0

پنج نکته طلایی (May-12)

داده های تورم مصرف کننده در ایالات متحده در ماه آوریل با تمدید افت سهام برای یک روز دیگر، کنترل بازار را در اختیار دارد. بازار سهام تایوان ریزش شدیدی داشته است. Softbank (OTC: SFTBY) بیشترین سود بین شرکت های ژاپنی را به خود اختصاص داده است و با ادامه مشکلات خط لوله Colonial، کمبود بنزین بیشتر می شود.

 

۱- CPI روی اعصاب سرمایه گزاران سهام

ترس از یک تورم بزرگ با انتشار شاخص قیمت مصرف کننده ایالات متحده برای آوریل ، در ساعت ۱۷:۰۰  واقعیت پیدا می کند.

مهم نیست که نرخ سالانه با سقوط قیمت نفت در یک سال قبل به شدت تحریف شده است و هرگز نگران نباشید که فدرال رزرو اهداف خود را با مقیاسی متفاوت از تورم در نظر گرفته است که الگوی هزینه ها را دقیق تر منعکس می کند. بازار انتظار دارد نرخ سالانه به ۳٫۶٪ افزایش یابد که بالاترین نرخ از سال ۲۰۰۸ با ۰٫۳٪ افزایش قیمت در ماه است.

این زمینه را برای حراج اوراق خزانه داری ۱۰ ساله در اواخر روز فراهم می کند، در حالی که پاتریک هارکر و رافائل بوستیک از Fed شانس تفسیر این موضوع را دارند .

 

۲- شیائومی (OTC: XIACF) از لیست سیاه ایالات متحده خارج شد

در روابط ایالات متحده و چین نشانه هایی از دلسردی جزئی وجود دارد. سازنده گوشی های هوشمند شیائومی از لیست شرکت های تعیین شده تحت کنترل یا مرتبط با ارتش چین خارج شد و اقدامات انجام شده توسط رئیس جمهور دونالد ترامپ را معکوس کرد.

لیست سیاه معمولاً منجر به حذف سهام Xiaomi از کارگزاری های ایالات متحده می شود. سهام این شرکت در هنگ کنگ بیش از ۶ درصد افزایش یافت، اگرچه هنوز بیش از ۳۰ درصد از اوج ژانویه پایین تر است.

با این حال، میدان نبرد شرکت های چینی با غرب همچنان فعال است. گلوبال تایمز روز چهارشنبه بار دیگر تهدید کرد که پکن می تواند شرکت سوئدی اریکسون (BS: ERICAs) را از عرضه ۵G باز دارد مگر اینکه سوئد محدودیت های خود را در زمینه فعالیت هواوی برطرف کند. سهام اریکسون در استکهلم ۲٫۵ درصد افت کرد.

۳- سهام پایین تر باز می شوند

سهام ایالات متحده قرار است مجدداً با افت همراه شود، این خطر منطبق بر خطر تورم ناخوشایند است که می تواند رضایت رسمی در مورد فشارهای قیمتی را که به طور گسترده تری در اقتصاد نمایان می شوند، از بین ببرد.

در ساعت ۱۵:۰۰، داو جونز فیوچرز ۱۰۵ واحد یا ۰٫۳٪ افت کرد که کمی بیش از ۳۴۰۰۰ واحد بود، در حالی که معاملات آتی S&P 500 نیز ۰٫۴٪ افت داشت و معاملات آتی Nasdaq 100 با افت ۰٫۶٪ باز هم عملکرد خوبی نداشت.

سهامی که مورد توجه قرار می گیرد احتمالاً شامل Electronic Arts (NASDAQ: EA) است که چشم انداز آن برای کل سال پس از بازار در روز سه شنبه قویتر از انتظار بود و کمپانی کارناوال (NYSE: CUK) که گفت تقریبا تمام سفرهای دریایی را حداقل تا پایان ژوئیه عقب انداخته است. همچنین نکته قابل توجه سافت بانک بود که به لطف سود سهام کوپانگ و سود سهام کاغذ در اوبر (NYSE: UBER) بیشترین سود سالانه را برای یک شرکت ژاپنی کسب کرد.

 

۴- سقوط بازار سهام تایوان سرمایه گذاران خرد را از بین می برد

خطرات تصحیح خشونت آمیز از سطح بیش از حد گسترده به وضوح با یک سقوط فوری در تایوان نشان داده شد که به نظر می رسد ناشی از تماس حاشیه ای با سرمایه گذاران خرده فروشی است که در ماه های اخیر به بازار انباشته شده اند.

شاخص سهام وزنی تایوان ۴٫۱٪ و شاخص Taiex تا ۹٫۸٪ در روز افت داشت، زیرا سرمایه گذاران مجبور شدند در بازارهایی که هم از طریق کنترل بیماری همه گیر Covid-19 و هم از ایالات متحده و چین سود زیادی کسب کرده است، معامله کنند.

ADR ساخت نیمه هادی تایوان ۲٫۴٪ کاهش داشت در حالی که Hon Hai Precision ، معروف به FoxConn ، در تایپه ۴٫۷٪ کاهش یافت.

 

۵- افزایش قیمت نفت با ادامه مشکلات خط لوله Colonial.  نگاه ها به گزارش EIA

با ادامه مشکلات خط لوله Colonial، متوسط ​​قیمت بنزین در ایالات متحده از ۳ دلار در هر گالن عبور کرد. بر اساس داده های GasBuddy ، حدود ۲۰٪ از پمپ بنزین های منطقه آتلانتا از بنزین ندارند. هنوز انتظار می رود بیشتر سیستم خط لوله Colonial  تا آخر هفته آفلاین باشد.

قیمت نفت خام صعود کرده است، که همچنان با حمایت از موجودی انبارهای ایالات متحده گزارش شده توسط موسسه نفت آمریکا در روز سه شنبه پشتیبانی می شود. اطلاعات دولت طبق معمول ساعت ۱۹:۰۰ اعلام می شود. در ساعت ۱۵:۰۰، نفت خام آمریکا با ۰٫۹٪ افزایش به ۶۵٫۸۵ دلار رسید، در حالی که برنت با ۰٫۸٪ افزایش به ۶۹٫۰۶ دلار رسید.

آژانس بین المللی انرژی همچنین گزارش ماهانه خود در مورد بازار جهانی نفت منتشر خواهد کرد.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.