرداخت باج طلب شده توسط گروه هکری DarkSide موافقت کرده است و ابزار رمزگشایی ارائه شده توسط این گروه برای باز کردن قفل سیستم های خود موثر نبوده است. در عوض، این شرکت برای بازیابی عملیات به پشتیبان گیری سیستم متکی بود.

قیمت نفت خام مطابق با سایر دارایی های خطرناک در معاملات بالا رفت، معاملات آتی نفت خام ایالات متحده با ۰٫۹٪ افزایش به ۶۴٫۳۸ دلار در هر بشکه و معاملات آتی برنت با ۰٫۹٪ افزایش به ۶۷٫۶۲ دلار در هر بشکه رسید.

 

۵- ارز های دیجیتال

بیت کوین پس از سقوط در واکنش به توییتر ایلان ماسک در مورد ابراز نگرانی در مورد تأثیرات زیست محیطی، به مسیر قبلی خود بازگشت. تا ساعت ۱۵:۰۰، از مرز ۵۰،۰۰۰ دلار بالاتر رفت، اگرچه هنوز از سقف هفتگی حدود ۱۴٪ پایینتر است.

DogeCoin ذینفع اصلی تخصیص مجدد بین ارزهای رمزنگاری شده است. بعد از اینکه ماسک در توییت خود نوشت که به بنیانگذاران DogeCoin در زمینه بهره وری انرژی پردازش معاملات کمک می کند، یک شبه ۳۶ درصد افزایش یافت.

بازگشت ماسک به بیت کوین در پی انتقاد گسترده از سرمایه گذاران با مضمون ESG که توجه خود را به استخراج بیت کوین جلب کرده اند، عمدتا توسط نیروگاه های زغال سنگ در چین تأمین می شود و این امر مأموریت اصلی شرکت خودروسازی ماسک در مبارزه با آلودگی و تغییرات آب و هوایی است.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.