0

پنج نکته طلایی (Apr-29)

غول های بخش تکنولوژی و نفت، گزارش های سه ماهه قوی را ارائه دادند. مس در حال نزدیک شدن به ۱۰ هزار دلار در هر تن است و بازده ۱۰ ساله خزانه داری به بالاترین سطح در دو هفته گذشته می رسد، زیرا فدرال رزرو نگرانی ها را در مورد تورم از بین می برد. گزارش اولیه سه ماهه اول تولید ناخالص داخلی همراه با ادعاهای هفتگی بیکاری نیز به منتشر می شود و آمازون، توییتر، مک دونالد (NYSE: MCD) و کاترپیلار همراه با بسیاری دیگر، گزارش درآمد خود را اعلام می کنند

 

۱- درآمد سه ماه قوی برای غول های تکنولوژی

اپل (NASDAQ: AAPL) و فیس بوک (NASDAQ: FB) با اعلام نتایج سه ماهه پس از پایان بازار در روز چهارشنبه، انتظارات را به راحتی پشت سر گذاشتند.

به لطف رونق فروش دستگاه ها به گروه های کارگر و یادگیری از خانه، سود اپل ۴۲٪ بالاتر از انتظار بود و درآمد آن ۱۶٪ بالاتر بود، اگرچه این کمپانی هشدار داد که کمبود تراشه جهانی به فروش آیپدها و مکینتاش ضربه می زند. در همین حال، فیس بوک با گزارش افزایش درآمد تبلیغات به لطف قرنطینه زمستانی کامل که تبلیغات را از کانال های غیر آنلاین دور می کرد، از مانند گوگل عمل کرد.

کوالکام (NASDAQ: QCOM) نیز به دلیل تقاضای زیاد برای تلفن های همراه، چشم انداز بسیار قوی را برای بقیه سال گزارش کرد.

 

۲- تولید ناخالص داخلی سه ماهه، داده های ادعای بیکاری

با رشد پیش بینی شده رشد ۶٫۱٪ از ۴٫۳٪ در سه ماهه چهارم سال گذشته، ایالات متحده اولین برآورد خود را از تولید ناخالص داخلی برای سه ماهه اول منتشر می کند. شروع ضعیف سال به دلیل قرنطینه گسترده، به معنای این بود که اقتصاد طی سه ماهه گذشته به کندی حرکت می کرد.

انتظار می رود داده های ادعای بیکاری هفتگی که ساعت ۱۷:۰۰ منتشر می شود، نسبت به هفته قبل ۵۴۹،۰۰۰ تغییر کمی نشان دهد، در حالی که انتظار می رود ادعاهای مداوم حدود ۶۰،۰۰۰ کاهش یابد.

انتظار می رود داده های فروش مسکن در انتظار، که ساعت ۱۸:۳۰ ارائه می شود، به موازات داده های جدید و موجود در مورد فروش مسکن که طی هفته گذشته منتشر شده، بهبود یابد.

 

۳- درآمد فناوری باعث می شود سهام بالاتر باز شود

سهام ایالات متحده قرار است بعداً بالاتر باز شود، سهام فن آوری پس از وعده تمدید سیاست پولی پیشگام خواهد بود.

قرارداد آتی داو جونز تا ساعت ۱۵:۰۰، رشدی ۱۴۴ واحدی یا ۰٫۴ درصدی داشت، در حالی که قرارداد آتی S&P 500 نیز ۰٫۷ درصد رشد داشت. قرارداد آتی Nasdaq 100 هم ۰٫۹٪ افزایش داشت، که بیشتر توسط اپل و فیس بوک به ترتیب ۲٫۹٪ و ۷٫۱٪ افزایش یافت. سهام کوالکام نیز ۵٫۶٪ رشد داشت.

گزارش درآمد های امروز شامل Caterpillar (NYSE:CAT), Kraft Heinz (NASDAQ:KHC), Comcast (NASDAQ:CMCSA), Merck, Hershey and Altria (NYSE:MO) report, Northrop Grumman (NYSE:NOC), American Tower (NYSE:AMT), S&P Global (NYSE:SPGI) و Thermo Fisher (NYSE:TMO) خواهد بود.

 

۴- بانک فدرال بازده اوراق قرضه را افزایش می دهد، مس نزدیک به ۱۰ هزار دلار

بازده ۱۰ ساله اوراق خزانه داری در حالی که رئیس فدرال رزرو در کنفرانس مطبوعاتی خود هرگونه بحث در مورد تورم را از بین برد، به بالاترین حد خود در طی دو هفته رسید و عوامل پشت سر گذاشتن کوتاه مدت نرخ تورم سالانه را “موقت” دانست.

پاول بار دیگر تأکید کرد، اگرچه انتظار دارد “اوضاع اقتصادی” در اواخر امسال عادی تری شود، اما اعلام کرد “اقتصاد تا اهداف ما فاصله زیادی دارد” و “ممکن است تا رسیدن به آنها مدتی طول بکشد”.

اظهارات پاول در برابر گرانی قیمت کالاهای صنعتی و کشاورزی است. معاملات آتی مس در لندن به ۱۰ هزار دلار در هر تن افزایش یافت، در حالی که معاملات آتی نیکل با رشد ۱ درصد به بالاترین قیمت در ۱۳ ماه گذشته رسید.

 

۵- نفت

شركت های بزرگ نفتی اروپا با لطف Royal Dutch Shell (LON: RDSa) ، Total و Equinor گزارش كردند كه سودهای بزرگ سه ماهه اول را افزایش داده اند و شركت های Shell و Equinor سود سهام خود را افزایش داده اند. انگلیس و هلند همچنین توانست مقداری از بدهی های خود را که در جریان بحران سال گذشته گرفته بود، پرداخت کند.

برای هر سه کمپانی، اکنون سود به سطح قبل از همه گیری بازگشته است. با این حال، توتال تنها یکی از این سه شرکت است که هنوز در حال بازگرداندن پول نقد به سهامداران با نرخ های قبل از کرونا است. شل که برای اولین بار پس از ۷۰ سال سود خود را برای صرفه جویی در پول در هنگام شیوع بیماری کاهش داد.

در همین حال، قیمت های نفت خام با حمایت از سیاست پولی سست و دلار ارزان تر، همراه با بهبود مداوم تقاضا در بیشتر جهان به جز هند، به بالاترین قیمت در هفت هفته گذشته رسیدند. در ساعت ۱۵:۰۰، هر بشکه نفت خام آمریکا با ۱٫۴٪ افزایش به ۶۴٫۷۳ دلار رسید، در حالی که هر بشکه نفت برنت با ۱٫۴٪ افزایش به ۶۷٫۶۸ دلار رسید.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.