0

پنج نکته طلایی (May-05)

نظرات جانت یلن در مورد نرخ بهره زمینه جالبی را برای نظرسنجی ماهانه ADP در مورد استخدام در بخش خصوصی و نظرسنجی غیر تولیدی ISM ایجاد می کند. بخش خودرو با گزارش GM و BorgWarner (NYSE: BWA) بر تقویم درآمد امروز مسلط است. پس از افت شدید موجودی کالاهای ایالات متحده نفت به ۷۰ دلار می رسد و طرح پانزی/ شیدایی دوج کوین قبل از حضور ایلان ماسک در SNL تشدید شد.

 

۱- اظهارات یلن چشم انداز سیاست جدیدی را روشن می کند

ADP برآورد خود را از استخدام بخش خصوصی تا اواسط آوریل در ساعت ۱۷۴۵ منتشر خواهد کرد و انتظار می رود شواهد مربوط به بهبودی در بازار کار را تأیید کند. تحلیلگران انتظار دارند ۸۰۰۰۰۰ شغل جدید در بخش خصوصی ایجاد شود. زیرا دید و بازدیدها و سایر بخشهای خدمات از آزادی عمل گسترده خود بهره مند شدند.

نظرسنجی غیرتولیدی ISM در ماه آوریل نیز با توجه به تمرکز فدرال رزرو بر بازار کار که منجر به حرکت سیاست پولی به مراحل بعدی پاندمی است، در ساعت ۱۸:۱۵ منتشر خواهد شد

روز سه شنبه، جانت یلن، وزیر خزانه داری (و رئیس سابق بانک فدرال)، با بیان اینکه “ممکن است مجبور شود نرخ بهره” افزایش دهد، آشفتگی را در بازارهای سهام ایجاد کرده است.

 

۲- Dogecoin به اوج های جدیدی می رسد

Dogecoin، بار دیگر ۳۸ درصد افزایش یافت و به بالاترین رکورد جدید بیش از ۶۶ سنت رسید، زیرا قبل از ظهور الون ماسک علاقه مند به رمزنگاری به عنوان میزبان مهمان برنامه Saturday Night Live ، دیوانه ارز رمزنگاری شده شدت گرفت.

وبلاگهای رمزنگاری این احتمال را مطرح می كنند كه ماسك، كه با حمایت عمومی از Dogecoin باعث افزایش قیمت آن در سال جاری شده، از این تریبون برای پمپاژ مجدد آن استفاده كند.

سرمایه بازار Dogecoin اکنون پس از افزایش ۱۱۸ درصدی در هفت روز گذشته، به ۸۵ میلیارد دلار رسیده است. این دارایی که با یک شوخی شروع شد و هیچ کاربرد اقتصادی و اجتماعی آشکاری ندارد، اکنون چهارمین ارز رمزنگاری شده از نظر ارزش بازار است.

 

۳- سهام پس از افت ناشی از صحبت های یلن، مجدداً رشد می کنند

انتظار می رود سهام ایالات متحده بالاتر باز شود، زیرا بازار پس از فروش شدید در پاسخ به اظهارات یلن در روز سه شنبه، عصب به روند خود باز می گردد. سهام فناوری که به دلیل حساسیت به نرخ بهره در روز سه شنبه بسیار شدید سقوط کردند، بالاترین سود را در معاملات پیش از بازار داشتند.

تا ساعت ۱۴:۴۵، معاملات آتی Nasdaq 100 حدود ۰٫۶٪ افزایش داشت، در حالی که معاملات آتی داو جونز ۸۵ واحد معادل ۰٫۳٪ افزایش یافت و معاملات آتی S&P 500 نیز ۰٫۴٪ افزایش یافت.

سهامی که مورد توجه قرار می گیرد احتمالاً شامل Lyft (NASDAQ: LYFT) است که پس از بازار در روز سه شنبه ماه قوی دیگری را گزارش کرد و هدف خود را برای سود EBITDA تنظیم شده تا سه ماهه سوم تکرار کرد. همچنین جنرال موتورز (NYSE: GM) قرار است گزارش خود را اعلام کند. Stellantis (NYSE: STLA) ، مالک جیپ، علی رغم مشکلات موجود در تأمین تراشه، پس از گزارش ارقام سه ماهه بالاتر از انتظار ، ۲٫۶٪ در اروپا افزایش یافت.

گروه مولفه های BorgWarner نیز همانند Exelon (NASDAQ: EXC) و Sempra Energy (NYSE: SRE) گزارش می دهند که نتایج آنها با طوفان های زمستانی در سراسر تگزاس و بسیاری از مناطق دیگر جنوب مشخص خواهد شد. هیلتون (NYSE: HLT) ، AmerisourceBergen (NYSE: ABC) و PayPal (NASDAQ: PYPL) نیز امروز گزارش درآمد خود را منتشر می کنند.

 

۴- هند سیاست های پولی خود را تغیی می دهد می کند

بانک مرکزی هند سیاست های پولی را شل کرد تا به این کشور کمک کند تا از پس موج Covid-19 که هنوز هم اساساً از کنترل خارج است، برآید.

بانک رزرو هند از تسهیلات وام دهی جدید به ارزش ۷ میلیارد دلار برای کمک به دسترسی نهادهای مراقبت های بهداشتی به اعتبار در حالی که برای تأمین مواد اولیه از و اکسیژن تلاش می کنند، خبر داد. شاخص سهام Nifty 50 در پاسخ به این خبر، ۰٫۷٪ افزایش یافت.

روپیه که در هفته گذشته تقریباً ۲٪ تقویت شده بود، ۰٫۳٪ در برابر دلار کاهش یافت و به ۷۳٫۹۵۵ رسید.

این کشور دومین افت متوالی در موارد جدید روزانه را به ۳۸۲۰۰۰ مورد در روز سه شنبه گزارش کرد، اما اکثر تحلیلگران می گویند این تعداد احتمالاً کمتر از اعداد گزارش شده است. گزارشات رسمی آمار مرگ و میر ناشی از Covid-19  را در بالاترین نرخ روزانه ۳۷۸۰ نفر گزارش داده اند.

 

۵- پس از افت موجودی ها، نفت خام به ۷۰ دلار رسید

پس از اعلام موسسه نفت آمریکا برای بزرگترین افت هفتگی ذخایر نفت خام آمریکا از ماه نوامبر، نفت برنت برای اولین بار در ماه، ۷۰ دلار را آزمایش کرد.

پس از افت ۴٫۳۲ میلیون بشکه ای در هفته گذشته، API برآورد کرد که موجودی ها هفته گذشته ۷٫۶۹ میلیون بشکه کاهش یافته است، که شواهد تازه ای از افزایش تقاضای بنزین را نشان می دهد. اطلاعات دولت طبق معمول در ساعت ۱۹:۰۰ ارائه می شود.

معاملات آتی نفت خام ایالات متحده تا ساعت ۱۴:۴۵ در بالاترین سطح خود قرار داشت و با ۱٫۱٪ افزایش به ۶۶٫۴۱ دلار در هر بشکه رسید. در همین حال، برنت با افزایش ۱٫۱٪ ، ۶۹٫۶۶ دلار افزایش یافت.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.