0

پنج نکته طلایی (Apr-27)

تسلا (NASDAQ: TSLA) سود خود را گزارش کرد که البته به طور کامل ناشی از سودهای سوداگرانه در بیت کوین بود. فدرال رزرو یک جلسه دو روزه را در میان علائم فزاینده بهبود جهانی آغاز می کند. فصل گزارش درآمدها با گزارش کمپانی تولید تراشه های آبی قبل از بازار و مایکروسافت (NASDAQ: MSFT) و گوگل (NASDAQ: GOOGL) پس از بسته شدن بازار به اوج خود می رسد. افزایش نرخ کالاها ادامه دارد و پیش از اعلام داده های موجودی نفت ایالات متحده، نفت خام را نیز به همراه خود بالا می برد.

 

۱- درآمد ناامید کننده ی تسلا

تسلا درآمد سه ماهه اول را گزارش کرد اما سهام آن در به دلیل نگرانی در مورد سودآوری اساسی از طریق تجارت خودرو، ۲٪ افت کرد. سود خالص ۴۳۸ میلیون دلاری گزارش شده کمتر از ۵۰۹ میلیون دلار پیش بینی شده بود.

ضررهای عملیاتی با فروش ۵۱۸ میلیون دلاری اعتبارات نظارتی و سود ۱۰۱ میلیون دلاری فروش ۱۰ درصد از ۱٫۵ میلیارد دلاری بیت کوین که برای اهداف خزانه داری خریداری کرده بود، پوشانده شد. در حالی که میزان تحویل بیش از دو برابر شده است، اما درآمد فقط ۷۴٪ افزایش یافت.

Goldman Sachs (NYSE: GS) در  قیمت هدف خود را برای سهام تا ۸۶۰ دلار افزایش داد.

فصل درآمدهای Megacap پس از بسته شدن بازار در روز سه شنبه با گزارش مایکروسافت و گوگل همچنان ادامه دارد.

 

۲- گزارش اطمینان مصرف کننده، شاخص های قیمت خانه، بانک های فدرال ریچموند و فدرال رزرو

فدرال رزرو جلسه ای دو روزه را آغاز می کند که انتظار می رود هیچ تغییری در سیاستگذاری ایجاد نکند، اما ممکن است تغییری در تأکیدات راهنمای بانک فدرال ایجاد کند، زیرا نشانه های بهبودی هرچه بیشتر روشن می شوند.

دو مورد از دلهره آورترین بانکهای مرکزی جهان طی سالهای گذشته، دو بانک ژاپن و Riksbank سوئد چشم اندازهای خود را افزایش دادند. علاوه بر این، کره جنوبی رشد شدیدتر از حد انتظار ۱٫۶٪ را اعلام کرد و اطمینان تجاری ایتالیا به بالاترین سطح در سه سال گذشته رسید.

زمینه داخلی جلسه فدرال رزرو این هفته شامل داده های قیمت خانه در ۱۷:۳۰ شاخص اعتماد مصرف کننده کنفرانس هیئت مدیره در ۱۶:۳۰ و نظرسنجی های ماهانه تجارت فدرال رزروهای دالاس و ریچموند در ساعت ۱۸:۳۰ است.

 

۳- فصل درآمد به اوج خود می رسد

حتی قبل از گزارش Megacaps ، روز سه شنبه اوج فصل درآمدها است و به روزرسانی هایی از همه بخش های اقتصاد انجام می شود. UPS  گزارش خود را بالاتر از پیشبینی ها اعلام کرد، اما از ارائه پیشبینی برای کل سال خودداری کرد.

از دیگر شرکت هایی که قبل از باز شدن بازار گزارش می دهند می توان به Amgen (NASDAQ: AMGN) ، Texas Instruments (NASDAQ: TXN) ، Eli Lilly (NYSE: LLY) ، General Electric (NYSE: GE) و ۳M اشاره کرد، در حالی که Starbucks (NASDAQ: SBUX) ، Visa ( NYSE: V) و Advanced Micro Devices (NASDAQ: AMD) پس از بسته شدن  بازار گزارش می دهند. در اروپا، HSBC درآمد قوی تر از حد انتظار داشت، در حالی که UBS اعلام کرد ۷۷۴ میلیون دلار از اعلامیه Archegos ضربه خورده است.

سهام ایالات متحده قرار است روز سه شنبه پس از عملکرد معمولی در روز دوشنبه، عمدتا ثابت باز شود. معاملات آتی داو جونز و S&P 500 تا ساعت ۱۵:۰۰ بدون تغییر بودند، در حالی که معاملات آتی Nasdaq 100 با رشد ۰٫۱ درصدی روبرو شدند.

 

۴- پالادیوم به رکورد جدیدی دست یافت

در پاسخ به تقاضای صنعت خودرو که در حال احیای مجدد کالاها هستند و با افزایش پالادیوم با بالاترین رکورد جدید ۲،۹۵۱ دلار در هر اونس، افزایش کالاها ادامه یافت.

معاملات آتی مس همچنین به بالاترین قیمت ۱۰ ساله خود رسید (بیانگر دیگری از رونق خودروهای الکتریکی) در حالی که معاملات آتی سویا و ذرت هر دو بیش از ۳٫۵ درصد افزایش یافتند.

معاملات آتی ذرت و گندم به ویژه با علائم شرایط خشک مداوم در برزیل، تولید کننده اصلی هر دو دانه، افزایش یافتند.

۵- اوپک پیش بینی تقاضا را اصلاح می کند. موجودی API

در مقابل پیش بینی خوب تقاضای نفت از سوی کارشناسان فنی اوپک پیش از نشست وزیران با روسیه و دیگران در روز چهارشنبه، قیمت های نفت خام نیز به رالی کالاهای عمومی پیوست.

در ساعت ۱۵:۰۰، هر بشکه نفت خام آمریکا با ۰٫۸٪ افزایش به ۶۲٫۳۹ دلار رسید، در حالی که هر بشکه نفت برنت با ۰٫۸٪ افزایش به ۶۵٫۵۵ دلار رسید.

انستیتوی نفت آمریکا آخرین اطلاعات خود را در مورد ذخایر نفت خام و فرآورده های نفتی ایالات متحده طبق معمول در ساعت ۱ بامداد اعلام خواهد کرد.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.