0

پنج نکته طلایی (May-10)

خط لوله ای که روزانه ۲٫۵ میلیون بشکه سوخت به شهرهای ساحلی شرقی منتقل می کند، همچنان از کار افتاده است. DogeCoin با حضور ایلان ماسک در Saturday Night Live افت کرد. مس و سنگ آهن با رسیدن یوان به بالاترین قیمت در سه سال گذشته، به رکوردهای جدیدی دست یافتند و پوند با  احتمال رای گیری درباره استقلال اسکاتلند، رشد کرد.

 

۱- مشکل خط لوله Colonial هنوز ادامه دارد

معاملات آتی نفت خام و بنزین ایالات متحده با آرامش نسبی نسبت به قطع منبع تأمین از بزرگترین خط لوله به بزرگترین مراکز تقاضای کشور در سواحل شرقی واکنش نشان دادند.

تا ساعت ۱۵:۰۰، معاملات آتی نفت خام ایالات متحده ۰٫۵٪ افزایش یافت و به ۶۵٫۱۹ دلار در هر بشکه رسید ، که بیش از یک دلار پایین تر از بالاترین قیمت در هفته گذشته بود، در حالی که معاملات آتی بنزین نیز با وجود افزایش ۱٫۱٪ به ۲٫۱۵ دلار در هر گالن رسید.

شرکت خط لوله Colonial، که زیرساخت های آن روزانه ۱۰۰ میلیون گالن سوخت از شرق از سواحل خلیج فارس حمل می کند، اعلام کرد که علی رغم تلاش برای بازگرداندن خطوط اصلی، تا شامگاه یکشنبه خطوط اصلی آن هنوز از کار افتاده است. در همین حال، دولت ایالات متحده اختیارات اضطراری را تصویب کرده است تا محدودیت های دیگر راه های تأمین سوخت حیاتی به بازار را برطرف کند.

پاول دونووان، اقتصاددان ارشد مدیریت مالی UBS، در پادکست صبحگاهی گفت: “با توجه به شرایط موجود، این باید یک اختلال کوتاه مدت باشد، اما رئی داده ها تاثیر می گذارد.”

 

۲- ماسک باعث سقوط  DogeCoin شد

DogeCoin تقریباً یک سوم ارزش خود را از دست داد، زیرا ایلان ماسک، رئیس ارشد آن، با حضور در برنامه ی Saturday Night Live، نتوانست حرکت جدیدی برای این کوین ایجاد کند.

در برنامه طنز کمدی که در آن ماسک توسط سایر اعضای SNL در مورد دارایی رمزنگاری مورد سوال قرار گرفت، ماسک پذیرفت که “دوج بیش از حد بزرگنمایی شده است”،اما از آن مهم‌تر آن بود که ایلان ماسک نتوانست مجری را برای تبلیغ دوج کوین قانع کند.

تا ساعت ۱۵:۰۰، ، DogeCoin با کمی بیش از ۵۰ سنت معامله می شد، در حالی که قبل از اسن شو، بیش از ۷۳٫۸ سنت بود.

 

۳- سهام در میان اخبار JEDI شروع به کار می کنند

سهام ایالات متحده با تلفیقی از رنگ های سبز و قرمز باز خواهد شد.

واکنش های اولیه به اخبار بد، مانند اخبار خوب بود و تأکید بیشتری بر ادامه سیاست های کلان نسبت به نگرانی ها در مورد عدم تطابق عرضه و تقاضا در بازار کار جهانی پس از همه گیری داشتند.

تا ساعت ۱۵:۰۰ معاملات آتی داو جونز ۸۰ واحد یا ۰٫۲٪ صعود کردند، در حالی که معاملات آتی S&P 500 کمتر از ۰٫۱٪ و معاملات آتی Nasdaq 100 0.3٪ افت داشتند.

سهام مورد توجه مایکروسافت (NASDAQ: MSFT) و آمازون (NASDAQ: AMZN) خواهند یود که گزارش هایی مبنی بر تجدید نظر وزارت دفاع ایالات متحده در قرارداد ۱۰ میلیارد دلاری JEDI برای میزبانی Cloud که اجرای آن توسط دادخواست آمازون به تأخیر افتاده است، منتشر شده است.

فصل درآمدها رو به پایان است، اما Duke Energy (NYSE: DUK) ، Air Products (NYSE: APD) و Marriott گزارش های خود را منتشر می کنند.

 

۴- با افزایش یوان، مس و سنگ آهن به رکوردهای جدید رسیدند

معاملات آتی سنگ آهن و مس طی یک شب در آسیا به بالاترین رکورد رسیدند، زیرا اشتغال در ایالات متحده به دلار ضربه زد بدون اینکه صدمه اساسی به روند ادامه تقاضای چین برای فلزات صنعتی وارد کند. از زمان افزایش جنگ تجاری ایالات متحده با چین در سال ۲۰۱۸، یوان به بالاترین سطح خود رسید.

معاملات آتی سنگ آهن در سنگاپور به ۲۰۷٫۲۵ دلار در هر تن رسید.

در همین حال، قیمت مس در لندن تا ۱۰،۷۴۶ دلار افزایش یافت و قبل از آن به ۱۰۷۰۵٫۲۵ دلار رسید. تقاضا برای هر دو فلز به سهام Glencore (OTC: GLNCY) ، Anglo Anglo (LON: AAL) و Rio Tinto (NYSE: RIO)، برخی از بزرگترین کارگران معدن در جهان، کمک کرد تا به بالاترین سطح از زمان ابتلا به بیماری همه گیر برسند، همچنین باعث افزایش سهام FTSE 100 به بالاترین میزان در ۱۵ ماه گذشته رسیده است.

 

۵- بازگشایی های جدید و نتایج نظرسنجی اسکاتلندی،منجر به رشد استرلینگ شد

دارایی های انگلیس به خوبی پشتیبانی شد زیرا دولت در پاسخ به کاهش شدید موارد Covid-19 در سراسر کشور، از آخرین اقدام بازگشایی اقتصادی خود رونمایی کرد.

استرلینگ در برابر دلار از ماه فوریه به بالاترین حد خود رسید، همچنین خبرهایی مبنی بر از دست دادن اکثریت مطلق حزب ملی اسکاتلند در پارلمان واگذار شده اسکاتلند به کمک وی آمد. رهبر SNP Nicola Sturgeon هنوز هم می تواند روی حمایت از همه پرسی جدید استقلال حزب سبز و نظرسنجی ها حساب کند، اما تحلیلگران گفتند که خطر تجزیه انگلیس در کوتاه مدت کاهش یافته است.

نخست وزیر بوریس جانسون قرار است یک کنفرانس مطبوعاتی برگزار کند که بازگشایی صنعت توریست داخلی و از سرگیری سفرهای غیر ضروری خارجی را تأیید کند. سهام EasyJet و WizzAir با توجه به ناامیدی از این مسافت های کوتاه سفرهای آزاد شده توسط دولت، سقوط کرد.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.