0

پنج نکته طلایی (Apr-28)

رئیس جمهور جو بایدن ۱۰۰ روز پس از روی کار آمدن، از سومین بسته بزرگ هزینه های خود رونمایی خواهد کرد. گوگل (NASDAQ: GOOGL) در حالی که تبلیغ کنندگان در تلاشند تا برای مطرح کردن نام خود هزینه بیشتری خرج کنند، درآمد قوی خود را گزارش می دهد. فیسبوک و اپل نیز پس از بسته شدن بازار گزارش می دهند و پس از آنکه تحلیلگران گلدمن ساکس اعلام کردند بهبود تقاضا می تواند هر بشکه نفت را به ۸۰ دلار برساند، نفت افزایش می یابد.

 

۱- سخنرانی بایدن برای گسترش شبکه امنیت اجتماعی

با رئیس جمهور جو بایدن جزئیات برنامه های خود را برای افزایش هزینه های عمومی، حداقل تا حدی از طریق مالیات های بالاتر، ارائه می دهد و این یک روز بزرگ را برای سیاست در ایالات متحده رقم می زند.

بایدن در یک جلسه مشترک با کنگره در تلویزیون سخنرانی خواهد کرد تا برنامه هایی را برای ۱٫۸ تریلیون دلار هزینه تازه فدرال برای پوشش یک برنامه جهانی پیش دبستانی برای کودکان سه و چهار ساله و خانواده های دارای درآمد کم یا متوسط که حدااقل دو سال تحصیلات دانشگاهی دارند و گسترش مراقبت از کودکان، از جمله برای کودکان مهاجر غیرقانونی ارائه دهد.

همچنین گفته می شود که بایدن گزارش های قبلی مبنی بر افزایش نرخ سود مالیات بر سرمایه را برای کمک به پرداخت برنامه هایش به ۳۹٫۶٪ را تایید خوتهد کرد. از میان سه بسته ای که بایدن تاکنون شرح داده است، این بسته با مخالفت شدید جمهوری خواهان کنگره روبرو است.

 

۲- جلسه بانک فدرال

فدرال رزرو آخرین جلسه سیاست خود را به پایان می رساند.

پاول از آخرین جلسه به طور مکرر گفته است که فدرال رزرو فقط در صورت اعمال “پیشرفت قابل توجه” در بازگرداندن تورم به سطح هدفمند و اشتغال به سطح قبل از همه گیری، سیاستهای سختگیرانه خود را آغاز خواهد کرد.

در حالی که نرخ تورم سالانه به لطف تأثیرات اساسی پایه و فشارهای قیمت تولید کننده، در حال افزایش است، اقتصاد هنوز با حدود ۹ میلیون شغل کمتر از قبل از همه گیری جلو می رود. پاول در کنفرانس مطبوعاتی خود احتمالاً مورد پرسش قرار خواهد گرفت که وی در هفته های اخیر افزایش شدید قیمت کالاها را چگونه می بیند. کالاهای کشاورزی و کالاهای صنعتی هنوز نزدیک به بالاترین رقم چند ساله در حال تجارت هستند.

 

۳٫ سهام تنظیم شده برای باز کردن مخلوط. اپل ، درآمد فیس بوک متعاقباً قابل پرداخت است

سهام ایالات متحده قرار است مختلط باز شود، شرکت کنندگان در بازار عمدتا قبل از خرید جدید منتظر اخبار مهم روز هستند.

در ساعت ۱۵:۰۰ معاملات آتی داو جونز ۵۷ واحد یا ۰٫۲٪ افت کرد، در حالی که معاملات آتی S&P 500 کمتر از ۰٫۱٪ بود. معاملات آتی Nasdaq 100 نیز ۰٫۲٪ افت داشت که علت آن تا حدودی افت ۲٫۲٪ سهام مایکروسافت بود.

Big Tech مجدداً بر لیست درآمد روزانه خود تسلط دارد، اپل (NASDAQ: AAPL) و فیس بوک (NASDAQ: FB) گزارش خود را پس از بسته شدن بازار منتشر می کنند. بوئینگ (NYSE: BA) و کوالکام (NASDAQ: QCOM) نیز با پیشبینی های خود وضعیت بهبودی سفر هوایی و کمبود تراشه جهانی را روشن می کنند.

 

۴- درآمد ۳ ماهه گوگل

گوگل درآمد ۳ ماهه خود را گزارش داد، شرکت ها با پیش بینی بازگشت به الگوی مصرف قبل از همه گیری، دوباره هزینه های زیادی را برای تبلیغات هزینه کردند. این گزارش ارقام قوی قبلاً توسط Omnicom و  WPP مستقر در انگلیس (LON: WPP) را تأیید شده بودند.

این شرکت با ۳۴٪ افزایش درآمد به ۵۵ میلیارد دلار رسیده است که ۳۱ میلیارد دلار آن از طریق محصولات گوگل، جستجو، نقشه ها و یوتیوب است. درآمد YouTube نسبت به سال گذشته ۴۹٪ جهش داشت.

گوگل همچنین از یک برنامه خرید ۵۰ میلیارد دلاری جدید خبر داد. سهام گوگل در معاملات بعد از بازار بیش از ۴ درصد افزایش یافت.

مایکروسافت (NASDAQ: MSFT) نیز که پس از بسته شدن بازار در روز سه شنبه گزارش داد، درآمد قابل توجهی اما کمتر چشمگیر کسب کرد.

 

۵- نفت بالاتر رفت

در حالی که سازمان کشورهای صادرکننده نفت و متحدان تحت رهبری روسیه تصمیم گرفتند جدول زمانی فعلی تولید خود را حفظ کنند، قیمت های نفت خام ​​افزایش یافت.

پس از رسیدن اجماع کمیته مشترک نظارت بر وزرا، که هنوز شاهد بهبودی تقاضای جهانی است، بلوک تصمیم گرفت بدون حضور تمام وزرای خود، جلسه را انجام دهد.

تا ساعت ۱۵:۰۰ ، معاملات آتی نفت خام ایالات متحده با ۰٫۲٪ افزایش به ۶۳٫۰۵ دلار در هر بشکه رسید، در حالی که معاملات آتی نفت برنت با ۰٫۲٪ افزایش به ۶۵٫۹۷ دلار در هر بشکه رسید.

گزارش جدیدی از تحلیلگران گلدمن ساکس (NYSE: GS) پیش بینی کرده است که نفت به بشکه ای ۸۰ دلار برسد، زیرا تقاضا بیش از این است که تعداد نسبتاً ضعیف موجودی انبارهای ایالات متحده را جوابگوی آن باشد. اطلاعات دولت در مورد ذخایر نفتی ایالات متحده در ساعت ۱۹:۰۰  ارائه می شود.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.