0

پنج نکته طلایی (Apr-30)

آمازون (NASDAQ: AMZN) فصل جذاب درآمد شرکت های پلتفرم اینترنتی را خاتمه می دهد، اما اتحادیه اروپا با یک حکم ضد انحصاری جدید علیه اپل، وارد عمل می شود. نهادهای نظارتی چینی همچنین در حال سرکوب غول های اینترنتی داخلی خود هستند. منطقه یورو در سه ماهه اول مطابق انتظار دوباره به رکود سقوط کرد و سهام و نفت پس از اتمام پتانسیل صعودی کوتاه مدت خود در حال استراحت هستند.

 

۱- رکورد جدید از آمازون

آمازون با ثبت سود خالص بیش از ۸ میلیارد دلاری را برای سه ماهه اول که بیش از سه برابر نتیجه سال قبل است، یک فصل درآمد قوی را برای شرکت های پلتفرم اینترنتی به وجود آورد . درآمد حاصل از میزبانی Cloud 32٪ افزایش یافت، در حالی که تجارت تبلیغاتی این شرکت تقریبا ۷۰٪ رشد کرد. سهام آمازون با ۲٫۴ درصد رشد، بالاترین رکورد جدیدش را در معاملات پیش از بازار ثبت کرد.

نتایج غول های تکنولوژی در این هفته نشان داد که چگونه تسلط بر بزرگترین شرکت های پلت فرم (اپل (NASDAQ: AAPL) ، آمازون ، فیس بوک (NASDAQ: FB) ، گوگل (NASDAQ: GOOGL) و مایکروسافت (NASDAQ: MSFT) تشدید شده است. واکنش های نظارتی همچنان با حباب همراه است، در حالی که روز جمعه اتحادیه اروپا تصمیم به سیاست های جدیدی برای اپل در مورد جریان سازی سوء استفاده از موقعیتش گرفت.

در مقابل، بازیکنان جدید در همان فضا برای رقابت تلاش کرده اند: Pinterest (NYSE: PINS) و eBay (NASDAQ: EBAY) هر دو پس از ارسال نتایج خود سقوط کردند و توییتر نیز اواخر روز پنجشنبه از درآمد خود را ضعیف منتشر کرد. سهام توییتر در معاملات پیش از بازار بیش از ۱۱ درصد سقوط کرد و به کمترین میزان در نزدیک به سه ماه گذشته رسید.

 

۲- چین سرکوب اینترنتی خود را گسترش می دهد

نهادهای نظارتی چینی سرکوب بزرگترین شرکتهای اینترنتی این کشور را گسترش داده و قوانین جدید سختی را اعمال می کنند که هدف اصلی آنها بخش خدمات مالی آنها است.

به شرکت هایی از جمله JD (NASDAQ: JD) .com ، Meituan ، Xioami و Didi Chuxing دستور داده شد تا شرکت های هلدینگ مالی را تاسیس کنند که مشمول تمیز سرمایه مورد نیاز خواهند بود و سودآوری آنها را کاهش می دهند.

این اقدام عموماً اقداماتی را که اخیراً علیه گروه Ant وابسته به Alibaba (NYSE: BABA) انجام شده است تقلید می کند، و همچنین به دنبال جریمه ۱٫۶ میلیارد دلاری این هفته اعمال شده از Tencent به دلیل نقض ضد انحصار در گذشته است. شاخص های سهام چین همه کاهش یافت،  افت تولید PMI رسمی چین نیز بر احساسات تأثیر می گذارد.

 

۳- سهام پایین تر باز می شود

بازارهای سهام ایالات متحده قرار است کمی افت کند و در انتهای یک ماه قوی، از سود بالای خود عقب نشینی کند.

در حالی که فصل درآمد تا حد زیادی مطابق انتظارات بوده است، اما ضعف در کمپانی هایی مانند توییتر و Pinterest ، پیشرفت در این زمینه را حداقل در کوتاه مدت دشوار می کند.

در ساعت ۱۵:۰۰، معاملات آتی داو جونز ۹۶ واحد یا ۰٫۳٪ افت داشتند، در حالی که معاملات آتی S&P 500 نیز ۰٫۴٪ و معاملات آتی Nasdaq 100 نیز ۰٫۵٪ افت داشتند.

تقویم داده با گزارش درآمد شخصی و داده های هزینه ماه مارس و همینطور با شاخص قیمت برای هزینه های مصرف کننده، همراه  است. شاخص احساس مصرف کننده دانشگاه میشیگان، که همچنین شامل اندازه گیری انتظارات تورمی است، در ساعت ۱۸:۳۰ اعلام می شود.

 

۴- منطقه یورو دوباره به رکود اقتصادی سقوط می کند

داده های رسمی تأیید کردند که اقتصاد منطقه یورو در اواخر سال به رکود اقتصادی بازگشت ، به طوری که داده های تولید ناخالص داخلی سه ماهه اول ۰٫۶٪  تولید ناخالص داخلی ۱٫۸٪ کاهش نشان می دهد. این ارقام که با اثرات قرنطینه طولانی مدت و شروع آهسته کمپین واکسیناسیون همراه بودند، هنوز هم اندکی بهتر از حد انتظار بودند.

نرخ تورم منطقه یورو در آوریل، از ۱٫۳ درصد در مارس، به ۱٫۶ درصد رسید. با این حال، به استثنای غذا و انرژی، قیمت ها فقط ۰٫۸٪ افزایش یافت.

یورو که روز پنجشنبه تا ۱٫۲۱۳۵ دلار افزایش یافته بود، به زیر ۱٫۲۱ دلار سقوط کرد، در حالی که بازده اوراق قرضه ۱۰ ساله آلمان نیز به زیر ۲۰٫۰-٪ عقب نشینی کرد.

 

۵- پالادیوم بدر رقابت با نفت و مس به رکورد جدیدی دست یافت

قیمت نفت کمی از بالاترین سطح هفت هفته قبل عقب نشینی کرد.

قیمت هر بشکه نفت خام آمریکا تا ساعت ۱۵:۰۰ ، ۱٫۴٪ کاهش یافت و به ۶۴٫۰۷ دلار رسید، در حالی که هر بشکه نفت برنت با ۱٫۲٪ کاهش به ۶۷٫۲۳ دلار رسید.

در بخش کالاها، مس نتوانست در قیمت بالاتر از ۱۰ هزار دلار در هر تن بماند. با این حال، معاملات آتی پالادیوم قابل توقف نبود و برای اولین بار هر انس از ۳۰۰۰ دلار عبور کرد.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.