0

پنج نکته طلایی (Apr-26)

قیمت کالاهای صنعتی و کشاورزی به اوج چندین ساله رسید. تسلا (NASDAQ: TSLA) گزارش درآمد خود را منتشر می کند تا پس از بسته شدن بازار رشد ۶۶ درصدی درآمدش را گزارش کند، اما سهام پیش از نشست فدرال رزرو در اواخر این هفته آرام باز می شود. سفارشات کالاهای بادوام برای ماه مارس منتشر می شود. اتحادیه اروپا آماده است تا گردشگران آمریکایی را به اروپا راه بدهد و نفت به دلیل نگرانی از عدم انعکاس بحران Covid-19 در هند در نشست این هفته اوپک و سایر صادرکنندگان بزرگ، سقوط می کند.

 

۱- افزایش قیمت برخی کالاها با امیدهای بهبودی

قیمت مس در ۱۰ سال گذشته به بالاترین حد خود رسید، در حالی که سویا، گندم و ذرت در حالی که موج نقدینگی پس از همه گیری ادامه داشت، در بالاترین قیمت خود در هشت سال گذشته معامله شدند.

مس در طول سال افت داشت، اما در هفته های اخیر با توجه به تقاضای صنعت خودرو که تبدیل آن به خودروهای الکتریکی امسال تسریع شده است، خرید مس تقویت شده است.

در همین حال، معاملات آتی غلات در بالاترین حد در هشت سال گذشته است که دلیل آن بیشتر نگرانی های مربوط به عرضه کوتاه مدت است. یک سرمای دیگر در بسیاری از مناطق ایالات متحده باعث تاخیر در کاشت محصولات در مناطق مختلف شده است، چیزی که احتمالاً منجر به کاهش برداشت محصول می شود.

 

۲- بحران کرونا در هند بدتر می شود

هند پنجمین روز متوالی خود را در زمینه ثبت عفونت و مرگ و میر جدید ناشی از Covid-19 گزارش کرد.

این کشور روز دوشنبه بیش از ۳۵۰،۰۰۰ مورد جدید و ۲۸۱۲ مرگ را ثبت کرده است و بسیاری از تحلیلگران تخمین می زنند که هر دو رقم به ویژه در مناطق فقیرنشین روستایی کشور کمتر گزارش شده است. گزارش ها در مورد کمبود اکسیژن بیمارستان ها برای بیماران تحت مراقبت های ویژه بسیار زیاد شده است.

با این حال، بازارهای مالی این کشور روز دوشنبه جهش کردند، زیرا در طول هفته جدید به تعادل جدیدی رسیده اند. شاخص Nifty 50 هم ۱٫۰٪ بالاتر بسته شد در حالی که روپیه ۰٫۳٪ در برابر دلار افزایش یافت.

 

۳- سهام آماده می شوند تا با آرامش باز شوند. نگاه هابه درآمد تسلا و  داده کالاهای با دوام

بازارهای سهام ایالات متحده قرار است بعداً پیش از موج دیگری از درآمد و آخرین جلسه سیاست فدرال رزرو در هفته، به صورت آرام باز شود. سفارشات کالاهای با دوام در ماه مارس تقویم سبکی از اطلاعات را ارائه می دهد.

تا ساعت ۱۴:۴۵، هر دو قرارداد آتی داو جونز فیوچرز و S&P 500 بدون تغییر بودند، در حالی که قرارداد آتی Nasdaq 100 هم ۰٫۵ درصد افت داشت.

تسلا در صدر تقویم درآمد امروز است که پس از بسته شدن گزارش می دهد.  نرم افزار Check Point (NASDAQ: CHKP) پیش از بازار گزارش خواهد داد.

 

۴- اتحادیه اروپا آماده ورود گردشگران آمریكایی می شود

در مورد سفرهای بین المللی خبرهای بهتری در جبهه Covid-19 وجود داشت. رئیس کمیسیون اروپا اورسولا فون در تماسی به نیویورک تایمز گفت که اتحادیه اروپا در نظر دارد مسافران کاملاً واکسینه شده ایالات متحده را به این منطقه وارد کند، چیزی که می تواند هم به شرکت های هواپیمایی  و هم به صنعت گردشگری آسیب دیده اروپا کمک کند.

اتحادیه اروپا به مدت یک سال ورود غیر ضروری از خارج از اتحادیه را ممنوع کرده است.

در جای دیگر ، سنگاپور و هنگ کنگ توافق کردند که از ۲۶ می به دلیل کاهش نگرانی در مورد انتقال Covid-19، یک مسیر مسافرتی بین خود راه اندازی کنند.

با این حال، همه خبرها خوب نبود. انتظارات تجاری آلمان، طبق نظرسنجی دقیق ایفو، در برابر یک دوره جدید در سراسر کشور برای محدودیت در فعالیت های تجاری و اجتماعی که از روز شنبه به اجرا درآمد، به طور غیر منتظره ای ضعیف شد.

 

۵- افت قیمت نفت

قیمت نفت خام به دلیل نگرانی مبنی بر مشکلات موجود در هند، کاهش موجودی های جهانی و به تعویق انداختن بازگشت بازار به تعادل، دچار افت شد.

رویترز با استناد به برآوردهای تحلیل گراناعلام کرد توقف قرنطینه در هند می تواند تقاضا را در آنجا ۳۰۰۰۰۰ بشکه در روز کاهش دهد. سوال این است که آیا بزرگترین صادرکنندگان جهان برای در نظر گرفتن این مسئله، افزایش تولید پیش بینی شده خود را به تأخیر می اندازند یا کاهش می دهند. کمیته فنی مشترک اوپک جلسه خود را آغاز کرده است، جلسه ای که قرار است با یک توصیه رسمی به وزیران در مورد سیاست تولید به پایان برسد.

بلوک موسوم به اوپک پلاس در حال حاضر قصد دارد در سه ماهه دوم میزان تولید خود را حدود ۲ میلیون بشکه در روز افزایش دهد.

در ساعت ۱۴:۴۵، معاملات آتی نفت خام آمریکا با ۱٫۸٪ کاهش به ۶۱٫۰۱ دلار در هر بشکه رسید، در حالی که معاملات آتی نفت برنت با ۱٫۸٪ کاهش به ۶۴٫۲۲ دلار در هر بشکه رسید.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.